To je jízda. 5 tahounů Sparty, kteří ji dovedli až do semifinále Ligy mistrů

Hokejisté Sparty válí. Zatímco na extraligové půdě se jim vede podle představ, na evropské scéně jedou na plný plyn. Teď přemohli silný Bern a postoupili do semifinále Ligy mistrů.

Bez názvu.jpg

Říká se, že hokejová Liga mistrů je druhořadou soutěží, v Praze ji ale berou mimořádně vážně. Sparta je mezi nejlepší čtyřkou a myslí na celkový triumf. Náramně by se jí hodily branky Tomáše Netíka, který dal šest gólů ve čtyřech zápasech a stále je nejlepším střelcem letošního ročníku, zkušený kanonýr je ale stále mimo hru. Kteří další hráči Spartu táhnou vstříc úspěchu? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Pech

Lukáš Pech.jpg

Třiatřicetiletý útočník prožívá velmi dobrou sezonu. Aktuálně je třetím nejproduktivnějším extraligovým hráčem a Spartu táhne i v Lize mistrů. V devíti zápasech dal už pět branek, přidal tři nahrávky a má lví podíl na letošním tažení. Náramně mu vyšla i odveta s Bernem, ve které dal gól a přidal dvě asistence. Dovede pražský tým až na úplný vrchol?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Pöpperle

Tomáš Pöpperle Sparta 2.jpg

Není žádným tajemstvím, že s výkony Tomáše Pöpperleho nebyli ve Spartě vždy spokojeni. Letos je to ale jinak. Dvaatřicetiletý gólman si drží dobrou formu v extralize a daří se mu i na půdě Ligy mistrů. V šesti zápasech dostal pouze deset branek a úspěšnost zákroků si drží na 92,5 procentech. Výborně zvládl i čtvrtfinálové bitvy s Bernem, ve kterých dostal jen dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Miroslav Forman

Miroslav Forman.jpg

Když Bern srovnal v 32. minutě odvetného zápasu na 1:1, začínalo se v podstatě od začátku. Pak ale udeřil Miroslav Forman, který vstřelil rozhodující postupový gól. Byla to jeho třetí branka v soutěži, k tomu přidal stejný počet nahrávek a je druhým nejproduktivnějším hráčem pražského týmu. Šestadvacetiletý útočník navazuje na dobré extraligové výkony, vyzrál v oporu týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Juraj Mikuš

Juraj Mikuš.jpg

Tahoun zadních řad. Slovenský reprezentant hraje v dobré formě, poctivě si plní defenzivní povinnosti a k tomu vydatně podporuje útok. Dvě vstřelené branky a tři asistence jsou toho důkazem. V odvetě s Bernem vstřelil první gól pražského celku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jaroslav Hlinka

Jaroslav Hlinka 2.jpg

Úvod sezony ho nezastihl v ideálním rozpoložení. Jaroslav Hlinka byl zraněný, rozjížděl se pomaleji, teď už je ale zpět a znovu patří k ústředním postavám týmu. V Bernu dal jediný gól týmu a svůj první v soutěži, v odvetě přidal asistenci a aktuálně má na kontě pět kanadských bodů. Jeho zkušenosti a přehled se budou v semifinále náramně hodit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud