To jsou jména! 5 známých hráčů, kteří vedou Příbram zpět mezi prvoligovou elitu

Zatímco v HET lize se o záchranu strhne ještě pořádný boj, ve druhé nejvyšší soutěži je o postupujících mezi elitu téměř jasno. Suverénním vládcem tabulky je Opava, kterou stíhá Příbram.

Příbram je aktuálně druhá, pět bodů za první Opavou a s pětibodovým odstupem od třetího Hradce Králové. V kádru tradičního účastníka nejvyšší soutěže působí řada hráčů s ligovými zkušenostmi. Jména pěti nejznámějších jmen na příbramské soupisce, kteří táhnou tým zpět mezi elitu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Zápotočný

Tomáš Zápotočný Příbram.jpg

Loni dovedl k postupu do nejvyšší soutěže Baník, v Ostravě se ale nedohodl na nové smlouvě a vrátil se do Příbrami, jejímž je bývalý hráč Udine, Besiktase či Sparty odchovancem. Teď ji sedmatřicetiletý stoper vede zpět mezi elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Peter Grajciar

Peter Grajciar Příbram.jpg

Čtyřiatřicetiletý záložník, který si zahrál i tři zápasy za slovenskou reprezentaci, přišel v roce 2008 do Slavie. V Edenu oslavil titul, poté zamířil do Turecka, ale do Prahy se vrátil. Eden však vyměnil za Letnou a zahrál si taky za Spartu. Působil v Gruzii, Polsku, Vlašimi a od léta je hráčem Příbrami. V letošní sezoně válí a na kontě má už sedm branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Rudolf Skácel

Rudolf Skácel Příbram Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Už se chystal na konec kariéry, pak se mu ale narodila dvojčata a Rudolf Skácel s rodinou přehodnotil plány. Zůstal v Praze, v tom se mu ozvala Příbram a bývalý hráč Marseille, Hearts, Herty Berlín či Panathinaikosu si prodloužil kariéru. Rozhodně nelituje, letos dal už tři góly a táhne tým za postupem.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Antonín Fantiš

Antonín Fantiš Příbram Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník patřil svého času k nejtalentovanějším českým fotbalistům. Baník Ostrava za něj zaplatil dvacet milionů korun, Antonín Fantiš ale příliš nepřesvědčil. Působil také v Jablonci či ve Zlíně, který ho na začátku sezony poslal zpět domů – do Příbrami. V letošní sezoně dal tři branky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Miroslav Slepička

Miroslav Slepička Příbram.jpg

Působil v Liberci či Spartě, hrál za Dinamo Záhřeb i českou reprezentaci, v roce 2016 ale zmizel ze scény a začal se rvát v kleci. Teď se však od MMA vrací zpět na zelené pažity. V zimě se sedmatřicetiletý útočník vrátil do rodné Příbrami, na jaře odehrál 160 minut, dal tři góly a touží po návratu do nejvyšší soutěže.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud