Tohle fakticky hoří. 4 tragičtí hráči Sparty, kteří jsou na jaře na odpis

Sparta si dala před začátkem jarní fáze sezony jasné cíle. Chtěla dojít co nejdál v Evropské lize a v domácí soutěži bojovat o titul. Ale už první dny ukázaly, že všechno může být jinak.

Bez názvu.jpg

Letenští vylétli z Evropské ligy rychleji, než se stihli rozkoukat a s Rostovem prohráli celkově 1:5. Moc přesvědčivý výkon nepředvedli ani v úvodním jarním kole s Bohemians 1905, které porazili jen 1:0.

V úvodním pohárovém zápase se nechal vyloučit Tiémoko Konaté, na Letné šel pod sprchy Costa Nhamoinesu, kvůli zranění nehraje Tomáš Rosický, Bořek Dočkal jde do Číny, to ale není ten hlavní sparťanský problém. V kádru Tomáše Požára totiž „hoří“ jiní čtyři hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ondřej Mazuch

Ondřej Mazuch Michal Beránek  CNC Profimedia.jpg

Sparta dostala od Rostova pět gólů a Ondřej Mazuch se „podepsal“ pod většinu z nich. Bývalý stoper Dněpru nebyl v pohodě, kazil rozehrávky a spoluhráče vystavil nejednomu problému. Na jeho vrub šel i inkasovaný gól z Letné. O půli druhého zápasu šel ze hry ven a je možné, že se nějakou dobu na hřiště už nepodívá. Sparta hoří v defenzivě a Mazuch na tom má největší podíl.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Účastník Eura přišel do Sparty v létě z Fenerbahce, ve kterém příliš nenastupoval. Zatímco v Turecku neměl místo v sestavě, na Letné hraje pravidelně. Ale není to ono, Michal Kadlec není tou oporou, na kterou by měl být neustále spoleh. Často chybuje v rozehrávce, bývá nedůsledný v soubojích, v domácí odvetě měl lví podíl na inkasovaném gólu. Je sice o něco platnější než Mazuch, i on ale musí zabrat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Mario Holek

Mario Holek 2.jpg

Mario Holek hrál v odvetě s kapitánskou páskou na ruce. Začal ve středu zálohy, ve druhé půli byl na stoperu, kde si vedl lépe než Mazuch s Kadlecem, i s jeho výkony jsou ale na Letné nespokojeni. Díky svým zkušenostem by měl být lídrem, i on je ale často nepřesný a dělá hodně chyb. Jeho přínos není moc vidět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Kdyby byl fit Lukáš Mareček, byl by v základu on. Takto ale nastupuje Lukáš Vácha, který část podzimu promarodil, a na jaře zatím marně hledá formu. Sparta se na něj nemůže spolehnout, v Rostově doslova hořel, proti Bohemce odehrál jen devět minut a v evropské odvetě se ani nepodíval na hřiště. Zatímco dříve byl pilířem sestavy a českým reprezentantem, teď se jen hledá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud