Patrik Bartošák (Vítkovice) . V posledních letech pravidelně objíždí reprezentační akce, byl trojkou na olympijských hrách, na pořádnou šanci v národním týmu ale čeká. Dočká se jí letos? Pětadvacetiletý Patrik Bartošák dostal od trenéra Říhy šanci ve třech zápasech a ani jednou nezklamal. O šampionát se ještě porve. Foto: Profimedia.cz

Patrik Bartošák (Vítkovice). V posledních letech pravidelně objíždí reprezentační akce, byl trojkou na olympijských hrách, na pořádnou šanci v národním týmu ale čeká. Dočká se jí letos? Pětadvacetiletý Patrik Bartošák dostal od trenéra Říhy šanci ve třech zápasech a ani jednou nezklamal. O šampionát se ještě porve. Foto: Profimedia.cz

 Pavel Francouz (Colorado).  V minulých letech byl reprezentační jedničkou, startoval na několika světových šampionátech i olympijských hrách. Před letošní sezonou odešel do zámoří a podepsal smlouvu s Coloradem. Přestože na farmě předvádí výborné výkony, v brance Avalanche se objevil zatím jen dvakrát. Pokud bude volný, tak o něj trenéři budou hodně stát. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Furch (Čerepovec) . V minulých letech patřil k pravidelným účastníkům reprezentačních akcí. Byl na dvou světových šampionátech, odjel i na olympijské hry, trenér Říha mu však dal šanci v jediném zápase. Pokud ostatní brankáři budou fit, osmadvacetiletý Dominik Furch do Bratislavy zřejmě neodjede. Foto: Profimedia.cz
 Šimon Hrubec (Třinec) . Sedmadvacetiletá opora třineckých Ocelářů dostala šanci na Švédských hrách. A Šimon Hrubec ukázal, že si takovou příležitost zaslouží. Na turnaji předváděl velmi dobré výkony a také on se nahlas přihlásil do boje o místenku na světový šampionát. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Kovář (Jekatěrinburg) . Účastník několika světových šampionátů i olympijských her v Soči se v loňském roce v reprezentaci neobjevil. Letos ale třicetiletý Jakub Kovář září v barvách Jekatěrinburgu, pyšní se skvělými čísly a znovu se vrátil i do národního týmu. Pokud nepřijedou brankářské posily z NHL, klidně může být jedničkou pro světový šampionát. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

To je konkurence. 8 českých brankářů, kteří mohou jet na mistrovství světa

Reprezentační výběr má za sebou už tři akce a pomalu se začíná tvořit osa pro světový šampionát. Do akce se přitom hlásí hned několik brankářů.

Reprezentační trenéři mají z koho vybírat. Na šampionát mohou jet brankáři z extraligy, KHL, ale nejspíš budou k mání i gólmani z NHL. Na koho nakonec ukážou? Jména osmi mužů v maskách, kteří jsou ve hře, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Patrik Bartošák (Vítkovice)

Patrik Bartošák ČR.jpg

V posledních letech pravidelně objíždí reprezentační akce, byl trojkou na olympijských hrách, na pořádnou šanci v národním týmu ale čeká. Dočká se jí letos? Pětadvacetiletý Patrik Bartošák dostal od trenéra Říhy šanci ve třech zápasech a ani jednou nezklamal. O šampionát se ještě porve.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Pavel Francouz (Colorado)

Pavel Francouz Colorado.jpg

V minulých letech byl reprezentační jedničkou, startoval na několika světových šampionátech i olympijských hrách. Před letošní sezonou odešel do zámoří a podepsal smlouvu s Coloradem. Přestože na farmě předvádí výborné výkony, v brance Avalanche se objevil zatím jen dvakrát. Pokud bude volný, tak o něj trenéři budou hodně stát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Dominik Furch (Čerepovec)

Dominik Furch ČR.jpg

V minulých letech patřil k pravidelným účastníkům reprezentačních akcí. Byl na dvou světových šampionátech, odjel i na olympijské hry, trenér Říha mu však dal šanci v jediném zápase. Pokud ostatní brankáři budou fit, osmadvacetiletý Dominik Furch do Bratislavy zřejmě neodjede.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Šimon Hrubec (Třinec)

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Sedmadvacetiletá opora třineckých Ocelářů dostala šanci na Švédských hrách. A Šimon Hrubec ukázal, že si takovou příležitost zaslouží. Na turnaji předváděl velmi dobré výkony a také on se nahlas přihlásil do boje o místenku na světový šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)

JAkub Kovář KHL.jpg

Účastník několika světových šampionátů i olympijských her v Soči se v loňském roce v reprezentaci neobjevil. Letos ale třicetiletý Jakub Kovář září v barvách Jekatěrinburgu, pyšní se skvělými čísly a znovu se vrátil i do národního týmu. Pokud nepřijedou brankářské posily z NHL, klidně může být jedničkou pro světový šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Petr Mrázek (Carolina)

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Šestadvacetiletý gólman po konci v Detroitu a neúspěšné misi ve Philadelphii zakotvil v Carolině a znovu začal pravidelně chytat. Tým se zatím pohybuje na hraně postupu do play-off, rozhodně ale nepatří k favoritům na zisk Stanley Cupu. Petr Mrázek se představil už na světovém šampionátu v roce 2017, tehdy se od něj ale čekalo víc. Dostal by šanci i tentokrát? Zájem prý má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

David Rittich (Calgary)

David Rittich Calgary 2.jpg

Calgary patří k nejlepším týmům Západní konference. Lví podíl na tom má i David Rittich, který v bráně Flames předvádí parádní výkony. Kanadský klub míří do play-off, pokud v něm však skončí brzy, bude šestadvacetiletý gólman, jenž startoval už na loňském šampionátu, k mání. A byla by obrovská škoda toho nevyužít.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Roman Will (Liberec)

Roman Will Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Kdo pojede na šampionát v roli trojky? Jeden adept už se rýsuje. Loni sbíral zkušenosti na mistrovství světa Dominik Hrachovina a letos by se mohl dočkat Roman Will. Šestadvacetiletý gólman Liberce si odbyl premiéru na Švédských hrách a ve vítězném souboji s Finskem odvedl velmi dobrý výkon.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud