Ibrahim Traoré  Možná se od něj čekalo, že bude jen spolehlivým náhradníkem a mentorem afrických fotbalistů. Ibrahim Traoré ale na jaře chytil formu jako hrom a drží si místo v základní sestavě. Další povedenou partii třiatřicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny odehrál i v Rakousku - spolehlivý v defenzivě, účinný v ofenzivě.
 Ondřej Lingr  Parádní výkony z této sezony ho vynesly až do reprezentace, se kterou bude bojovat o postup na mistrovství světa. V Rakousku se autor letošních jedenácti ligových branek neprosadil, znovu ale ukázal, jak moc je pro sešívané důležitý. Připravil gól pro Petera Olayinku. 
 Peter Olayinka  Velmi dobré výkony střídá se slabšími, zápas v Linci mu ale sedl. Nigerijský reprezentant byl v odvetě hodně vidět, směrem dopředu byl nesmírně aktivní. Navíc otevřel skóre zápasu, byl jedním z nejlepších na hřišti.
 Yira Sor  Další úžasný večer rychlonohého fotbalisty z Nigérie. Pokud se rozběhl, tak jej obrana Lince neměla šanci chytit. Dal dva góly Fenerbahce a dvakrát se trefil i v prvním duelu proti rakouskému soupeři. V odvetě přidal další gól a byl jasně nejlepším hráčem večera. Třicetimilionová posila se Slavii vyplácí. 
5
Fotogalerie

To byla divočina. 5 nejlepších hráčů Slavie, kteří v odvetě řídili postup přes Linec

Dva zápasy Slavie s Lincem v osmifinále Konferenční ligy nabídly dohromady dvanáct branek. Úspěšnější byli sešívaní.

Slavia měla odvetu na rakouské půdě rozehranou skvěle. Sešívaní vedli už 3:1, přesto nakonec padli a prohráli 3:4. I tak ale postupují do další fáze a jsou mezi elitními osmi týmy soutěže. Jména pěti nejlepších slávistických hráčů čtvrtečního duelu najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Alexander Bah 

GetFile - 2022-03-18T104939.708.jpg

Tak jako vždy - i tentokrát patřil k nejlepším. Alexander Bah opět celý zápas podporoval ofenzivu a na hřišti byl hodně vidět. V prvním poločase se prosadil i střelecky a Slavii poslal do vedení 2:1. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ibrahim Traoré 

GetFile - 2022-03-18T105131.144.jpg

Možná se od něj čekalo, že bude jen spolehlivým náhradníkem a mentorem afrických fotbalistů. Ibrahim Traoré ale na jaře chytil formu jako hrom a drží si místo v základní sestavě. Další povedenou partii třiatřicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny odehrál i v Rakousku - spolehlivý v defenzivě, účinný v ofenzivě.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ondřej Lingr 

GetFile - 2022-03-18T105023.884.jpg

Parádní výkony z této sezony ho vynesly až do reprezentace, se kterou bude bojovat o postup na mistrovství světa. V Rakousku se autor letošních jedenácti ligových branek neprosadil, znovu ale ukázal, jak moc je pro sešívané důležitý. Připravil gól pro Petera Olayinku. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Peter Olayinka 

GetFile - 2022-03-18T105216.965.jpg

Velmi dobré výkony střídá se slabšími, zápas v Linci mu ale sedl. Nigerijský reprezentant byl v odvetě hodně vidět, směrem dopředu byl nesmírně aktivní. Navíc otevřel skóre zápasu, byl jedním z nejlepších na hřišti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Yira Sor 

profimedia-0669028119.jpg

Další úžasný večer rychlonohého fotbalisty z Nigérie. Pokud se rozběhl, tak jej obrana Lince neměla šanci chytit. Dal dva góly Fenerbahce a dvakrát se trefil i v prvním duelu proti rakouskému soupeři. V odvetě přidal další gól a byl jasně nejlepším hráčem večera. Třicetimilionová posila se Slavii vyplácí. 

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud