Roman Polák (Toronto) – 1,3 mil. dolarů.  Zkušený bek to měl před rokem nahnuté. Byl zraněný a jeho kariéra byla v ohrožení. Roman Polák se ale dokázal vrátit a nakonec si s Torontem zahrál i play-off. Po sezoně ale z Kanady odešel a podepsal roční kontrakt s Dallasem. Ten dvaatřicetiletému Polákovi vyplatí 1,3 milionů dolarů. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta (Chicago) – 2,3 mil. dolarů.  Jan Rutta letos debutoval v NHL a ihned se zařadil mezi elitní obránce Chicaga. To s osmadvacetiletým českým bekem ihned podepsalo nový kontrakt na 2,3 milionů dolarů. Letos Rutta zasáhl do 20 zápasů, dal dva góly a přidal čtyři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Michal Kempný (Washington) – 3,3 mil. dolarů.  V Chicagu nebyl moc spokojený, nedostával příliš prostoru, v průběhu loňské sezony ale zamířil do Washingtonu a s Capitals vybojoval Stanley Cup. Po boku Ovečkina s spol. se vypracoval do role jednoho z klíčových beků a v létě podepsal čtyřletý kontrakt na deset milionů dolarů. Letos z něj ukrojí největší část. Foto: Profimedia.cz
 Radko Gudas (Philadelphia) – 3,4 mil. dolarů.  Nejlépe placeným českým bekem v letošní sezoně NHL je Radko Gudas. Osmadvacetiletý bek už několik let patří k základním stavebním stavebním kamenům Philadelphie, kde mu běží čtyřletý kontrakt, který má platný ještě na příští sezonu. Nejvíc si vydělal loni, kdy si přišel na 3,5 milionů dolarů. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Tito beci berou nejvíc. 5 nejlépe placených českých obránců v NHL

Čeští obránci v NHL, to je stále nedostatkové zboží. Ovšem i oni ve svých týmech mohou patřit k nejdůležitějším bekům sestavy.

Do letošního ročníku zasáhli Filip Hronek či Libor Šulák z Detroitu, jeden zápas za St. Louis odehrál Jakub Jeřábek a dva starty má na kontě také Jakub Zbořil z Bostonu. V NHL nastupuje ještě pět dalších beků, kteří jsou zároveň nejlépe placenými českými obránci v soutěži. Kteří to jsou? A na jaké peníze si přijdou? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Andrej Šustr (Anaheim) – 1,3 mil. dolarů

Andrej Šustr Anaheim.jpg

Sedmadvacetiletý obránce strávil několik posledních sezon v Tampě Bay. Mezi Lightning měl dlouho pevnou pozici, loni o ni ale přišel a v létě poprvé v NHL měnil dres. Účastník Světového poháru zamířil do Anaheimu, se kterým Andrej Šustr podepsal roční kontrakt na 1,3 milionů dolarů. Moc toho ale zatím neodehrál a na kontě má jen pět zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Roman Polák (Toronto) – 1,3 mil. dolarů

Roman Polák Dallas.jpg

Zkušený bek to měl před rokem nahnuté. Byl zraněný a jeho kariéra byla v ohrožení. Roman Polák se ale dokázal vrátit a nakonec si s Torontem zahrál i play-off. Po sezoně ale z Kanady odešel a podepsal roční kontrakt s Dallasem. Ten dvaatřicetiletému Polákovi vyplatí 1,3 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Rutta (Chicago) – 2,3 mil. dolarů

Jan Rutta Chicago.jpg

Jan Rutta letos debutoval v NHL a ihned se zařadil mezi elitní obránce Chicaga. To s osmadvacetiletým českým bekem ihned podepsalo nový kontrakt na 2,3 milionů dolarů. Letos Rutta zasáhl do 20 zápasů, dal dva góly a přidal čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Kempný (Washington) – 3,3 mil. dolarů

Michal Kempný Washington 2.jpg

V Chicagu nebyl moc spokojený, nedostával příliš prostoru, v průběhu loňské sezony ale zamířil do Washingtonu a s Capitals vybojoval Stanley Cup. Po boku Ovečkina s spol. se vypracoval do role jednoho z klíčových beků a v létě podepsal čtyřletý kontrakt na deset milionů dolarů. Letos z něj ukrojí největší část.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Radko Gudas (Philadelphia) – 3,4 mil. dolarů

Radko Gudas Phil 2.jpg

Nejlépe placeným českým bekem v letošní sezoně NHL je Radko Gudas. Osmadvacetiletý bek už několik let patří k základním stavebním stavebním kamenům Philadelphie, kde mu běží čtyřletý kontrakt, který má platný ještě na příští sezonu. Nejvíc si vydělal loni, kdy si přišel na 3,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud