To je teda výběr. 6 hráčů Sparty, kteří mohou hrát na levém kraji obrany

Andrea Stramaccioni chtěl zeštíhlit kádr. Letenskou kabinu už opustili Lukáš Mareček nebo Marc Janko, stále je v ní ale přetlak. Vždyť jen na postu levého obránce může nastoupit šest hráčů.

getfile.jpeg

Jak bude na jaře vypadat sparťanská sestava? To je zatím velká neznámá. Otazník visí i nad obsazením levého kraje obranné řady, na kterém si Stramaccioni může vybrat z několika variant. Všechny je najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Ještě v závěru podzimu se zdálo, že je zralý na hostování, aktuálně má však nejblíže do základní sestavy. V té Eldar Čivič začal sezonu, jenže ve třetím kole se nechal vyloučit v Liberci a na další start dlouho čekal. Dočkal se až v závěrečném kole proti Mladé Boleslavi a v zápase patřil k nejlepším hráčům Sparty. Dostane šanci i na jaře?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Costa Nhamoinesu

Costa 2.jpg

Obránce ze Zimbabwe odehrál na podzim osm zápasů a pokaždé byl v základní sestavě. Na Letné je od roku 2013 a udržuje si stabilní výkonnost, musí se ale vypořádat se stále sílíí konkurencí. Může nastupovat jak na kraji obrany, tak na postu stopera, kam s ním Stramaccioni nově počítá. Šanci určitě dostane, už ale není nepostradatelným členem základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Účastník tří evropských šampionátů se vrátil na Letnou před rokem a půl z Fenerbahce. Zatímco v minulé sezoně odehrál 28 ligových zápasů a jen v jednom z nich chyběl v základní sestavě, na podzim se dostal do akce pouze pětkrát. Stejně jako Costa může nastoupit uprostřed i na kraji obrany, přednost ale zřejmě budou dostávat jiní.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Mihailo Ristič

Mihailo Ristič Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý srbský záložník Mihailo Ristič přišel na Letnou na hostování z Krasnodaru. Sparta o něj stále už v létě, tehdejší hráč Crvene Zvezdy Bělehrad ale zamířil do ruského klubu, který za něj zaplatil 50 milionů eur.

Jenže na východě se příliš neprosadil a teď se bude snažit přesvědčit na Letné. Jeho předností je, že může nastoupit nejen na kraji obrany, ale i ve středu zálohy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Bogdan Vatajelu odehrál na podzim devět zápasů. A pokaždé byl hodně vidět. Pevnou pozici v sestavě ale nemá. Platnější je na levém kraji zálohy, jenže ten by na jaře měl patřit Talu Ben Chaimovi, který se v přípravě jeví velmi dobře. Rumunský fotbalista se může přesunout i do obrany, jenže i tam je nyní velký přetlak.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2.jpg

Člen širšího reprezentančního kádru chtěl na podzim sám odejít, situace se ale nakonec uklidnila a on zůstal na Letné. Zasáhl do deseti duelů a v závěrečných čtyřech kolech podzimu byl pokaždé v základní sestavě. Jenže pozice hráče, který může nastoupit i ve středu zálohy, po příchodu Rističe zeslábla.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud