To byly časy! Připomeňte si 3 Čechy, kteří se dostali do All-Star týmu na Euru 2004

Česká fotbalová reprezentace je v žebříčku FIFA až ve čtvrté desítce, a fanoušci mohou jen nostalgicky vzpomínat na někdejší (nepříliš vzdálené) slavnější časy. Ještě v první dekádě nového tisíciletí naháněl tuzemský nároďák strach téměř každému soupeři. Jeho vrcholným turnajem bylo Euro v roce 2004.

Žádný český hráč nefiguroval v All-Star týmu evropského šampionátu, který se uskutečnil před rokem, ani před šesti lety ve Francii či v roce 2012 v Polsku a na Ukrajině. Stejné to bylo i v roce 2008. Naposled se do elitního výběru kontinentálního mistrovství dostali čeští fotbalisté v roce 2004, kdy reprezentace skončila třetí. Jména těchto borců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Petr Čech

Petr Čech Euro 2012.jpg

Do All-Star týmu se dostali dva gólmani – Petr Čech a Antonios Nikopolidis, který byl šťastnější v semifinále a nakonec Řecku vychytal senzační zlaté medaile. Čech, který přijel na Euro ještě z Rennes a po šampionátu odešel do Chelsea, zasáhl na turnaji do čtyř zápasů. Lotyši ho překonali jednou, Nizozemci dvakrát a Dánové na něj recept nenašli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd Srbsko.jpg

„Grande Paolo“ odehrál vynikající turnaj. Ve všech zápasech byl Pavel Nedvěd tahounem a motorem českého týmu. Na jeho pumelici, která v zápase s Oranjes skončila na břevně, se jen tak nezapomene.

V první půli semifinále s Řeky se ale zranil a to se nakonec ukázalo jako klíčové. Češi nenašli na soupeře recept a skončili těsně před finálovými branami. Nedvěd poté (poprvé) ukončil reprezentační kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Milan Baroš

Milan Baroš.jpg

Byl to jeho šampionát. Tehdejší forvard Liverpoolu se trefil ve čtyřech zápasech v řadě, ve skupině skolil Lotyše, Nizozemce i Němce, ve čtvrtfinále s Dány dal dokonce dva „kousky“ a těšil se, jak si smlsne i na Řecích. Obranu soupeře ale nepokořil a Češi jeli domů. Milan Baroš si odvezl alespoň korunu pro krále střelců.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud