Karel Plášek (175., Vancouver Canucks).  Osmnáctiletý útočník brněnské Komety odehrál v uplynulé sezoně 29 zápasů v extralize a dalších pět startů přidal v play-off. Nastupoval také po boku Tomáše Plekance a Martina Erata, což jej posunulo hodně dopředu. Patří k oporám mládežnických reprezentací a teď se zase o kousek přiblížil k NHL. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Mazura (162., Edmonton Oilers) . Rodák z Pardubic prošel mládežnickými týmy Dynama i Hradce Králové. V roce 2016 odešel do amerického týmu Kimball Union Academy, za který letos posbíral 54 bodů. Teď si jej v šestém kole draftu vybral Edmonton.
 Lukáš Rousek (160.,  Buffalo Sabres).  Už v sezoně 2017/18 si odbyl extraligovou premiéru, pořádně o sobě dal vědět ale až letos. Dvacetiletý útočník odehrál za Spartu 34 zápasů v základní části a dalších pět startů přidal v play-off. Dohromady posbíral 14 bodů a dokonce si připsal šest zápasů v reprezentaci. I díky tomu na něj v draftu ukázalo Buffalo. Foto: Profimedia.cz
 Martin Hugo Haš (153., Washington Capitals).  Jediný český obránce, který prošel letošním draftem. Osmnáctiletý bek odešel v roce 2017 ze Sparty do Finska a letos by si v dresu Tappary měl odbýt premiéru v nejvyšší soutěži. Taky patří k pilířům mládežnických reprezentací. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

To jsou oni. Podívejte se, kteří čeští hokejisté prošli letošním draftem NHL

Jedničkou letošního draftu se stal Američan Jack Hughes, kterého si vybralo New Jersey Devils. Na řadu se dostalo i sedm Čechů, nejlepší z nich byl ale vybrán až ve třetím kole.

Bez názvu.jpg

Co se týká počtu hráčů, nebyl pro Čechy letošní draft vůbec špatný. Horší zprávou však je, že o české hokejisty nebyl zájem v prvním ani druhém kole. Jména sedmi Čechů, které si zámořské organizace vybraly, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Karel Plášek (175., Vancouver Canucks)

Karel Plášek Kometa.jpg

Osmnáctiletý útočník brněnské Komety odehrál v uplynulé sezoně 29 zápasů v extralize a dalších pět startů přidal v play-off. Nastupoval také po boku Tomáše Plekance a Martina Erata, což jej posunulo hodně dopředu. Patří k oporám mládežnických reprezentací a teď se zase o kousek přiblížil k NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Tomáš Mazura (162., Edmonton Oilers)

Draft.jpg

Rodák z Pardubic prošel mládežnickými týmy Dynama i Hradce Králové. V roce 2016 odešel do amerického týmu Kimball Union Academy, za který letos posbíral 54 bodů. Teď si jej v šestém kole draftu vybral Edmonton.

Pokračování 4 / 8

Lukáš Rousek (160.,  Buffalo Sabres)

Lukáš Rousek Sparta.jpg

Už v sezoně 2017/18 si odbyl extraligovou premiéru, pořádně o sobě dal vědět ale až letos. Dvacetiletý útočník odehrál za Spartu 34 zápasů v základní části a dalších pět startů přidal v play-off. Dohromady posbíral 14 bodů a dokonce si připsal šest zápasů v reprezentaci. I díky tomu na něj v draftu ukázalo Buffalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Martin Hugo Haš (153., Washington Capitals)

Martin Hugo Haš.jpg

Jediný český obránce, který prošel letošním draftem. Osmnáctiletý bek odešel v roce 2017 ze Sparty do Finska a letos by si v dresu Tappary měl odbýt premiéru v nejvyšší soutěži. Taky patří k pilířům mládežnických reprezentací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Michal Teplý (105., Chicago Blackhawks)

Michal Teplý Liberec.jpg

Účastník dvou posledních šampionátů do osmnácti let patřil k českým favoritům letošního draftu. Nakonec na něj ve čtvrtém kole ukázalo Chicago, kde by se jednou mohl potkat například s Dominikem Kubalíkem. V uplynulém ročníku si odbyl extraligovou premiéru a v základní části odehrál za Liberec 15 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Matěj Blümel (100., Edmonton Oiles)

Matěj Blumel.jpg

Stým hráčem, který prošel letošním draftem, byl Matěj Blümel. Bývalý útočník Pardubic odešel v roce 2017 do Waterloo Black Hawks, které působí v USHL. V posledním ročníku posbíral celkově 64 bodů a teď míří do soutěže NCAA, kde bude hrát za Univ. of Connecticut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Lukáš Pařík (87., Los Angeles Kings)

Lukáš Pařík.jpg

Letošním draftem prošel jediný český gólman. Lukáše Paříka si ve třetím kole vybralo Los Angeles, osmnáctiletý brankář však moc dobře ví, že do NHL vede ještě dlouhá cesta. Poslední dva roky Pařík působí v Liberci a loni si připsal osm startů také v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Pět zápasů odchytal i na mistrovství světa osmnáctek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud