To byly pálky. 3 cizinci Sparty, za které se dříve platilo i 200 milionů korun

To byly pálky. 3 cizinci Sparty, za které se dříve platilo i 200 milionů korun

To byly pálky. 3 cizinci Sparty, za které se dříve platilo i 200 milionů korun

Když Sparta v létě přivedla Tala Ben Chaima, vysázela za něj 78 milionů korun a učinila z něj nejdražšího ligového hráče všech dob. Za další cizince, kteří přišli na Letnou, se však v minulosti platily úplně jiné částky.

Bez názvu.jpg

Sparta v létě mohutně utrácela a přivedla jedenáct zahraničních hráčů. Někteří z nich prošli opravdu zvučnými evropskými velkokluby a ty za ně v minulosti platily velké peníze. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a našli tři nejdražší přestupy současných hráčů Sparty, které se uskutečnily v minulých letech. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Rio Mavuba (Francie)

Rio Mavuba Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Přestup: Bordeaux - Villarreal
Sezona: 2007/08
Cena: cca 208 mil. Kč

Defenzivní štít a účastník světového šampionátu v Brazílii přišel na Letnou zadarmo z Lille. Do týmu, s nímž získal francouzský titul, dorazil z Villarrealu, který za něj v roce 2007 zaplatil více než 200 milionů korun. Rio Mavuba se ale ve Španělsku dlouho neohřál a po půl roce odešel na hostování do Lille.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jonathan Biabiany (Francie)

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Přestup: Inter – Fiorentina
Sezona: 2010/11
Cena: cca 182 mil. Kč

Pokud Sparta získá titul, automaticky se aktivuje přestupní klauzule a Jonathan Biabiany se stane nejdražší posilou v ligové historii. Letenští by za něj v tom případě zaplatili přes sto milionů korun. Když odcházel z Interu do Fiorentiny, stál ještě víc – zhruba 182 milionů korun. V roce 2015 se však přes Parmu vrátil na San Siro.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Marc Janko (Rakousko)

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Přestup: Salzburg – Twente
Sezona: 2010/11
Cena: cca 182 mil. Kč

Měl být hlavní ofenzivní zbraní Sparty, Marc Janko ale na Letné pohořel a v zimě nejspíš odejde. Sparta ho přivedla zadarmo, dříve se však za rakouského šutera platily miliony. Nejdražší byl jeho přestup ze Salzburku do Twente, které za něj dalo více než 180 milionů korun. O dva roky později zamířil z Nizozemska do Porta.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud