Michal Neuvirth - Brankářskou jedničkou Sparty by měl zůstat Matěj Machovský, jemuž v uplynulém ročníku statně sekundoval Jakub Sedláček. S kým ale Machovský utvoří dvojici tentokrát? Do akce by se mohl vrátit Michal Neuvirth, jenž se dává do pořádku po vleklých zdravotních problémech. Dvaatřicetiletý borec s více než 250 starty v NHL by mohl patřit k ozdobám extraligy. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
 Milan Jurčina - V NHL se dokázal prosadit také Milan Jurčina, který za Boston, Washington, Columbus a New York Islanders odehrál dohromady přes 450 zápasů. V průběhu minulého ročníku sedmatřicetiletý slovenský bek přišel do Sparty a ihned se zařadil mezi klíčové persony. V týmu z O2 areny proto bude pokračovat. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jaromír Jágr - Tak toto by byla pecka. Jaromír Jágr sice s Kladnem sestoupil, v extralize by ale mohl formou střídavých startů zůstat. V současné době se spekuluje o vážném zájmu Sparty. Ta sice veškeré spekulace uťala, ovšem možnost Jágrova angažmá v O2 areně, kterou by pravidelně dokázal zaplnit, je stále lákavá. Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia
 Michal Řepík - Jisté je naopak to, že ve Spartě bude hrát Michal Řepík. Jednatřicetiletý reprezentační útočník už v lednu ve Spartě prodloužil smlouvu do konce sezony 2022/23 a i nadále tak bude lídrem týmu. Tomu loni pomohl 37 body. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

To by byl tým. 5 zkušených hráčů, kteří ze Sparty mohou udělat nezastavitelnou mašinu

Pražská Sparta čeká na extraligový titul od roku 2007. Letos tým z hlavního města mířil vysoko, jenže sezonu předčasně ukončil koronavius. I za rok však budou Pražané hodně silní.

Bez názvu.jpg

Tým z O2 areny bude mít i v příští sezoně ty nejvyšší ambice. Sparta bude zase útočit na titul, ke kterému by jí mohli pomoct i borci s bohatými zkušenostmi. Jména pěti z nich, kteří by se v příštím ročníku teoreticky mohli sejít v jedné kabině, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth Sparta 19 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Brankářskou jedničkou Sparty by měl zůstat Matěj Machovský, jemuž v uplynulém ročníku statně sekundoval Jakub Sedláček. S kým ale Machovský utvoří dvojici tentokrát? Do akce by se mohl vrátit Michal Neuvirth, jenž se dává do pořádku po vleklých zdravotních problémech. Dvaatřicetiletý borec s více než 250 starty v NHL by mohl patřit k ozdobám extraligy.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Milan Jurčina

Milan Jurčina Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V NHL se dokázal prosadit také Milan Jurčina, který za Boston, Washington, Columbus a New York Islanders odehrál dohromady přes 450 zápasů. V průběhu minulého ročníku sedmatřicetiletý slovenský bek přišel do Sparty a ihned se zařadil mezi klíčové persony. V týmu z O2 areny proto bude pokračovat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr Kladno 2019 2 MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

Tak toto by byla pecka. Jaromír Jágr sice s Kladnem sestoupil, v extralize by ale mohl formou střídavých startů zůstat. V současné době se spekuluje o vážném zájmu Sparty. Ta sice veškeré spekulace uťala, ovšem možnost Jágrova angažmá v O2 areně, kterou by pravidelně dokázal zaplnit, je stále lákavá.

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Řepík

Michal Řepík SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jisté je naopak to, že ve Spartě bude hrát Michal Řepík. Jednatřicetiletý reprezentační útočník už v lednu ve Spartě prodloužil smlouvu do konce sezony 2022/23 a i nadále tak bude lídrem týmu. Tomu loni pomohl 37 body.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Marek Kvapil

Marek Kvapil Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Měl by být víceméně novou posilou Sparty. Marek Kvapil sice do pražského klubu přišel loni z Liberce, jenže letos vinou zranění odehrál jen čtyři zápasy. Od pětatřicetiletého mistra světa z roku 2010 si však ve Spartě stále hodně slibují.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud