Tohle je Sparta. 5 hráčů, kteří Kruppův soubor mohou dovést hodně daleko

Poslední titul získali v roce 2007. Od té doby každoročně vyhlašují útok na nejvyšší metu, Sparta na ni ale stále nemůže dosáhnout. I proto přišel německý kouč Uwe Krupp, který tým přetváří k obrazu svému.

Loni Sparta došla s odřenýma ušima jen do předkola play-off. Uwe Krupp by to měl změnit. Ve Spartě věří, že týmu vtiskne novou tvář a dovede ho až k titulu. Jména pěti hráčů, kteří sparťanský tým mohou dotlačit na vrchol, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Machovský

Matěj Machovský Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta po odchodu Petra Břízy dlouho nemohla najít spolehlivou brankářskou jedničku. Loňské sázka na Fina Samiho Aittokallia nevyšla, a tak se pražský klub poohlédl jinde. Ze zámoří přišel Matěj Machovský, který se během uplynulého roku nedokázal prosadit do branky Detroitu. Ve Spartě ale zatím předvádí parádní výkony. Ve čtyřech zápasech dostal jen šest branek a úspěšností zákroků přesáhl 96%.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jan Košťálek

Jan Košťálek Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2013 prošel draftem NHL, za Winnipeg si ale nezahrál, a tak se před sezonou rozhodl k návratu domů – tedy do Sparty. V premiérovém extraligovém ročníku je zatím hodně vidět, vstřelil už tři góly, přidal dvě nahrávky a zatím je nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Vedení Sparty si mne ruce, tento krok se jim povedl.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jeremie Blain

Jeremie Blain Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Sparta v létě přivedla několik zámořských posil, které jsou zatím hodně vidět. Parádně vstoupil do sezony i Jeremie Blain, který se ihned zařadil po bok nejdůležitějších hráčů týmu. Šestadvacetiletý bek, jenž dorazil z rakouského Innsbrucku, tráví na ledě v průměru 19 a půl minuty, na kontě má navíc už čtyři gólové nahrávky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Richard Jarůšek

Richard Jarůšek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Fanoušci klubu, za který hraje, jej milují, ti ostatní nenávidí. Richard Jarůšek dokáže svým výkonem strhnout celý tým a na ledě je hodně vidět. Do Sparty sedmadvacetiletý forvard přišel v průběhu loňské sezony z Hradce Králové a ihned se zařadil po bok klíčových hráčů týmu. Tím je zatím i letos, ve čtyřech zápasech dal už tři góly a přidal jednu nahrávku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Petr Vrána

Petr Vrána Sparta.jpg

Loňská sezona mu příliš nevyšla, Petr Vrána v ní posbíral jen 25 kanadských bodů. Vedení klubu ale účastníkovi mistrovství světa z let 2013 a 2017 vyjádřilo podporu tím nejlepším způsobem – z třiatřicetiletého útočníka se stal nový kapitán sparťanské družiny. Letos je Vrána znovu ve formě a na kontě má už tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud