Tohle je Ivanschitz. Co byste měli vědět o vysněné posile Plzně?

Tohle je Ivanschitz. Co byste měli vědět o vysněné posile Plzně?

Tohle je Ivanschitz. Co byste měli vědět o vysněné posile Plzně?

V ePojisteni.cz lize se objeví další zajímavé jméno. Mistrovská Plzeň zlákala bývalého kapitána rakouské reprezentace Andrease Ivanschitze. Ten se stane velmi atraktivní posilou.

Třiatřicetiletý Ivanschitz se stal další posilou Plzně, která už v zimě koupila slovinského obránce Erika Janžu. Ivanschitz je podhrotovým záložníkem, klasickou desítkou, kterou trenér Roman Pivarník sháněl. Taky nabízí velmi zajímavý fotbalový životopis. Podívejte se na následující kapitoly a určitě nám dáte za pravdu.

Pokračování 2 / 5

Debut v 16 letech

Andreas Ivanschitz Rakousko.jpg

Ivanschitz se narodil v Eisenstadtu a s fotbalem začal v místním týmu ASK Baumgarten. V roce 1998 podepsal profesionální smlouvu s Rapidem Vídeň a v pouhých 16 letech poprvé oblékl dres prvního týmu.

Debutoval v pohárovém utkání proti Ranshofenu a ligovou premiéru si odbyl v následujícím roce v souboji s  Wüstenrotem Salzburg. Za Rapid odehrál celkově 177 zápasů a dal v nich 27 branek. Jeden gól dal i v Salcburku, za něhož odehrál v roce 2006 třináct utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Mistr Rakouska i USA

Andreas Ivanschitz Seattle 2.jpg

V Salcburku zůstal krátce. Strávil zde jarní část sezony 2005/06 a jeden zápas odehrál i v následujícím ročníku, ve kterém Red Bull získal titul. Pod ten je tedy podepsán také Ivanschitz, který vyhrál domácí ligu i v roce 2005 s Rapidem.

Ze Salcburku zamířil do Panathinaikosu, po pěti letech odešel do Mohuče, dva roky strávil i v Levante a v srpnu roku 2015 se stal hráčem Seattlu. Tomu před pár týdny pomohl k historickému triumfu v MLS, od té doby je ale bez angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

První gól dal proti Česku

Andreas Ivanschitz ČR 2.jpg

69 zápasů a 12 branek, taková je Ivanschitzova reprezentační bilance, v níž se vypracoval do pozice kapitána. V národním týmu debutoval v březnu roku 2003 v přátelském duelu proti Řecku a ve stejném roce se premiérově zapsal i mezi úspěšné střelce.

Bylo to v kvalifikačním zápase o postup na Euro proti České republice, která měla šampionát už jistý. Ivanschitz poslal domácí do vedení 2:1, Štěpán Vachoušek s Janem Kollerem ale zařídili výhru českého výběru.

Bývalý kapitán národního týmu, s nímž si zahrál i na domácím Euru, působil v reprezentaci do roku 2014. Poslední zápas odehrál shodou okolností znovu proti České republice. Rakousku tehdy vyhrálo přípravný duel v Olomouci 2:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Rakouský fotbalista roku

Andreas Ivanschitz.jpg

Jak jste se dočetli v předešlých kapitolách, Ivanschitz prožil dlouhou a úspěšnou kariéru, která v Plzni může nabrat další zajímavý příběh. Rakouský fotbalista má co nabídnout, což potvrzují i dřívější individuální ocenění – v roce 2003 byl vyhlášen nejlepším fotbalistou své země a o dva roky později se stal nejlepším hráčem rakouské Bundesligy.

Foto: Profiemedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud