To bude něco. 3 přestupové bomby, které brzy mohou vybuchnout v Tipsport extralize

Extraligová sezona letos skončila předčasně. Hokejové arény jsou zavřené a hráči nemají kde trénovat. To ale neznamená, že by se v zákulisí nic nedělo. Právě naopak.

Bez názvu.jpg

Nikdo neví, co koronavirus s extraligou udělá a v jaké kondici soutěž bude. Přesto se už spekuluje o několika hodně zajímavých přestupech, které by se brzy mohly odehrát mezi extraligovými kluby. Tři největší přestupové bomby, které mohou vybuchnout, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michal Birner (Liberec → Sparta)

Michal Birner Liberec 2.jpg

Toto by byla opravdová pecka. Sparta už před rokem přetáhla z Liberce Marka Kvapila a teď by se stejným směrem mohl stěhovat i druhý nejproduktivnější hráč posledního extraligového ročníku Michal Birner. Pražané prý čtyřiatřicetiletého útočníka, který si zahrál i na olympiádě a Světovém poháru, lákají na spolupráci s Michalem Řepíkem, s nímž si zahrál už v pražském Lvu nebo právě Liberci, který v roce 2016 dovedli k titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Marek Čiliak (Kometa → České Budějovice)

Marek Čiliak Kometa 20 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V letech 2017 a 2018 byl hlavním strůjcem mistrovských jízd brněnské Komety. Poté odešel do Slovanu Bratislava, do Brna se ale později vrátil a v uplynulém ročníku se měl stát zase jedničkou. Jenže místo mezi třemi tyčemi Komety si vybojoval Karel Vejmelka a třicetiletý Marek Čiliak byl část sezony na hostování ve Zlíně. A zdá se, že v Brně už dále působit nebude, láká jej totiž extraligový nováček z Českých Budějovic.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Robert Kousal (Pardubice → Kometa)

Robert Kousal Pardubice 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník v průběhu sezony 2013/14 opustil Pardubice a odešel do KHL. Zahrál si taky ve Švýcarsku či Švédsku a v létě se vrátil zpátky do Dynama. V průběhu ročníku se dvojnásobný účastník mistrovství světa mohl vrátit do zahraničí, Robert Kousal se ale rozhodl zůstat a pomohl Pardubicím se záchranou. Teď ho však údajně lanaří Kometa.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud