Egle Ruškyteová (Nico Hülkenberg)  Od roku 2010 je německý pilot Nico Hülkenberg inventářem Grand Prix Formule 1. Vystřídal již kokpity sedmi týmů a momentálně je jezdcem stáje Haas. V žádném voze se mu ale nepodařilo zajet tak, aby se dostal na stupně vítězů, a to má na kontě přes dvě stovky startů. Jeho nejlepším umístěním jsou tři čtvrtá místa. Daří se mu však v soukromém životě. Od roku 2015 je ve vztahu z litevskou módní návrhářkou Egle Ruškyteovou, kterou si vzal za manželku a společně žijí v Monaku. V roce 2021 se jim narodila dcera.
 Francisca Cerqueira Gomesová (Pierre Gasly)  Francouz Pierre Gasly poprvé nakoukl do světa Formule 1 v roce 2015, kdy se stal testovacím jezdcem Red Bullu. Závodní premiéru si však odbyl o dva roky později v kokpitu vozu Toro Rosso. Od té doby zvládl odjet 128 Grand Prix a čtyřikrát stál na stupních vítězů. Gasly byl v předchozích třech letech pilotem stáje Alpha Tauri a mohl se spolehnout na podporu své italské přítelkyně Cateriny Masetti Zanniniové, která sice vypadala jako modelka, ale byla leteckou inženýrkou. Jejich vztah už je ale minulostí. Gasly nahradil jednu modelku jinou - tou čerstvější je Portugalka Francisca Cerquiera Gomesová.
 Alexandra Saint Mleuxová (Charles Leclerc)  Rodák z Mekky Formule 1 - Monte Carla - vstoupil do světa nejpopulárnější disciplíny v roce 2018, když debutoval v kokpitu Sauberu. Jediná sezona mu stačila k tomu, aby dostal laso od stáje Ferrari, v níž tráví už pátý rok. Charles Leclerc má dosud na kontě pět vítězství a 28 umístění na stupních vítězů. Od ledna roku 2015 až do září 2019 byl vídán s modelkou Giadou Gianniovou, vztah se však rozpadl. Po půl roce osamění si zařídil novou známost a randil s monackou modelkou a studentkou architektury Charlotte Sinéovou. I to už je ale minulost. Nyní chodí s Alexandrou Saint Mieuxovou, jednadvacetiletou francouzskou studentkou umění.
 Melissa Jimenezová (Fernando Alonso)  Bývalý španělský pilot a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso byl jen jednou ženatý, ale jeho životem prošla už pěkná spousta žen. Svatbu měl 17. listopadu 2006 a za manželku si vzal Raquel del Rosariovou - zpěvačku popové kapely El Sueno de Morfeo. Více než šest let spolu žili ve Švýcarsku poblíž Ženevského jezera. Pak se Alonso seznámil s ruskou modelkou Dašou Kapustinovou a bylo po manželství. Pár se rozvedl v prosinci roku 2011 a španělský pilot byl od té doby s anorektickou slovanskou kráskou, která pózovala především pro značky Gucci, Dior, Chanel a YSL. Ani tento vztah ale nevydržel. Pár se rozešel během roku 2014, ale Alonso moc dlouho sám nezůstal. Následně ho provázela životem španělská novinářka Lara Álvarezová. Mluvilo se dokonce o zásnubách, ale nakonec z nich nebylo. V roce 2017 ji totiž vystřídala v loži i u stolu další modelka - Italka Linda Morselliová. Nyní je s
27
Fotogalerie

Tohle jsou přítelkyně a ženy (ex)pilotů Formule 1. Kdo má doma největší kočku?

Formule 1 je jedním z nejsledovanějších sportů na světě. Není proto divu, že se kolem ní „motá“ poměrně dost atraktivních žen.

Mnozí piloti Formule 1 vyznávají životní styl playboyů a pěkné holky umí měnit stejně rychle jejich týmoví mechanici gumy při zastávce v depu. Jiní dávají přednost stálým partnerkám, které je pravidelně doprovázejí na závodech.

Nahlédli jsme za kulisy nejpopulárnějšího automobilového seriálu na světě. V následujících kapitolách vám představujeme ženy, které do něj neodmyslitelně patří nebo v minulosti patřily.

Pokračování 2 / 28

Rebecca Donaldsonová (Carlos Sainz)

Rebecca Donaldson (2).jpg

Až do letošního roku žil Carlos Sainz s tiskovou mluvčí Isabel Hernaezovou. Dvojice o svém osobním životě veřejně nesdílela moc podrobností, jen Isabel na sociálních sítích uveřejnila několik fotografií, na kterých se účastní různých víkendů Grand Prix. Nyní však Sainz randí se skotskou modelkou Rebeccou Donaldsonovou.

Devětadvacetiletý syn slavného stejnojmenného španělského rally jezdce je v kolotoči Formule 1 od roku 2015. Nejlepšího celkového umístění (páté místo) dosáhl v letech 2021 a 2022, kdy závodil ve voze Ferrari, jeho barvy hájí v současném ročníku. Předtím jezdil v kokpitech McLarenu, Renaultu a stáje Toro Rosso. Na kontě má dvě vítězství a celkem 18 pódiových úspěchů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 28

Egle Ruškyteová (Nico Hülkenberg)

Egle Ruškyte (Nico Hülkenberg).jpg

Od roku 2010 je německý pilot Nico Hülkenberg inventářem Grand Prix Formule 1. Vystřídal již kokpity sedmi týmů a momentálně je jezdcem stáje Haas. V žádném voze se mu ale nepodařilo zajet tak, aby se dostal na stupně vítězů, a to má na kontě přes dvě stovky startů. Jeho nejlepším umístěním jsou tři čtvrtá místa.

Daří se mu však v soukromém životě. Od roku 2015 je ve vztahu z litevskou módní návrhářkou Egle Ruškyteovou, kterou si vzal za manželku a společně žijí v Monaku. V roce 2021 se jim narodila dcera.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 28

Francisca Cerqueira Gomesová (Pierre Gasly)

Francisca Gomes.jpg

Francouz Pierre Gasly poprvé nakoukl do světa Formule 1 v roce 2015, kdy se stal testovacím jezdcem Red Bullu. Závodní premiéru si však odbyl o dva roky později v kokpitu vozu Toro Rosso. Od té doby zvládl odjet 128 Grand Prix a čtyřikrát stál na stupních vítězů.

Gasly byl v předchozích třech letech pilotem stáje Alpha Tauri a mohl se spolehnout na podporu své italské přítelkyně Cateriny Masetti Zanniniové, která sice vypadala jako modelka, ale byla leteckou inženýrkou. Jejich vztah už je ale minulostí. Gasly nahradil jednu modelku jinou - tou čerstvější je Portugalka Francisca Cerquiera Gomesová.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 28

Alexandra Saint Mleuxová (Charles Leclerc)

Alexandra Saint Mleux.jpg

Rodák z Mekky Formule 1 - Monte Carla - vstoupil do světa nejpopulárnější disciplíny v roce 2018, když debutoval v kokpitu Sauberu. Jediná sezona mu stačila k tomu, aby dostal laso od stáje Ferrari, v níž tráví už pátý rok. Charles Leclerc má dosud na kontě pět vítězství a 28 umístění na stupních vítězů.

Od ledna roku 2015 až do září 2019 byl vídán s modelkou Giadou Gianniovou, vztah se však rozpadl. Po půl roce osamění si zařídil novou známost a randil s monackou modelkou a studentkou architektury Charlotte Sinéovou. I to už je ale minulost. Nyní chodí s Alexandrou Saint Mieuxovou, jednadvacetiletou francouzskou studentkou umění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 28

Melissa Jimenezová (Fernando Alonso)

Melissa Jimenez.jpg

Bývalý španělský pilot a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso byl jen jednou ženatý, ale jeho životem prošla už pěkná spousta žen. Svatbu měl 17. listopadu 2006 a za manželku si vzal Raquel del Rosariovou - zpěvačku popové kapely El Sueno de Morfeo. Více než šest let spolu žili ve Švýcarsku poblíž Ženevského jezera. Pak se Alonso seznámil s ruskou modelkou Dašou Kapustinovou a bylo po manželství. Pár se rozvedl v prosinci roku 2011 a španělský pilot byl od té doby s anorektickou slovanskou kráskou, která pózovala především pro značky Gucci, Dior, Chanel a YSL.

Ani tento vztah ale nevydržel. Pár se rozešel během roku 2014, ale Alonso moc dlouho sám nezůstal. Následně ho provázela životem španělská novinářka Lara Álvarezová. Mluvilo se dokonce o zásnubách, ale nakonec z nich nebylo. V roce 2017 ji totiž vystřídala v loži i u stolu další modelka - Italka Linda Morselliová. Nyní je spojován s novinářkou Melissou Jimenezovou, která pracuje jako novinářka a je dcerou Antonia Jimeneze - hlavního mechanika jezdce MotoGP Aleixe Espargara.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 28

Laila Hasanovicová (Mick Schumacher)

Laila Hasanovic.jpg

Mick Schumacher je synem legendárního pilota Michaela Schumachera. Ve Formuli 1 se objevil v roce 2020 jako testovací jezdec Alfy Romeo a Haasu, za kteroužto stáj pak v následujících dvou letech závodil, aniž by dosáhl na pódiové umístění. V letošním roce je rezervním pilotem Mercedesu a McLarenu.

Schumacher dříve chodil s Justine Huysmanovou, dcerou bývalého závodního jezdce Haralda Huysmana, nyní ale randí s dánskou modelkou Lailou Hasanovicovou, která byla od roku 2019 partnerkou fotbalisty Jonase Winda, s nímž se rozešla po dvouletém vztahu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 28

Lily Zneimerová (Oscar Piastri)

Lily Zneimer.jpg

Čerstvou krví ve Formuli 1 je mladý australský střelec Oscar Piastri. V roce 2022 byl jen testovacím a rezervním jezdcem, letos regulérně vstoupil do šampionátu a ve svém premiérovém ročníku si nevede vůbec zle. Dvakrát už se postavil coby druhý a třetí jezdec Velké ceny na stupně vítězů a možná má před sebou slibnou kariéru. Své soukromí si dvaadvacetiletý mladík pečlivě střeží, přesto je známo, že po jeho boku stojí přítelkyně Lily Zneimerová, s níž chodí už čtyři a půl roku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 28

Heidi Bergerová (Daniel Ricciardo)

Heidi Berger.jpg

Australan Daniel Ricciardo je ve Formuli 1 už ostříleným kozákem. V seriálu působí od roku 2011, kdy začínal v týmu HRT a posléze se přes účinkování ve stájích Toro Rosso, Red Bull, Aston Martin, Renault a McLaren dostal do současného působiště v kokpitu vozu Alpha Tauri. Dvakrát v celkovém pořadí obsadil třetí příčku, na kontě má osm vítězných Velkých cen a 32 pódiových umístění.

Poté, co v roce 2016 skončil jeho dlouhodobý vztah s láskou z dětství Jemmou Boskovichovou byl spojován s mnoha dalšími ženami. Svého času se psalo o tom, že chodí s kolegyní z Red Bullu Anemarií Horbassovou. V poslední dobou je vídán s Heidi Bergerovou, dcerou bývalé hvězdy F1 Gerharda Bergera.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 28

Lili He (Alex Albon)

Muni He.jpg

Alex Albon má za sebou dvě sezony ve Formuli 1. Začínal ve stáji Toro Rosso a posléze přestoupil k Red Bullu. Na kontě má 79 odjetých závodů a dvě umístění na stupních vítězů, když v roce 2020 dojel dvakrát třetí. Nyní je sedmadvacetiletý jezdec druhým rokem pilotem Williamsu. Když má Albon volný čas, tráví jej se svou přítelkyní, čínskou profesionální golfistkou Lili He, se kterou je od roku 2019.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 28

Sandra Dziwiszeková (Nicholas Lafiti)

Sandra Dziwiszek.jpg

Kanaďan Nicholas Latifi nedávno přerušil jezdeckou kariéru, aby mohl studovat na vysoké škole. V současné době chodí s polskou modelkou Sandrou Dziwiszekovou. Dvojice se dala dohromady v červnu roku 2020. Sandra má docela působivý životopis, protože dříve pracovala jako právnička a dělala profesionálně atletiku - konkrétně skok o tyči.

Lafiti ve Formuli 1 odjel 61 Velkých cen, ve kterých získal pouhých devět bodů. O umístění na stupních vítězů si mohl nechat jen zdát. Nechtěnou slávu si získal v posledním závodě roku 2021, když byl hlavním aktérem incidentu, jenž rozhodl o titulu mistra světa. Několik kol před koncem se srazil s Mickem Schumacherem a jeho auto i s úlomky zůstalo na okruhu. Na trať musel vyjet safety car, čehož využil Max Verstappen a nechal si přezout pneumatiky. Když byl závod znovu odstartován, měl výhodu, předjel Lewise Hamiltona v posledním kole a slavil celkové prvenství v šampionátu. Lafiti pak od mnohých fanoušků dostával výhrůžky smrtí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 28

Carmen Monterová (George Russell)

Carmen Montero.jpg

Britský pilot George Russell v současnosti randí s manažerkou Carmen Monterovou, přičemž pár byl poprvé spatřen v paddocku Velké ceně Toskánska v roce 2020, kdy byla Carmen ještě studentkou. Dvojice o svém soukromí mlčí. Pětadvacetiletý závodník dříve - v letech 2017 až 2019 - chodil se Seychelle de Vries, sestrou svého bývalého týmového kolegy z Formule 2 Nicka de Vriese.

Ve Formuli 1 se Russell už stačil rozkoukat. Na kontě má 102 startů a deset umístění na stupních vítězů. Už dvě sezony hájí barvy Mercedesu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 28

Carola Martinezová (Sergio Pérez)

Carola Martinez.jpg

Sergio Perez se oženil s Carolou Martinezovou v červnu roku 2018. Pár se seznámil v roce 2017 na diskotéce. Do rodiny už přivítali čtyři děti.

Pérez má na kontě už třináct sezon ve Formuli 1, během nichž absolvoval přes 250 závodů, z nich šest dokázal vyhrát. Začínal v roce 2011 v Sauberu, pak se přes angažmá v McLarenu, stájích Force India a Racing Point dostal až do současného působiště v Red Bullu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 28

Sara Pagliaroliová (Lance Stroll)

Sara Pagliaroli.jpg

Lance Stroll patří k mladší krvi ve Formuli 1. Pětadvacetiletý kanadský pilot je synem miliardáře Lawrence Strolla, který je spolumajitelem týmu Aston Martin, v Lance závodí už třetí sezonu. Dříve strávil dva roky ve Williamsu a posléze stejnou dobu ve stáji Racing Point. V seriálu už má na kontě přes 140 závodů a tři umístění na stupních vítězů. V 18 letech se stal druhým nejmladším závodníkem v historii, který stál na pódiu. Jeho největší fanynkou je zřejmě Sara Pagliaroliová, která se na Instagramu chlubí téměř 160 tisíci sledujícími.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 28

Louise Magnussenová (Kevin Magnussen)

Louise Magnussen.jpg

Dánský pilot Kevin Magnussem vtrhl do Formule 1 v roce 2014 v barvách McLarenu. Následně se přes angažmá v Renaultu dostal v roce 2017 do svého současného působiště ve stáji Haas. Ve Formuli 1 v roce 2020 skončil, jednu sezonu se věnoval závodům v Americe, ale od loňska už je zase zpátky. Na kontě má přes 160 Velkých cen a jednou stál na stupních vítězů. Své soukromí si velmi střeží. Manželku Louisu si vzal za ženu během soukromého obřadu v srpnu roku 2019 a mají spolu dvě dcery.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 28

Kelly Piquetová (Max Verstappen)

Kelly Piquet.jpg

Nizozemec Max Verstappen je důkazem toho, že jablko nepadá daleko od stromu. Jeho otec Jos zvládl mezi lety 1994 až 2003 ve Formuli 1 odjet 106 závodů a dvakrát se dostal na stupně vítězů. Asi ale nečekal, že se syn Max vydá v jeho stopách tak brzy.

V polovině března roku 2015 odstartoval do úvodní Velké ceny sezony v Austrálii jako nejmladší jezdec v historii Formule 1. V kokpitu vozu Toro Rosso seděl Verstappen junior v době, kdy mu bylo 17 let a 166 dní. Překonal tak téměř o dva roky do té doby nejmladšího pilota F1 Jamieho Alguersuariho, jenž debutoval ve věku 19 let a 125 dní.

Od té doby zvládl Max odjet 183 závodů, v nichž nasbíral přes 2500 bodů. Na začátku roku 2016 ještě odjel pět závodů ve voze Torro Rosso, pak ale podepsal smlouvu v týmu Red Bull Racing a hned první Velkou cenu v novém voze vyhrál, čímž se stal ve věku 18 let a 228 dní nejmladším vítězem v dějinách F1. Letošní sezonu korunoval svým třetím titulem mistra světa.

Dozvědět se něco o jeho soukromém životě není snadné, protože si jej bedlivě střeží před dotěrnými novináři. Známo však je, že má vztah s brazilskou modelkou Kelly Piquetovou, která je dcerou trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta a v minulosti žila s jiným jezdcem Formule 1 - Rusem Daniilem Kvjatem, s nímž má dokonce dítě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 28

Tiffany Cromwellová (Valtteri Bottas)

Tiffany Cromwell.jpg

Finský pilot Valtteri Bottas vstoupil do seriálu Formule 1 v roce 2012 jako jezdec stále Williams, kde působil pět sezon. Nyní je součástí součástí stáje Williams. Po jeho boku bylo dlouho možné vídat jeho ženu Emilii Pikkarainenovou. Pár byl spolu od roku 2010 a v září roku 2016 vstoupil do manželského svazku.

Emilia byla finskou reprezentantkou v plavání. Už v 15 letech se objevila na olympiádě v Pekingu a o čtyři roky později nechyběla ani na hrách v Londýně. Ve sbírce medailí má tři cenné kovy ze štafet v krátkém i dlouhém bazénu - nejcennější je stříbro ze závodu 4x50 metrů volným stylem z mistrovství Evropy v roce 2012. V listopadu roku 2019 však pár oznámil, že se rozchází. Bottas ale dlouho sám nezůstal. Zalovil opět ve sportovních vodách a ulovil australskou cyklistku Tiffany Cromwellovou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 28

Elena Berriová (Esteban Ocon)

Elena Berri.jpg

Sedmadvacetiletý Francouz Esteban Ocon vstoupil do světa Formule 1 v roce 2016 a od té doby zvládl odjet 131 závodů. První - a zatím jediné - vítězství vybojoval v roce 2021, když vyhrál v Maďarsku na Hungaroringu.

Talentovaného mladíka dříve doprovázela přítelkyně Alice Brasseurová. Blonďatá blogerka a modelka se ráda ukazovala na sociálních sítích v plavkách a spodním prádle a předváděla pěknou vytrénovanou postavu. Tuhle krásku však vyměnil za jinou - jeho současnou družkou je italská atletka a modelka Elena Berriová.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 28

Brittny Wardová (Jenson Button)

Brittny Ward.jpg

Mistr světa z roku 2009 Jenson Button byl dlouhá léta vídán po boku jediné ženy - japonsko-argentinské modelky Jessicy Michibataové. Hnědooká kráska s mírami 85-59-88 se specializovala především na předvádění spodního prádla. Button byl dříve zasnoubený s herečkou a zpěvačkou Louise Griffithovou, ale po pětileté známosti se vztah v roce 2005 rozpadl. Michibatu si vzal v prosinci 2014 za manželku, ale už o rok později se manželství rozpadlo. Momentálně je bývalý britský pilot ve vztahu s americkou modelkou Brittny Wardovou, kterou si vzal v roce 2022 a s níž má syna a dceru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 20 / 28

Minttu Virtanenová (Kimi Räikkönen)

Minttu Virtanen.jpg

Finský závodnický dobrodruh, který si z Formule 1 odskočil na pár let k rally, strávil pět sezon v řadě v kokpitu vozu Ferrari, v němž v roce 2007 získal titul mistra světa. Na cestách ho dlouho podporovala jeho bývalá manželka, někdejší modelka a Miss Skandinávie z roku 2002 Jenni Dahlmanová, která se s s ním rozešla v únoru roku 2013 a o rok později se pár rozvedl.

Räikkönen si záhy našel novou partnerku, kterou je modelka Minttu Virtanenová, jež se stala v lednu roku 2015 matkou jeho prvního dítěte. V srpnu roku 2016 měl pár svatbu v italské Sieně a o necelý rok později se stal finský závodník podruhé otcem. Letos v červnu se páru narodilo třetí dítě. Na konci roku 2021 odešel Räikkönen z Formule 1 a závodí v sérii NASCAR.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 21 / 28

Vivian Siboldová (Nico Rosberg)

Vivian Sibold.jpg

Syn někdejšího finského mistra světa Keke Rosberga a světový šampion z roku 2016 je zapleten v dlouholetém vztahu a nevypadá to, že by chtěl něco měnit. Jeho partnerka Vivian Siboldová, kterou si vzal v roce 2014 za manželku, studovala interiérový design. Na konci srpna roku 2015 se stal Rosberg otcem, když se mu narodila dcera Alaia. Druhá dcera Naila přišla na svět v roce 2017.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 22 / 28

Anna Rafaela Bassiová (Felipe Massa)

Anna Rafaela Bassi.jpg

Dlouholetý pilot Ferrari Felipe Massa si vzal Rafaelu Bassiovou na konci listopadu roku 2007. Bylo to docela nedlouho poté, co se poznali. „Kdyby mě nevyhodili na konci mé první sezony v roce 2002 ze Sauberu, možná bych ji ani nepotkal,“ řekl později brazilský jezdec, který je silně věřícím katolíkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 23 / 28

Isabell Reisová (Timo Glock)

Isabell Reis.jpg

Ve Formuli 1 strávil německý pilot Timo Glock šest sezon. Na tu závěrečnou v roce 2012 - v nekonkurenčním týmu Marussia - by ale asi nejraději zapomněl. Snad proto dal na začátku roku 2013 světu F1 vale a začal závodit v německém mistrovství cestovních vozů DTM. I tam bývala po jeho boku půvabná německá modelka Isabell Reisová, se kterou žije ve Švýcarsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 24 / 28

Catherine Hydeová (Heikki Kovalainen)

Catherine Hyde.jpg

Fin Heikki Kovalainen jezdil ještě v roce 2012 v týmu, který neměl šanci konkurovat ostatním. O rok později přijal angažmá jako testovací jezdec stáje Caterham, kde se předtím tolik trápil. V listopadu pak podepsal smlouvu u Lotusu, kde dokončil sezonu a odjel své poslední dva závody ve Formuli 1.

Později byl spojován s podpisem smlouvy u Mercedesu, kde měl dělat testovacího jezdce, ale k dohodě nedošlo. Od roku 2015 závodil v seriálu Super GT a letos se objevil v závodech Extreme E Championship. Se zvládáním stresu mu může pomáhat jeho drahá polovička Catherine, která je vystudovanou sportovní psycholožkou a s níž žije od roku 2014 v manželství. Letos se jim narodilo první dítě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 25 / 28

Hanna Praterová (Sebastian Vettel)

Hanna Prater.jpg

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel zná svou současnou manželku Hannu Praterovou, kterou si vzal v roce 2019, už od školních let. Na závodech seriálu F1 byste ji však v dobách, kdy se jich Vettel účastnil, hledali marně. Údajně se zúčastnila jen jediného. Německý pár žije společně ve Švýcarsku a má tři děti. Se závodní kariérou sekl Vettel po sezoně 2022 v týmu Aston Martin.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 26 / 28

Karen Minierová (David Coulthard)

Karen Minier (Couthard).jpg

Skot David Coulthard strávil v kolotoči Formule 1 šestnáct sezon, během nichž se radoval ze třinácti vítězství. Během let vystřídal několik stájí i partnerek – s americkou modelkou Heidi Wichlinski se rozešel na začátku roku 2001, s brazilskou krásku Simone Abdelnourovou ukončil vztah o čtyři roky později. Pak už konečně našel ženu svého srdce.

Dodnes je ve vztahu s belgickou reportérkou Karen Minierovou, která byla zpravodajkou ze závodů Formule 1 pro televizní stanici TF1. V roce 2006 se pár zasnoubil a o dva roky později se Coulthardovi narodil syn Dayton. Dvojice žije v Monaku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 27 / 28

Gabriela Tarkanyiová (Pastor Maldonado)

Gabriela Tarkanyi (Maldonado).jpg

Venezuelský pilot Pastor Maldonado se v roce 2013 protrápil sezonou v kokpitu nekonkurenceschopného Williamsu. Ani v dalším ročníku Formule 1 si ale moc nepolepšil - hájil barvy Lotusu a bodoval jen jednou. V roce 2015 už to bylo o poznání lepší. Čtyřikrát se dostal na bodované umístění a v konečném pořadí šampionátu mu patřila 14. příčka. Tím však jeho kariéra ve Velkých cenách F1 skončila.

V roce 2012 vyhrál svou jedinou Velkou cenu a oslavil to stylově - na jeho konci se oženil s přítelkyní Gabrielou Tarkanyiovou, jež kupodivu není modelkou ani zpěvačkou, nýbrž novinářkou. Mají spolu dvě dcery.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 28 / 28

Marion Jollesová (Romain Grosjean)

Marion Jolles (Grosjean).jpg

Francouz Romain Grosjean se nikdy netěšil z vítězství ve Velké ceně Formule 1, ale možná mu to ani tolik nevadí. Radost mu asi dělají jiné věci.

V roce 2012 se oženil s půvabnou sportovní novinářkou Marion Jollesovou a o rok později se stal otcem syna Sashi. Tehdy se navíc v kokpitu vozu Lotus dostal šestkrát na stupně vítězů – pětkrát dojel třetí, jedenkrát skončil druhý - a zažil tak nejlepší sezonu v kariéře. Od roku 2016 do roku 2020 brázdil okruhy v barvách stáje Haas, ale na pódiu nestál ani jednou. Větší radost mu asi dělají děti - v květnu roku 2015 se mu narodil druhý syn Simon a o dva roky později dcera Camille. Formuli 1 opustil v roce 2020 a vydal se závodit do Ameriky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud