Bořek Dočkal - Jednatřicetiletý záložník Spartu v roce 2017 opustil a za více než 200 milionů korun zamířil do Číny. V Henanu ale moc spokojený nebyl, působil také v MLS a na začátku letošního roku se vrátil zpátky na Letnou. Po návratu však stihl jen tři zápasy, dvě asistence a pak se zranil. Ve Spartě ale s reprezentačním kapitánem stále počítají. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Dúbravka - Sparta současnou brankářskou jedničku slovenské reprezentace přivedla v létě roku 2017 zadarmo z Liberce. Martin Dúbravka v úvodu sváděl boj o místo s Tomášem Koubkem, který však následně odešel do Rennes. V zimě se vydal o dům dál i slovenský gólman, který posílil Newcastle, kde chytá doteď. Sparta za něj dostala přes 170 milionů korun. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga - Devětadvacetiletý záložník z Gabonu přišel do Sparty v polovině sezony 2017/18 z Bělehradu. Od té doby odehrál za pražský tým 51 ligových zápasů, ve kterých dal už 24 branek a přidal sedm asistencí. Sparta jej přitom koupila jen za milion eur. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Nicolae Stanciu - Fanoušci Sparty mu poté, co v létě zamířil do Slavie, nemohou přijít na jméno, předtím ale patřil k jejich oblíbencům. Šestadvacetiletý Nicolae Stanciu přišel do Sparty v průběhu sezony 2017/18 z Anderlechtu za necelých sto milionů korun a rychle se stal hvězdou rudého týmu. Za ten nakonec odehrál 31 zápasů a dal v nich deset branek. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

To se mu povedlo. Podívejte se na nejlepší posily, které do Sparty přivedl Adam Kotalík

Fanoušci Sparty se radují, éra Adama Kotalíka je totiž u konce. Jeden z nejvýznamnějších činitelů pražského klubu během posledních let si srdce letenských fanoušků nikdy nezískal, i jemu se ale povedlo pár podařených přestupů.

Guélor Kanga Stanciu MICHAL RŮŽIČKA MAFRA Profimedia.jpg

Adam Kotalík, který teď na Letné skončil, byl ve Spartě například u nevydařených přestupů Tala Ben Chaima či Marca Janka. Několik příchodů do letenského klubu se mu ale taky povedlo. Čtyři nejvydařenější z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý záložník Spartu v roce 2017 opustil a za více než 200 milionů korun zamířil do Číny. V Henanu ale moc spokojený nebyl, působil také v MLS a na začátku letošního roku se vrátil zpátky na Letnou. Po návratu však stihl jen tři zápasy, dvě asistence a pak se zranil. Ve Spartě ale s reprezentačním kapitánem stále počítají.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta současnou brankářskou jedničku slovenské reprezentace přivedla v létě roku 2017 zadarmo z Liberce. Martin Dúbravka v úvodu sváděl boj o místo s Tomášem Koubkem, který však následně odešel do Rennes. V zimě se vydal o dům dál i slovenský gólman, který posílil Newcastle, kde chytá doteď. Sparta za něj dostala přes 170 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Guélor Kanga

Guélor Kanga Sparta 19 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý záložník z Gabonu přišel do Sparty v polovině sezony 2017/18 z Bělehradu. Od té doby odehrál za pražský tým 51 ligových zápasů, ve kterých dal už 24 branek a přidal sedm asistencí. Sparta jej přitom koupila jen za milion eur.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Fanoušci Sparty mu poté, co v létě zamířil do Slavie, nemohou přijít na jméno, předtím ale patřil k jejich oblíbencům. Šestadvacetiletý Nicolae Stanciu přišel do Sparty v průběhu sezony 2017/18 z Anderlechtu za necelých sto milionů korun a rychle se stal hvězdou rudého týmu. Za ten nakonec odehrál 31 zápasů a dal v nich deset branek.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud