Jan Bořil - Slavia jej získala v průběhu sezony 2015/16 z Mladé Boleslavi a ukázalo se, že udělala správně. Jan Bořil totiž patří k pilířům defenzivních řad. Letos má na kontě dva góly a dvě nahrávky, před dvěma lety si připsal bilanci 1+1. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Simon Deli - V mistrovské sezoně byl jedním z klíčových hráčů na cestě Slavie za titulem a velmi důležitou roli má i letos. Simon Deli patří k nejlepším stopereům ligy a je otázkou, zda jej vedení pražského klubu udrží v kádru. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michal Frydrych - Bývalá opora Baníku to má ve Slavii složité. Michal Frydrych přišel do Edenu v průběhu sezony 2015/16 a v mistrovském ročníku zasáhl do 25 zápasů, ve kterých dal čtyři góly. Letos se trefil sice třikrát, na základní sestavu mu to ale nestačí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michael Ngadeu - Kamerunský reprezentant přišel do Slavie v roce 2016 a hned z toho byl titul. Během mistrovského ročníku dal šest branek a patřil ke klíčovým hráčům sešívané družiny. Stejně jako letos. Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

To je proměna. 10 hráčů ze současného kádru Slavie, kteří byli také u posledního titulu

Chybí jim už jen málo. Po středeční těsné výhře nad Jabloncem snad už nikdo nepochybuje o tom, že Slavia dojde na vrchol a získá druhý titul během tří let. Sešívaný kádr však za tu dobu prošel slušnou proměnou.

V současném kádru Slavie je pouze deset hráčů, kteří byli u minulého titulu v sezoně 2016/17. Zajímá vás, kteří to jsou? A jak se jim tehdy vedlo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Přemysl Kovář

Přemysl Kovář.jpg

Jeho role v Edenu se nemění. Letos je dvojkou za Ondřejem Kolářem a do akce se v lize dostal jen jednou. Před dvěma lety kryl záda Jiřímu Pavlenkovi a do brány se nepodíval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Jan Bořil

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Slavia jej získala v průběhu sezony 2015/16 z Mladé Boleslavi a ukázalo se, že udělala správně. Jan Bořil totiž patří k pilířům defenzivních řad. Letos má na kontě dva góly a dvě nahrávky, před dvěma lety si připsal bilanci 1+1.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 11

Simon Deli

Simon Deli kapitán Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V mistrovské sezoně byl jedním z klíčových hráčů na cestě Slavie za titulem a velmi důležitou roli má i letos. Simon Deli patří k nejlepším stopereům ligy a je otázkou, zda jej vedení pražského klubu udrží v kádru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 11

Michal Frydrych

Michal Frydrych Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bývalá opora Baníku to má ve Slavii složité. Michal Frydrych přišel do Edenu v průběhu sezony 2015/16 a v mistrovském ročníku zasáhl do 25 zápasů, ve kterých dal čtyři góly. Letos se trefil sice třikrát, na základní sestavu mu to ale nestačí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 11

Michael Ngadeu

Michael Ngadeu.jpg

Kamerunský reprezentant přišel do Slavie v roce 2016 a hned z toho byl titul. Během mistrovského ročníku dal šest branek a patřil ke klíčovým hráčům sešívané družiny. Stejně jako letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jeho pozice v Edenu už není tak silná jako dřív. Přesto se stále drží v základní sestavě a letos dal už devět branek, ke kterým přidal jedenáct asistencí. K minulému titulu pomohl třemi góly a deseti nahrávkami.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 11

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 3.jpg

Reprezentační záložník si během mistrovské sezony stanovil osobní střelecké maximum. Tehdy dal sedm branek, ke kterým přidal pět asistencí. Letos už v Edenu nemá tak pevnou pozici, přesto už dal čtyři góly a zaznamenal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Milan Škoda

Milan Škoda Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Hlavní strůjce minulé mistrovské jízdy. Milan Škoda tehdy dal patnáct branek a stal se nejlepším střelcem sešívané družiny. Letos se zatím trefil sedmkrát, naposledy však v březnu.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 11

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Slavia jej získala v průběhu mistrovské sezony z Jablonce. Stanislav Tecl na premiérový gól v sešívaném dresu čekal až do posledního kola, v tom se ale trefil dvakrát a definitivně tak pojistil titul pražského týmu. Na začátku letošního ročníku si vybojoval silnou pozici, v devíti zápasech dal tři branky, jenže pak se zranil a sezona pro něj předčasně skončila.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Mick van Buren

Mick van Buren 2 Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Deset startů a 154 minut. Taková byla bilance Micka van Burena v průběhu mistrovské sezony. Nizozemský útočník tehdy moc prostoru nedostal, od té doby ale vstřelil už osm ligových branek.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud