Filip Hronek   Třiadvacetiletý Filip Hronek je aktuálně nejlepším českým obráncem v NHL. Filip Hronek startoval na dvou světových šampionátech a k lídrům bude patřit taky v Pekingu. Český tým bude na schopnosti ofenzivně laděného beka, který patří ke klíčovým postavím Detroitu, hodně spoléhat.  Foto: Profimedia.cz
 David Pastrňák   Startoval na Světovém poháru v roce 2016, několikrát se objevil i na mistrovství světa, na pořádný úspěch s reprezentací ale čeká. V Pekingu bude hlavní hvězdou českého týmu, na ledě bude během všech důležitých momentů. Pokud český tým dovede k úspěchu, stane se nesmrtelnou legendou.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček   V reprezentaci toho odehrál už hodně, v roce 2010 byl u dosud posledního zlata na mistrovství světa, od té doby ale na další velký úspěch čeká. Jakub Voráček je srdcař a kapitán národního týmu, který na olympiádě bude chtít dovést k medaili. V té době mu bude 32 let, takže to možná bude naposledy, co se pod pěti olympijskými kruhy objeví.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Palát   Ondřej Palát se objevil už na olympiádě v Soči, tehdy ale ještě moc prostoru nedostal. Zahrál si taky na posledním světovém šampionátu, ani tehdy ale neměl roli, kterou by si zasloužil. V zámoří však dlouhodobě patří mezi nejlepší české hokejisty, což dokázal i v posledním ročníku, kdy s Tampou Bay získal Stanley Cup. V Číně by měl patřit k lídrům českého týmu, který na něj bude hodně spoléhat.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

To bude tým. 5 českých hvězd z NHL, které by měly zářit na olympiádě v Pekingu

Za necelý rok odstartují olympijské hry v Pekingu, kam se vrátí i hokejové hvězdy z NHL. A hodně silný by měl být i český tým.

Bez názvu.jpg

Na olympiádu do Pekingu, která proběhne už za rok, se vrátí hvězdy NHL. V týmu Kanady by se tak měli sejít Sidney Crosby a Connor McDavid, v barvách USA bude válet Auston Matthews a v akci se ukážou i další superstar zámořské soutěže. Hodně silně by však měl vypadat i český tým. Jména jeho pěti pravděpodobně největších hvězd z NHL najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Filip Hronek 

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Třiadvacetiletý Filip Hronek je aktuálně nejlepším českým obráncem v NHL. Filip Hronek startoval na dvou světových šampionátech a k lídrům bude patřit taky v Pekingu. Český tým bude na schopnosti ofenzivně laděného beka, který patří ke klíčovým postavím Detroitu, hodně spoléhat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Pastrňák 

David Pastrňák 21 2.jpg

Startoval na Světovém poháru v roce 2016, několikrát se objevil i na mistrovství světa, na pořádný úspěch s reprezentací ale čeká. V Pekingu bude hlavní hvězdou českého týmu, na ledě bude během všech důležitých momentů. Pokud český tým dovede k úspěchu, stane se nesmrtelnou legendou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Voráček 

Jakub Voráček Phil 6.jpg

V reprezentaci toho odehrál už hodně, v roce 2010 byl u dosud posledního zlata na mistrovství světa, od té doby ale na další velký úspěch čeká. Jakub Voráček je srdcař a kapitán národního týmu, který na olympiádě bude chtít dovést k medaili. V té době mu bude 32 let, takže to možná bude naposledy, co se pod pěti olympijskými kruhy objeví. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ondřej Palát 

Ondřej Palát SC.jpg

Ondřej Palát se objevil už na olympiádě v Soči, tehdy ale ještě moc prostoru nedostal. Zahrál si taky na posledním světovém šampionátu, ani tehdy ale neměl roli, kterou by si zasloužil. V zámoří však dlouhodobě patří mezi nejlepší české hokejisty, což dokázal i v posledním ročníku, kdy s Tampou Bay získal Stanley Cup. V Číně by měl patřit k lídrům českého týmu, který na něj bude hodně spoléhat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Hertl 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Pořádně nažhavený by měl být také Tomáš Hertl. Sedmadvacetiletý útočník vyzrál do role nejlepšího hráče San Jose a své kvality by měl rozbalit také v Pekingu. Na olympiádě ještě nehrál, v reprezentaci se navíc objevil naposledy v roce 2015 a jeho touha s českým týmem něco dokázat bude obrovská. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud