To je jízda. 5 hráčů, díky nimž Litvínov v úvodu sezony vládne extralize

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Taková je bilance Litvínova, který je jako jediný z extraligových týmů stoprocentní. Verva tak zatím vládne tabulce.

Zatímco loni hrál Litvínov v baráži, na začátku nové sezony působí jako vyměněný. Verva zatím šlape a je jediným neporaženým týmem. Jména pěti hráčů, kteří na tom mají velmi výrazný podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Viktor Hübl

Viktor Hubl.jpg

Loňská sezoně Litvínovu nevyšla, Viktor Hübl byl však znovu produktivní. Dal 15 branek, přidal 24 asistencí a dalších deset bodů posbíral v play-out a baráži. Přestože mu je už 40 let, do hokejového důchodu se ještě nechystá. A v úvodu letošního ročníku je zase hodně vidět – ve čtyřech zápasech dal dva góly, připsal si čtyři nahrávky a je druhý v kanadském bodování celé soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Janus

Jaroslav Janus Litvínov 2.jpg

Jaroslav Janus se po roce stráveném v Liberci vrátil do Litvínova a stal se jedničkou Razýmova výběru. Úvod sezony mu vyšel výborně. Ve čtyřech zápasech dostal jen osm branek, vychytal čtyři výhry a úspěšností zákroků přesáhl 93%. Michael Petrásek tak musí na svou šanci čekat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Karel Kubát

Karel Kubát.jpg

Nejproduktivnějším bekem extraligy je sparťanský Jan Koštálek, který si dosud připsal pět bodů. O jeden bod méně má na kontě litvínovský Karel Kubát, který dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Třicetiletý obránce byl hodně vidět už loni, kdy posbíral 24 bodů. Zdá se, že k úspěšné sezoně má našlápnuto i letos.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

František Lukeš

František Lukeš.jpg

Ofenzivu Litvínova netáhne jen Hübl, ale také František Lukeš. Pětatřicetiletý útočník bývá pravidelně jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu a parádně mu vyšel i vstup do letošního ročníku. Díky třem gólům a čtyřem nahrávkám je dokonce v čele extraligové produktivity.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Jakub Petružálek

Jakub Petružálek Litvínov 'Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Velmi dobře vstoupil do sezony také František Gerhát, který má na kontě už pět bodů. Stejně jako Jakub Petružálek, jenž si dosud připsal pět gólových asistencí. V roce 2015 získal s Litvínovem titul, poslední dvě sezony působil v Třinci a teď je zpátky na severu Čech. Jak daleko s týmem dojde tentokrát?

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud