Kyle Turris  - Devětadvacetiletý útočník Nashvillu hraje na svém třetím šampionátu a na Slovensku je dokonce kapitánem kanadského týmu. Někdejší forvard Phoenixu o Ottawy je na turnaji hodně vidět a do statistik připsal tři góly a šest asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Jonathan Marchessault  - Bývalý útočník Floridy či Tampy Bay si loni zahrál s Las Vegas finále Stanley Cupu a v play-off dokázal posbírat 21 (8+13) bodů. Také letos patřil ke klíčovým hráčům Golden Knights, v sezoně si připsal celkově 65 bodů a nyní hraje na svém premiérovém šampionátu. Na Slovensku dal osmadvacetiletý útočník tři góly, ke kterým přidal už šest nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Anthony Mantha  - Kvůli faulu loktem z duelu s USA dostal stopku na čtvrtfinálový zápas, v semifinále proti Čechům ale bude zpět v akci. A hrozí od něj velké nebezpečí. Čtyřiadvacetiletý útočník Detroitu, který v obou posledních sezonách v NHL posbíral 48 bodů, dal na turnaji už sedm branek a je jedním ze šesti nejlepších střelců šampionátu. Navrch přidal ještě pět asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Mark Stone  - Sedm branek má na kontě také Mark Stone, který dosud posbíral, stejně jako Mantha, i dalších pět asistencí. Sedmadvacetiletý útočník byl řadu let jednou z opor Ottawy, odkud v průběhu posledního ročníku zamířil do Las Vegas. S Golden Knights si zahrál i v play-off, ve kterém posbíral dvanáct bodů. Hrál už na světovém šampionátu v roce 2016, kde Kanada vybojovala zlato. Jak dopadne tentokrát? Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

To je mašina. Pět kanadských útočníků, kteří na šampionátu posbírali nejvíc bodů

Čeští hokejisté zvládli v Bratislavě další krok. Ve čtvrtfinále porazili vzdorující Němce a poprvé od roku 2015 budou bojovat o medaile. V semifinále však číhá silný výběr Kanady.

Češi hráli semifinále naposledy na domácím šampionátu, tehdy jim ale vystavila stopku právě Kanada, kterou vedl Sidney Crosby. Ten sice v letošním výběru javorových listů není, Kanaďané ale mají další silné útočníky. Jména pěti nejproduktivnějších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pierre-Luc Dubois

Pierre Luc Dubois.jpg

Je mu teprve dvacet let, má však našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. Trojka draftu 2016 má za sebou dvě sezony v NHL, přičemž v té letošní se dostal na 61 (27+34) kanadských bodů. Letos útočník Columbusu hraje na svém druhém šampionátu a na kontě má už šest bodů za dva góly a čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Kyle Turris

Kyle Turris.jpg

Devětadvacetiletý útočník Nashvillu hraje na svém třetím šampionátu a na Slovensku je dokonce kapitánem kanadského týmu. Někdejší forvard Phoenixu o Ottawy je na turnaji hodně vidět a do statistik připsal tři góly a šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jonathan Marchessault

Jonathan Marchessault.jpg

Bývalý útočník Floridy či Tampy Bay si loni zahrál s Las Vegas finále Stanley Cupu  a v play-off dokázal posbírat 21 (8+13) bodů. Také letos patřil ke klíčovým hráčům Golden Knights, v sezoně si připsal celkově 65 bodů a nyní hraje na svém premiérovém šampionátu. Na Slovensku dal osmadvacetiletý útočník tři góly, ke kterým přidal už šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Anthony Mantha

Anthony Mantha.jpg

Kvůli faulu loktem z duelu s USA dostal stopku na čtvrtfinálový zápas, v semifinále proti Čechům ale bude zpět v akci. A hrozí od něj velké nebezpečí. Čtyřiadvacetiletý útočník Detroitu, který v obou posledních sezonách v NHL posbíral 48 bodů, dal na turnaji už sedm branek a je jedním ze šesti nejlepších střelců šampionátu. Navrch přidal ještě pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Mark Stone

Mark Stone.jpg

Sedm branek má na kontě také Mark Stone, který dosud posbíral, stejně jako Mantha, i dalších pět asistencí. Sedmadvacetiletý útočník byl řadu let jednou z opor Ottawy, odkud v průběhu posledního ročníku zamířil do Las Vegas. S Golden Knights si zahrál i v play-off, ve kterém posbíral dvanáct bodů. Hrál už na světovém šampionátu v roce 2016, kde Kanada vybojovala zlato. Jak dopadne tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud