David Jurásek  Jan Bořil je mimo hru, Oscar Dorley dostal v závěru zimy karetní trest, a tak ve Slavii během zimy stáhli na post levého beka Srdjana Plavšiče. Zároveň ale do Edenu z Mladé Boleslavi dorazil jednadvacetiletý David Jurásek, který přitom v lize debutoval teprve v této sezoně. S velkým tlakem se však popasoval na jedničku a ve Slavii zapadl skvěle. 
 Maksym Talovjerov  Slavia po něm pokukovala dále, jednadvacetiletý Ukrajinec ale dorazil do Edenu až v zimě. Maksym Talovjerov zatím nemá místo v základní sestavě, už v prvních minutách v sešívaném dresu ale ukazuje zajímavý potenciál. V Českých Budějovicích nastupoval na postu stopera, ve Slavii v něm ale vidí nového Tomáše Součka. 
 Daniel Samek  Osmnáctiletý talent Slavie si odbyl ligovou premiéru loni a letos už dostává hodně prostoru. V některých zápasech nastupuje v základní sestavě a na kontě má už tři góly, ke kterým přidal stejný počet nahrávek. Mohl by být budoucností sešívaného týmu.
 Ondřej Lingr  Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál přišel do Slavie před loňskou sezonou z Karviné. Už v loňském ročníku tlačil na pozici Nicolae Stancia, jehož po odchodu do Číny pomalu nahrazuje. Ondřej Lingr má formu jako hrom, prosazuje se v Evropě i v domácí lize, ve které se trefil už desetkrát. Aktuálně je nejlepším střelcem Slavie. 
6
Fotogalerie

Tohle je budoucnost Slavie. 6 hráčů, ze kterých brzy budou lídři sešívané družiny

Mysleli jste si, že Slavia bude po odchodu dalších opor slabší? Omyl! V Edenu už totiž rostou noví lídři.

Na začátku sezony ze Slavie odešli Abdallah Sima a David Zima, v zimě pak Jan Kuchta a Nicolae Stanciu. Sešívaní přišli o několik opor a lídrů, jejich role ale postupně přebírají další hráči, kteří se začínají řadit po boku Alexandera Baha, Tomáše Holeše nebo Lukáše Masopusta. Jména šesti fotbalistů Slavie, z nichž rostou (nebo mohou vyrůst) tahouni sešívané družiny, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Aiham Ousou 

GetFile - 2022-02-28T110136.624.jpg

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie v létě, ovšem tehdy dorazil spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívané trápila marodka, a tak Aiham Ousou v Edenu zůstal. Na hřiště se dostal dříve, než sám čekal, a roste z něj nový lídr zadních řad. Ve stoperské dvojici se velmi dobře doplňuje s Tarasem Kačarabou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Jurásek 

GetFile - 2022-02-28T110346.972.jpg

Jan Bořil je mimo hru, Oscar Dorley dostal v závěru zimy karetní trest, a tak ve Slavii během zimy stáhli na post levého beka Srdjana Plavšiče. Zároveň ale do Edenu z Mladé Boleslavi dorazil jednadvacetiletý David Jurásek, který přitom v lize debutoval teprve v této sezoně. S velkým tlakem se však popasoval na jedničku a ve Slavii zapadl skvěle. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Maksym Talovjerov 

GetFile - 2022-02-28T110205.193.jpg

Slavia po něm pokukovala dále, jednadvacetiletý Ukrajinec ale dorazil do Edenu až v zimě. Maksym Talovjerov zatím nemá místo v základní sestavě, už v prvních minutách v sešívaném dresu ale ukazuje zajímavý potenciál. V Českých Budějovicích nastupoval na postu stopera, ve Slavii v něm ale vidí nového Tomáše Součka. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Daniel Samek

GetFile - 2022-02-28T111228.832.jpg

Osmnáctiletý talent Slavie si odbyl ligovou premiéru loni a letos už dostává hodně prostoru. V některých zápasech nastupuje v základní sestavě a na kontě má už tři góly, ke kterým přidal stejný počet nahrávek. Mohl by být budoucností sešívaného týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Ondřej Lingr 

GetFile - 2022-02-28T110021.188.jpg

Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál přišel do Slavie před loňskou sezonou z Karviné. Už v loňském ročníku tlačil na pozici Nicolae Stancia, jehož po odchodu do Číny pomalu nahrazuje. Ondřej Lingr má formu jako hrom, prosazuje se v Evropě i v domácí lize, ve které se trefil už desetkrát. Aktuálně je nejlepším střelcem Slavie. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Yira Sor 

GetFile - 2022-02-28T110305.730.jpg

Nigerijský rychlík odehrál po svém zimním příchodu z Baníku ve Slavii zatím jen patnáct ligových minut. Prostor však dostal v Konferenční lize proti Fenerbahce a na place zářil. V odvetě se trefil dokonce dvakrát a několik dalších šancí ještě spálil. V Edenu se jednadvacetiletý Yira Sor může stát rychle hvězdou. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud