Jan Sýkora  Viktorka přišla v srpnu o Adriela Ba Louu, který zamířil do Poznaně. Místo něj dorazil do Plzně Jan Sýkora, který se ihned postavil do základní sestavy a rozehrál se do parádní formy. Osmadvacetiletý ofenzivní univerzál dal čtyři branky, přidal šest asistencí a znovu se vrátil i do národního týmu. V Plzni je ale jen na hostování, a tak dosud není jisté, co s ním bude dál. O zajímavé nabídky by ale neměl mít nouzi. 
 Pavel Bucha  Při pohledu na statistiky neprožívá tak úspěšnou sezonu jako loni, kdy dal sedm branek a přidal šest asistencí, pro Plzeň je ale Pavel Bucha i nadále nesmírně platný. Má pevný flek v sestavě, vstřelil tři góly, na kontě má i tři asistence a patří ke klíčovým postavám družiny trenéra Bílka. V zahraničí o něm určitě dobře ví, dříve dokonce býval spojován s Manchesterem City. V Plzni je čtyřiadvacetiletý záložník třetím rokem, jak dlouho ho vedení Viktorky ještě udrží? 
 Lukáš Kalvach  Společně s Pavlem Buchou je podle portálu transfermarkt.de nejdražším hráčem Plzně. Lukáš Kalvach je ve Viktorce třetím rokem, opět patří mezi klíčové opory a Viktorka by na něm mohla zajímavě vydělat - jeho cena je 2,5 milionů eur. Šestadvacetiletého záložníka už dříve lákali do Ruska nebo Německa a zájemci o jeho služby se určitě najdou i tentokrát. 
 Jean-David Beauguel   Největší hvězda týmu. Třicetiletý francouzský snajpr má na kontě už 16 gólů a soupeří o korunu pro krále ligových střelců. Jean-David Beauguel se naposledy trefil i proti Slavii a táhne svůj tým za titulem. Ale co bude pak? Beauguelovi končí smlouva a novou s Viktorkou zatím nepodepsal.
5
Fotogalerie

Titul a pak odchod? 5 hráčů, kteří by po parádní sezoně mohli opustit Viktorii Plzeň

Plzeň před sezonou nebyla pasována do role ligového favorita, tři kola před koncem soutěže má ale k titulu nejblíž.

Favoritem na titul byla před sezonou Slavia, nejvyšší ambice měla i Sparta, zato Plzeň měla být tak trochu v ústraní. Viktorka není v ideální finanční kondici a zdálo se, že tým nebude mít mistrovské ambice. Teď je ale všechno jinak a Plzeň je kousek od titulu. Přijde potom o některé ze svých opor? Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk 

GetFile - 2022-05-06T103418.350.jpg

V lize působí Ondřej Kolář, Aleš Mandous, Florin Nita či Jan Laštůvka, za nejlepšího gólmana soutěže je ale považován Jindřich Staněk. Šestadvacetiletý brankář si loni ve Viktorce vybojoval post jedničky před Alešem Hruškou a letos už je jeho pozice neotřesitelná. Staněk v 26 duelech dostal jen 16 branek, vychytal dvanáct čistých kont a dostal se i do reprezentace, ve které ihned zaujal. Přistane mu za odměnu na stole zajímavá zahraniční nabídka? 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Sýkora 

GetFile - 2022-05-06T103514.210.jpg

Viktorka přišla v srpnu o Adriela Ba Louu, který zamířil do Poznaně. Místo něj dorazil do Plzně Jan Sýkora, který se ihned postavil do základní sestavy a rozehrál se do parádní formy. Osmadvacetiletý ofenzivní univerzál dal čtyři branky, přidal šest asistencí a znovu se vrátil i do národního týmu. V Plzni je ale jen na hostování, a tak dosud není jisté, co s ním bude dál. O zajímavé nabídky by ale neměl mít nouzi. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Pavel Bucha 

GetFile - 2022-05-06T103609.957.jpg

Při pohledu na statistiky neprožívá tak úspěšnou sezonu jako loni, kdy dal sedm branek a přidal šest asistencí, pro Plzeň je ale Pavel Bucha i nadále nesmírně platný. Má pevný flek v sestavě, vstřelil tři góly, na kontě má i tři asistence a patří ke klíčovým postavám družiny trenéra Bílka. V zahraničí o něm určitě dobře ví, dříve dokonce býval spojován s Manchesterem City. V Plzni je čtyřiadvacetiletý záložník třetím rokem, jak dlouho ho vedení Viktorky ještě udrží? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Kalvach 

GetFile - 2022-05-06T103559.265.jpg

Společně s Pavlem Buchou je podle portálu transfermarkt.de nejdražším hráčem Plzně. Lukáš Kalvach je ve Viktorce třetím rokem, opět patří mezi klíčové opory a Viktorka by na něm mohla zajímavě vydělat - jeho cena je 2,5 milionů eur. Šestadvacetiletého záložníka už dříve lákali do Ruska nebo Německa a zájemci o jeho služby se určitě najdou i tentokrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jean-David Beauguel 

GetFile - 2022-05-06T103703.036.jpg

Největší hvězda týmu. Třicetiletý francouzský snajpr má na kontě už 16 gólů a soupeří o korunu pro krále ligových střelců. Jean-David Beauguel se naposledy trefil i proti Slavii a táhne svůj tým za titulem. Ale co bude pak? Beauguelovi končí smlouva a novou s Viktorkou zatím nepodepsal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud