Tohle by šlo. 5 hráčů, kterým zápas v Ázerbájdžánu sedl na jedničku

Čeští fotbalisté konečně zabrali a přivezli tři body z Ázerbájdžánu. Nepředvedli sice stoprocentní výkon, dělali chyby a utkání zdramatizovali, přesto se na zápase dají najít pozitiva. Třeba výkony některých hráčů.

Kapitán Marek Suchý odehrál už lepší zápasy, nedařilo se ani Jakubu Brabcovi a Vladimír Darida odehrál jeden z nejhorších duelů v národním týmu. Některým hráčům naopak duel v Baku vyšel na jedničku. Jména pěti reprezentantů, kteří podali nejlepší výkon, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Brémy.jpg

Muž zápasu. Potvrdil vynikající formu z Brém a tlačí na záda zkušenějšímu Tomáši Vaclíkovi. Jiří Pavlenka sice inkasoval z penalty, vystihl však směr a k míči měl daleko. Český tým několikrát podržel, parádně zasáhl proti Amirgulijevem, blýskl se i po nepovedení malé domu kapitána Suchého. Že by nová jednička?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Bořil

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ač byl z obránců nejméně zkušený, odehrál z nich nejlepší partii. Jan Bořil navázal na výkony ze Slavie a na levém kraji obrany byl znovu velmi aktivní. Nebál se, podporoval ofenzivu, byl hodně vidět a taky hodně cítit.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Ve Slavii je z něj klíčový muž sestavy, zastínil i hvězdné letní posily. Teď dostal šanci i v reprezentaci a formu potvrdil. Operoval na hodně velkém prostoru, rozdával přihrávky a snažil se řídit hru. Už ve čtvrté minutě parádně nacentroval na hlavu Krmenčíka, světlých momentů měl víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Kopic

Jan Kopic Plzeň.jpg

Jeden z nejlepších hráčů zápasu. Hrál podobným stylem jako v Plzni, podnikal přímočaré průniky, působil nebojácně. Jantkovi připravil obří šanci, sám dal první gól zápasu. Jeho nejlepší výkon v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hlavní úkol, dát gól, sice nesplnil, ale i tak patřil k nejlepším plejerům zápasů. Dostával se do příležitostí a sám je připravoval pro ostatní. Blýskl se patičkou na Jankta, do sóla vyslal Daridu. Na hrotu se rval, soupeřovi hodně znepříjemňoval život. Češi z jeho hry hodně těžili.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud