Pokud se má ukázat síla KHL, bude to právě teď. Soutěž se stane zásobárnou reprezentačních výběrů, které budou bojovat o olympijské medaile. Hlavním aspirantem na zlato je ruská sborná, která by ve svých řadách měla mít i několik hráčů, co dříve působili v NHL. Jména šesti těch, kteří by Rusko měli dovést až na úplný vrchol, najdete v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 7
Anton Bělov

Vytáhlý Anton Bělov je skvělým bruslařem. V KHL dlouhodobě patří mezi nejlepší obránce, je produktivní a patří k oporám ruské reprezentace. V sezoně 2013/14 se zkoušel prosadit v Edmontonu, zámořská mise mu ale příliš nesedla. Poté se vrátil domů a stal se oporou Petrohradu. Statoval už na olympiádě v Soči, Světový pohár sice vynechal, v Jižní Koreji by měl ale patřit k lídrům sborné.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 7
Pavel Dacjuk

Před měsícem mu bylo už 39 let, přesto na své výjimečnosti nic neztratil. Pavel Dacjuk býval dlouhá léta považován za jednoho z nejšikovnějších hráčů NHL, kterou v letech 2002 a 2008 vyhrál.
V zámoří nehrál jinde než v Detroitu, s Red Wings se však před minulou sezonou rozloučil a zamířil do Petrohradu. Mistr světa z roku 2012 se ihned stal hvězdou KHL, vynechal sice světový šampionát, na olympiádě by ale neměl chybět. Pokud se v Jižní Koreji představí, bude to už jeho pátá účast pod pěti kruhy v řadě.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 7
Sergej Kalinin

Šestadvacetiletý útočník se narodil a hokejově také vyrůstal v Omsku. V sezoně 2014/15 „vyrostl“ v kapitána Avangardu a v následujícím ročníku zamířil do NHL. V dresu New Jersey Devils se ale příliš neprosadil, v uplynulé sezoně odehrál 43 zápasů a zaznamenal v nich pouhé čtyři body. Poté se stal novou posilou Petrohradu. Na olympiádě ještě nehrál, dočká se účastník dvou světových šampionátů v příštím roce?
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 5 / 7
Ilja Kovalčuk

Po sezoně se spekulovalo o jeho návratu do NHL, kde má smlouvu s New Jersey, Ilja Kovalčuk ale nakonec setrval v Petrohradu a měl by být jednou z nejvýraznějších osobností olympijského turnaje.
Jednička draftu z roku 2001 opustila zámoří dobrovolně před čtyřmi lety s bilancí 848 zápasů a 843 kanadských bodů. Před příchodem do Devils hrál za Atlantu, po návratu ze zámoří působí v Petrohradu, s nímž v roce 2015 získal Gagarinův pohár. Taky je dvojnásobným mistrem světa a bronzovým medailistou z olympiády v Salt Lake City. Přidá další cenný kov v Jižní Koreji?
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 6 / 7
Alexej Marčenko

Další navrátilec ze zámoří. Alexej Marčenko odešel v roce 2013 z Moskvy do Detroitu, do prvního týmu se ale během čtyř let nedokázal nastálo prosadit. V průběhu uplynulé sezony pětadvacetiletý bek, který si zahrál i na Světovém poháru, zamířil do Toronta, tam se ale dlouho neohřál a vrátil se do dobře známých míst – do moskevského CSKA.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 7 / 7
Andrej Markov

Když Andrej Markov poprvé vyjel na led NHL, psala se sezona 2000/01. Tehdy oblékl dres Montrealu, který nosil až do konce své zámořské kariéry. Ten nastal po uplynulém ročníku, během něhož posbíral v 68 zápasech 37 kanadských bodů. Poté se účastník tří olympijských her a loňského Světového poháru vrátil domů a posílil Kazaň. Sborná tak rázem našla lídra zadních řad.
Foto: Profimedia.cz