Jaromír Jágr  Tehdejší útočník Dallasu byl hlavní hvězdou extraligy během poslední výluky NHL. Za Kladno odehrál 34 zápasů, ve kterých posbíral neuvěřitelných 57 (24+33) kanadských bodů. V průběhu sezony pak Jaromír Jágr zamířil do Bostonu, se kterým došel až do finále Stanley Cupu. Bruins ale i přes jeho deset asistencí nestačili na Chicago.

Jaromír Jágr
Tehdejší útočník Dallasu byl hlavní hvězdou extraligy během poslední výluky NHL. Za Kladno odehrál 34 zápasů, ve kterých posbíral neuvěřitelných 57 (24+33) kanadských bodů. V průběhu sezony pak Jaromír Jágr zamířil do Bostonu, se kterým došel až do finále Stanley Cupu. Bruins ale i přes jeho deset asistencí nestačili na Chicago.

 Tomáš Kaberle  V roce 2011 opustil Tomáš Kaberle Toronto a zamířil do Bostonu, s nímž získal Stanley Cup. Další ročník působil v Carolině a Montrealu, za který hrál i během zkrácené sezony 2012/13. Tehdy naskočil na led i v kladenském dresu. V deseti zápasech dal dvě branky a přidal čtyři asistence. Po této sezoně však v NHL skončil a na Kladně se objevil znovu.
 Marek Židlický  Marek Židlický, jenž byl v době poslední výluky NHL hráčem New Jersey, nastoupil za Kladno k 25 zápasům, ve kterých posbíral stejný počet kanadských bodů. Do statistik si připsal tři góly a 22 nahrávek. Od té doby už si v Česku nezahrál, poslední zámořskou sezonu (2015/16) strávil v New Yorku Islanders.
 Tomáš Plekanec  Tomáš Plekanec se po ukončení angažmá v NHL vrátil na česká kluziště a oblékl dres Rytířů, načež zamířil do Brna a dnes je opět součástí kladenského celku. V jeho barvách si zahrál i během poslední výluky NHL, kdy posbíral ve 32 zápasech 46 (21+25) kanadských bodů.
 Jiří Tlustý  Zámořskou posilou, která se během poslední výluky NHL objevila v kladenském dresu, byl Jiří Tlustý. Útočník, jenž kvůli zdravotním problémům ukončil v roce 2018 kariéru, odehrál tehdy za Rytíře 24 zápasů, ve kterých dal 12 branek a přidal 11 asistencí. Poté pokračoval v Carolině, v 48 duelech posbíral 38 kanadských bodů a následně startoval i na světovém šampionátu.
5
Fotogalerie

To byl tým! Připomeňte si 5 osobností, které oblékly kladenský dres během poslední výluky NHL

Pamatujete na výluku NHL v sezoně 2012/13? Do české extraligy tehdy zamířila pěkná řádka hráčů z elitní zámořské soutěže. Tu největší měli na Kladně.

Dres Rytířů oblékalo během poslední výluky v NHL pět českých osobností z této soutěže. Kteří hráči to byli a jak se jim vedlo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaromír Jágr

Jágr (2).jpg

Tehdejší útočník Dallasu byl hlavní hvězdou extraligy během poslední výluky NHL. Za Kladno odehrál 34 zápasů, ve kterých posbíral neuvěřitelných 57 (24+33) kanadských bodů. V průběhu sezony pak Jaromír Jágr zamířil do Bostonu, se kterým došel až do finále Stanley Cupu. Bruins ale i přes jeho deset asistencí nestačili na Chicago.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle Kladno Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2011 opustil Tomáš Kaberle Toronto a zamířil do Bostonu, s nímž získal Stanley Cup. Další ročník působil v Carolině a Montrealu, za který hrál i během zkrácené sezony 2012/13. Tehdy naskočil na led i v kladenském dresu. V deseti zápasech dal dvě branky a přidal čtyři asistence. Po této sezoně však v NHL skončil a na Kladně se objevil znovu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Marek Židlický

Marek Židlický Kladno.jpg

Marek Židlický, jenž byl v době poslední výluky NHL hráčem New Jersey, nastoupil za Kladno k 25 zápasům, ve kterých posbíral stejný počet kanadských bodů. Do statistik si připsal tři góly a 22 nahrávek. Od té doby už si v Česku nezahrál, poslední zámořskou sezonu (2015/16) strávil v New Yorku Islanders.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Plekanec

Plekanec.jpg

Tomáš Plekanec se po ukončení angažmá v NHL vrátil na česká kluziště a oblékl dres Rytířů, načež zamířil do Brna a dnes je opět součástí kladenského celku. V jeho barvách si zahrál i během poslední výluky NHL, kdy posbíral ve 32 zápasech 46 (21+25) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jiří Tlustý

Jiří Tlustý-Kladno.jpg

Zámořskou posilou, která se během poslední výluky NHL objevila v kladenském dresu, byl Jiří Tlustý. Útočník, jenž kvůli zdravotním problémům ukončil v roce 2018 kariéru, odehrál tehdy za Rytíře 24 zápasů, ve kterých dal 12 branek a přidal 11 asistencí. Poté pokračoval v Carolině, v 48 duelech posbíral 38 kanadských bodů a následně startoval i na světovém šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud