Baník Ostrava → Liverpool (2002) – 7 milionů eur  Je to už 21 let, co Milan Baroš opustil Bazaly a odešel do Liverpoolu. S klubem z Andfield Road se dohodl už v roce 2001, kvůli problémům s pracovním povolením ale v Ostravě ještě půl roku zůstal. Do Liverpoolu odcházel ve 20 letech a v roli ostravského kapitána, kterému se věštila skvělá kariéra. Reds za ostravský klenot, který s anglickým klubem později vyhrál i Ligu mistrů, zaplatili asi 189 milionů korun. Profimedia.cz

Baník Ostrava → Liverpool (2002) – 7 milionů eur
Je to už 21 let, co Milan Baroš opustil Bazaly a odešel do Liverpoolu. S klubem z Andfield Road se dohodl už v roce 2001, kvůli problémům s pracovním povolením ale v Ostravě ještě půl roku zůstal. Do Liverpoolu odcházel ve 20 letech a v roli ostravského kapitána, kterému se věštila skvělá kariéra. Reds za ostravský klenot, který s anglickým klubem později vyhrál i Ligu mistrů, zaplatili asi 189 milionů korun. Profimedia.cz

To byly časy. Připomeňte si 4 přestupy Milana Baroše, za které se platily miliony

Milan Baroš oslaví letos v říjnu 42 let. S profesionálním fotbalem se už před pár lety rozžehnal a kope na amatérské úrovni za Vigantice, odkud do světa kdysi vyrazil a kde se proslavil.

Když se Milan Baroš vrátil v roce 2013 z Galatasaraye Istanbul, pomohl ostravskému Baníku k záchraně v lize. Poté opět odešel do Turecka, jenže v Antalyasporu odehrál jen pár zápasů, zranil se a vrátil se do Ostravy. Pak hrál za Mladou Boleslav, v Liberci a od roku 2017 byl až do roku 2020 v Baníku.

Když před drahnými lety opouštěl Bazaly, postaral se o druhý nejdražší odchod z tuzemské soutěže. Kolik za něj tehdy Liverpool zaplatil? A kolik stál ostatní kluby? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Baník Ostrava → Liverpool (2002) – 7 milionů eur

Milan BAroš Liverpool.jpg

Je to už 21 let, co Milan Baroš opustil Bazaly a odešel do Liverpoolu. S klubem z Andfield Road se dohodl už v roce 2001, kvůli problémům s pracovním povolením ale v Ostravě ještě půl roku zůstal. Do Liverpoolu odcházel ve 20 letech a v roli ostravského kapitána, kterému se věštila skvělá kariéra. Reds za ostravský klenot, který s anglickým klubem později vyhrál i Ligu mistrů, zaplatili asi 189 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Liverpool → Aston Villa (2005) – 8,84 milionu eur

Milan BAroš Aston Villa.jpg

Milan Baroš vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů, nikdy ale tak úplně nenaplnil na Anfield Road velká očekávání. Měl řadu skvělých okamžiků, extra silnou pozici v sestavě si ale nevybojoval. Čekalo se, že se to změní po Euru 2004, na kterém zářil a stal se nejlepším střelcem, ale nestalo se. A tak v létě 2005 odešel do Aston Villy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Aston Villa → Lyon (2007) – výměna za Johna Carewa

Milan Baroš Lyon.jpg

Poté, co neproměnil tři tutovky, ho fanoušci vypískali. Konec Barošova angažmá v Aston Ville se nenesl v příliš pozitivním duchu. Neprosadil se tak, jak on, fanoušci ani vedení birminghamského celku očekávali, a tak se po roce a půl stěhoval do Francie.

Tehdy pětadvacetiletý útočník přestoupil do Lyonu, který o něj stál už v době, kdy byl v Liverpoolu. V nejlepším francouzském klubu té doby podepsal smlouvu na tři a půl roku a stal se součástí výměny za jiného útočníka Johna Carewa. Finanční podrobnosti transferu nebyly zveřejněny. V Lyonu si však Baroš měl vydělat asi 100 milionů korun za rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lyon → Galatasaray (2008) – 5,5 milionu eur

Milan Baroš Galatasaray.jpg

Milan Baroš přišel do Lyonu v lednu roku 2007. Od té doby odehrál 24 utkání, dal sedm branek, více se ale proslavil rychlou jízdou v autě. A po roce opět měnil dres – na hostování ho získal Portsmouth.

V létě se pak Baroš vrátil do Lyonu, ihned se ale znovu stěhoval a za 5,5 milionu eur přestoupil do Galatasaraye. V Turecku se mu dařilo, stal se nejlepším střelcem soutěže a opět si získal respekt. Pak ale přišlo zranění a v únoru roku 2013 návrat do Ostravy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud