Filip Chytil (New York Rangers).  Devatenáctiletý útočník v uplynulé sezoně posbíral 23 (11+12) bodů a v hierarchii New Yorku Rangers postupně stoupal vzhůru. Už letos by ale měl patřit k lídrům. Foto: Profimedia.cz
 Radim Šimek (San Jose Sharks).  V roce 2017 opustil Liberec a vydal se rvát o šanci do zámoří. První ročník strávil celý na farmě San Jose, v uplynulé sezoně se ale zabydlel v sestavě Sharks. V 41 zápasech dal jeden gól, přidal osm nahrávek a patřil k důležitým postavám Hertlovy družiny. Jenže v březnu se zranil, musel na operaci a sezona pro něj skončila. Letos mu poběží druhý rok dvouleté smlouvy, tento ročník bude pro šestadvacetiletého beka zlomový. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána (Washington Capitals).  Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 má za sebou úspěšnou sezonu. Play-off mu sice nevyšlo a v sedmi zápasech ani jednou nebodoval, v základní části ale posbíral velmi dobrých 47 (24+23) bodů. Po sezoně třiadvacetiletý forvard podepsal nový dvouletý kontrakt na 6,7 milionů dolarů. Zvládne letos pokořit třicetigólovou hranici? Foto: Profimedia.cz
 Filip Zadina (Detroit Red Wings).  Šestka draftu roku 2018 si loni odbyla debut v NHL. Filip Zadina odehrál za Detroit devět zápasů, v nichž dal jeden gól a přidal dvě nahrávky. Zbytek sezony strávil na farmě v Grand Rapids, kde dohromady i s play-off posbíral 38 bodů. Podle The Hockey News je připraven na NHL a dokonce může aspirovat na ocenění pro nejlepšího nováčka roku. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

To bude jízda. 4 čeští hokejisté v NHL, kterým předpovídají průlomové sezony

David Pastrňák, Tomáš Hertl či Petr Mrázek znovu budou patřit k oporám a hlavním hvězdám svých týmů v NHL. Velkou pozornost je ale třeba zaměřit i na další.

Bez názvu.jpg

Server The Hockey News vybral z každého týmu v NHL jednoho hráče, jehož by letos měla čekat průlomová sezona. A na tento seznam se dostali i čtyři čeští hokejisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Filip Chytil (New York Rangers)

Filip Chytil NYR2.jpg

Devatenáctiletý útočník v uplynulé sezoně posbíral 23 (11+12) bodů a v hierarchii New Yorku Rangers postupně stoupal vzhůru. Už letos by ale měl patřit k lídrům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Radim Šimek San Jose.jpg

V roce 2017 opustil Liberec a vydal se rvát o šanci do zámoří. První ročník strávil celý na farmě San Jose, v uplynulé sezoně se ale zabydlel v sestavě Sharks. V 41 zápasech dal jeden gól, přidal osm nahrávek a patřil k důležitým postavám Hertlovy družiny. Jenže v březnu se zranil, musel na operaci a sezona pro něj skončila. Letos mu poběží druhý rok dvouleté smlouvy, tento ročník bude pro šestadvacetiletého beka zlomový.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Vrána (Washington Capitals)

Jakub Vrána Washington 3.jpg

Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 má za sebou úspěšnou sezonu. Play-off mu sice nevyšlo a v sedmi zápasech ani jednou nebodoval, v základní části ale posbíral velmi dobrých 47 (24+23) bodů. Po sezoně třiadvacetiletý forvard podepsal nový dvouletý kontrakt na 6,7 milionů dolarů. Zvládne letos pokořit třicetigólovou hranici?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit.jpg

Šestka draftu roku 2018 si loni odbyla debut v NHL. Filip Zadina odehrál za Detroit devět zápasů, v nichž dal jeden gól a přidal dvě nahrávky. Zbytek sezony strávil na farmě v Grand Rapids, kde dohromady i s play-off posbíral 38 bodů. Podle The Hockey News je připraven na NHL a dokonce může aspirovat na ocenění pro nejlepšího nováčka roku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud