Dres druholigové Orlové a následně i Karviné dříve oblékal olympijský šampion z Nagana David Moravec, letos bude hrát za Trutnov Vojtěch Kubinčák, za pražskou Kobru Tomáš Plíhal a za Žďár nad Sázavou Martin Lojek.  Druholigoví fanoušci se však těší i na pět dalších hvězd. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Dres druholigové Orlové a následně i Karviné dříve oblékal olympijský šampion z Nagana David Moravec, letos bude hrát za Trutnov Vojtěch Kubinčák, za pražskou Kobru Tomáš Plíhal a za Žďár nad Sázavou Martin Lojek. Druholigoví fanoušci se však těší i na pět dalších hvězd. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

 Jaroslav Bednář (Stadion Vrchlabí)  - Dvaačtyřicetiletý útočník, jenž hrával v NHL, ve Finsku, KHL či Švýcarsku, byl ještě v sezoně 2017/18 kapitánem Hradce Králové. Poté sice ukončil kariéru, loni ale odehrál celkově 19 zápasů za druholigové Vrchlabí, kde bude pokračovat i letos. Cílem bývalého reprezentanta je dovést Stadion do Chance ligy. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jan Hlaváč (Stadion Vrchlabí)  - Bednář zdaleka nebude jediným známým hráčem, který má s Vrchlabím vybojovat postup do vyšší soutěže. V sezoně 2017/18 se v dresu Stadionu objevil i dvaačtyřicetiletý Jan Hlaváč, který se letos do Vrchlabí vrací. Na kontě má více než 400 zápasů v NHL, působil taky ve Švýcarsku či Švédsku a ve sbírce má i dva tituly pro mistra světa. Foto: Profimedia.cz
 Petr Sýkora (Stadion Vrchlabí)  - Dalším známým hráčem, který letos bude nastupovat v dresu Vrchlabí, je Petr Sýkora. Obávaný kanonýr, jenž řadu let střílel branky za Pardubice, v sezoně 2005/06 odehrál i deset zápasů za Washington. Působil taky v Davosu a ještě loni bojoval s Dynamem o záchranu extraligy. Teď bude zaměstnávat druholigové gólmany. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Petr Čáslava (HC Dvůr Králové n. Labem)  - Pardubice po uplynulé sezoně neopustil jen Sýkora, ale také Petr Čáslava. Mistr světa z roku 2010 a dlouholetý reprezentant, který hrál taky ve Švédsku a Rusku, odehrál v uplynulé sezoně za Dynamo 15 zápasů. Další starty přidá v druholigovém Dvoře Králové. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

To je nářez. Pět největších hvězd, které budou hrát ve druhé hokejové lize

Druhá liga, která je třetí nejvyšší domácí hokejovou soutěží, letos bude velmi sledovaná. Nejen, že se v ní představí čínský tým, v akci se objeví i několik hodně zajímavých jmen.

Bez názvu1.jpg

Dres druholigové Orlové a následně i Karviné dříve oblékal olympijský šampion z Nagana David Moravec, letos bude hrát za Trutnov Vojtěch Kubinčák, za pražskou Kobru Tomáš Plíhal a za Žďár nad Sázavou Martin Lojek. Fanoušci se však těší i na pět dalších hvězd. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Bednář (Stadion Vrchlabí)

Jaroslav Bednář Vrchlabí Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dvaačtyřicetiletý útočník, jenž hrával v NHL, ve Finsku, KHL či Švýcarsku, byl ještě v sezoně 2017/18 kapitánem Hradce Králové. Poté sice ukončil kariéru, loni ale odehrál celkově 19 zápasů za druholigové Vrchlabí, kde bude pokračovat i letos. Cílem bývalého reprezentanta je dovést Stadion do Chance ligy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Hlaváč (Stadion Vrchlabí)

Jan Hlaváč Sparta.jpg

Bednář zdaleka nebude jediným známým hráčem, který má s Vrchlabím vybojovat postup do vyšší soutěže. V sezoně 2017/18 se v dresu Stadionu objevil i dvaačtyřicetiletý Jan Hlaváč, který se letos do Vrchlabí vrací. Na kontě má více než 400 zápasů v NHL, působil taky ve Švýcarsku či Švédsku a ve sbírce má i dva tituly pro mistra světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Sýkora (Stadion Vrchlabí)

Petr Sýkora Pardubice Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dalším známým hráčem, který letos bude nastupovat v dresu Vrchlabí, je Petr Sýkora. Obávaný kanonýr, jenž řadu let střílel branky za Pardubice, v sezoně 2005/06 odehrál i deset zápasů za Washington. Působil taky v Davosu a ještě loni bojoval s Dynamem o záchranu extraligy. Teď bude zaměstnávat druholigové gólmany.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Petr Čáslava (HC Dvůr Králové n. Labem)

Petr Čáslava.jpg

Pardubice po uplynulé sezoně neopustil jen Sýkora, ale také Petr Čáslava. Mistr světa z roku 2010 a dlouholetý reprezentant, který hrál taky ve Švédsku a Rusku, odehrál v uplynulé sezoně za Dynamo 15 zápasů. Další starty přidá v druholigovém Dvoře Králové.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ivan Huml (HC Řisuty)

Ivan Huml Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ještě v uplynulé sezoně hrál bývalý útočník Bostonu za Chomutov, kde několik let patřil ke klíčovým personám. Piráti ale spadli do Chance ligy a Ivan Huml se přesunul ještě o soutěž níž. Někdejší forvard Komety, Kladna či Českých Budějovic, který hrál i ve Finsku či ve Švédsku, se v 37 letech dohodl na spolupráci v Řisutech.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud