Titul mistra světa i magická hranice v NHL. Připomeňte si, co dokázal během kariéry Radim Vrbata

Je to už pět roků, co jeden z nejlepších českých útočníků posledních let ukončil hokejovou kariéru. Radim Vrbata se rozhodl uzavřít dlouhý sportovní životopis po sezoně 2017/18. Zapsáno v něm má několik důležitých milníků, které pokořil na klubové i reprezentační úrovni.

Radim Vrbata prošel sedmi zámořskými a dvěma extraligovými kluby. Na několika důležitých akcích oblékl i reprezentační dres a během dlouhé kariéry dosáhl řady úspěchů. Ty nejvýraznější najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Juniorský světový šampion

Radim Vrbata-junior1.jpg

Od zisku poslední zlaté medaile českých juniorů uplynulo už 22 let. Tehdy u toho byl i Radim Vrbata, který na turnaji na přelomu let 2000 a 2001 dal jeden gól a přidal dvě nahrávky. O rok později debutoval v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Mistr světa

Radim Vrbata ČR.jpg

Radim Vrbata nikdy nestartoval na olympijských hrách, zato si zahrál na čtyřech světových šampionátech. Poprvé se objevil už v roce 2003 ve Finsku, kde Češi skončili čtvrtí. Nejlépe mu vyšlo mistrovství světa 2007, na kterém dal pět branek a přidal dvě nahrávky. Naposledy hrál před osmi lety ve Švédsku a Finsku, kde český tým skončil už ve čtvrtfinále. Do tří zápasů však zasáhl i v roce 2005 ve Vídni, odkud si přivezl zlato.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Extraligový bronz

Radim Vrbata Liberec Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně 2004/05 vypukla v zámoří výluka a extraliga byla plná hvězd. Jendou z nich byl i Vrbata, který posílil Liberec. V základní části tehdy posbíral 39 (18+21) kanadských bodů a dalších pět jich přidal v play-off. Bílí Tygři i díky němu slavili bronz.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Přes 1000 zápasů v NHL

Radim Vrbata Florida.jpg

Radim Vrbata byl v roce 1999 draftován Coloradem a premiéru v dresu Avalanche si odbyl v ročníku 2001/02. V průběhu další sezony zamířil do Caroliny, hrál také za Chicago, Arizonu, Tampu Bay, Vancouver a naposled působil na Floridě. V základní části NHL překonal magickou hranici a odehrál 1057 zápasů, dalších 42 startů přidal v play-off. Celkově posbíral 641 (292+349) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud