Tomáš Koubek  - Branku Sparty tehdy hájil Tomáš Koubek, jemuž kryl záda David Bičík. Koubek byl však jasnou jedničkou a v sezoně zasáhl do 23 zápasů. Proti Southamptonu vychytal nulu a po sezoně odešel do Rennes. Foto: Profimedia.cz
 Costa Nhamoinesu  - Obránce ze Zimbabwe byl ve Spartě od roku 2013 a dlouho si držel místo v sestavě. Nastoupil taky v zápase proti Southamptonu, ve kterém už po deseti minutách hry vstřelil jediný gól zápasu. Letos v létě ale v pražském klubu skončil. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Juliš  - Jedním z hráčů současného kádru Sparty, který zasáhl do zápasu se Southamptonem, byl Lukáš Juliš. Pětadvacetiletý forvard, od kterého si letos na Letné hodně slibují, se ale tehdy neprosadil. Foto: Profimedia.cz
 Bořek Dočkal  - Proti Southamptonu byl na hřišti i Bořek Dočkal. Současný kapitán a lídr rudé družiny sice o tři měsíce později zamířil do Číny, odtud se pak ale oklikou přes Philadelphii vrátil zase na Letnou. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

To už je doba. Připomeňte si, kteří hráči Sparty vybojovali poslední výhru v Evropské lize proti Southamptonu

Sparta slaví. Pražané díky výhře v MOL Cupu pronikli do Evropské ligy, kde se dostali rovnou do základní skupiny. Tu si zahráli naposledy v sezoně 2016/17.

Před rokem Sparta nestačila na Trabzonspor, předtím jí poslala ze hry Subotica a Crvena zvezda Bělehrad. Naposledy si tak tým z Letné zahrál základní skupinu Evropské ligy v sezoně 2016/17, kdy mimo jiné narazil i na Southampton, který doma porazil 1:0. To byla zároveň poslední domácí Sparty ve skupinové fázi této soutěže. Kteří hráči byli tehdy u toho?  To se dozvíte v následujících kapitolách.

David Lafata

Celých devadesát minut byl na hřišti i David Lafata. Tehdejší sparťanský kanonýr sice recept na obranu anglického soupeře nenašel, Sparta ale i tak vyhrála 1:0.

Pokračování 7 / 7

Další hráči

Na pravém kraji obrany tehdy nastoupil ruský bek Vjačeslav Karavajec, který v současné době nastupuje za Petrohrad. V obraně se objevili ještě Ondřej Mazuch s Michalem Kadlecem, v záloze pak naskočili Mario Holek, Lukáš Mareček a Daniel Holzer. Kouč David Holoubek poslal do hry i tři střídající mladíky, a tak si proti Southamptonu zahráli taky Václav Dudl, Filip Havelka a Daniel Köstl.