Michal Rozsíval (Chicago Blackhawks, Stanley Cup)  Společně s Michaelem Frolíkem byl ve vítězném týmu Chicaga v roce 2013 také Michal Rozsíval. Zkušený bek zamířil do Blackhawks před vítěznou sezonou z Arizony a v průběhu ročníku si připsal celkově 16 asistencí. O dva roky později zvedl Stanley Cup nad hlavu znovu. Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek (Grand Rapids Griffins, Calder Cup)  V roce 2013 vládla AHL farma Detroitu – tedy Grand Rapids Griffins. Branku týmu hájil Petr Mrázek, jenž v play-off odchytal 24 zápasů s téměř 92 % úspěšností zákroků. Ve stejné sezoně zažil premiéru v NHL a připsal si dva starty v brance Detroitu. Foto: Profimedia.cz
 Andrej Nestrašil (Grand Rapids Griffins, Calder Cup)  Členem vítězného týmu v AHL byl také Andrej Nestrašil, jenž odehrál 25 zápasů v základní části a jeden start si připsal i v play-off. O dva roky později si odbyl premiéru v NHL, nastupoval za Detroit a Carolinu, od sezony 2017/18 hrál v KHL a nyní působí v Třinci. Foto: Profimedia.cz
 Martin Frk (Halifax Mooseheads, Memorial Cup)  Útočník Martin Frk, který nyní působí na farmě St. Louis ve Springfieldu, do zámoří odešel před ročníkem 2010/11. Po třech letech v kanadské juniorce zvedl nad hlavu Memorial Cup, ke kterému v základní části pomohl 84 body a dalších 33 jich přidal v play-off. V roce 2017 získal společně s Tomášem Noskem a Andrejem Nestrašilem i Calder Cup, který vybojovali s týmem Grand Rapids Griffins. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

To bylo slávy. 5 Čechů, kteří v roce 2013 získali Stanley Cup, Calder Cup či Memorial Cup

Naposled se to mohlo podařit v roce 2019 - čeští hokejisté tehdy v zámoří získali Calder Cup i Memorial Cup. David Pastrňák s Davidem Krejčím z Bostonu však ve finále play-off NHL padli.

Calder Cup pro šampiona AHL získal v roce 2019 Martin Nečas. V kanadské juniorce zase slavil Jakub Lauko, jenž si potěžkal Memorial Cup. Pouze Stanley Cup Čechům utekl. Historie však pár takových ročníků, kdy čeští hokejisté v zámoří získali tyto tři trofeje, pamatuje. Naposled se to stalo v roce 2013. Kdo byl tehdy u toho? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michael Frolík (Chicago Blackhawks, Stanley Cup)

Michael Frolík SC.jpg

Útočník Michael Frolík v současné době hraje v Liberci a zámořskou kapitolu své kariéry už uzavřel. V minulosti hrál v Montrealu, ale taky za Calgary, Floridu, Buffalo, Winnipeg a Chicago. Tam působil i ve výlukou zkrácené sezoně 2012/13, na jejímž konci zvedl nad hlavu Stanley Cup. V play-off dal tři branky a přidal sedm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Rozsíval (Chicago Blackhawks, Stanley Cup)

Michal Rozsíval SC.jpg

Společně s Michaelem Frolíkem byl ve vítězném týmu Chicaga v roce 2013 také Michal Rozsíval. Zkušený bek zamířil do Blackhawks před vítěznou sezonou z Arizony a v průběhu ročníku si připsal celkově 16 asistencí. O dva roky později zvedl Stanley Cup nad hlavu znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Mrázek (Grand Rapids Griffins, Calder Cup)

Petr Mrázek AHL.jpg

V roce 2013 vládla AHL farma Detroitu – tedy Grand Rapids Griffins. Branku týmu hájil Petr Mrázek, jenž v play-off odchytal 24 zápasů s téměř 92 % úspěšností zákroků. Ve stejné sezoně zažil premiéru v NHL a připsal si dva starty v brance Detroitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Andrej Nestrašil (Grand Rapids Griffins, Calder Cup)

Andrej Nestrašil.jpg

Členem vítězného týmu v AHL byl také Andrej Nestrašil, jenž odehrál 25 zápasů v základní části a jeden start si připsal i v play-off. O dva roky později si odbyl premiéru v NHL, nastupoval za Detroit a Carolinu, od sezony 2017/18 hrál v KHL a nyní působí v Třinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Frk (Halifax Mooseheads, Memorial Cup)

Martin Frk Calder.jpg

Útočník Martin Frk, který nyní působí na farmě St. Louis ve Springfieldu, do zámoří odešel před ročníkem 2010/11. Po třech letech v kanadské juniorce zvedl nad hlavu Memorial Cup, ke kterému v základní části pomohl 84 body a dalších 33 jich přidal v play-off. V roce 2017 získal společně s Tomášem Noskem a Andrejem Nestrašilem i Calder Cup, který vybojovali s týmem Grand Rapids Griffins.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud