6. Daniel Sturridge, Luis Suárez  Mnozí v sezoně 2013/14 jen nevěřícně zírali, jak to těm dvěma spolu šlo. Řeč je o uruguayském útočníkovi Luisi Suárezovi a Danielu Sturridgeovi. Spousta lidí byla k tomuto spojení dvou ofenzivních osobností nejprve skeptická, ale hráči jim vytřeli zrak. Tehdejší trenér Liverpoolu Brendan Rodgers pěl na adresu svých útočníků oslavné ódy. „Neexistuje mnoho lepších dvojic pro kombinaci. Vypadá to, že se spolu dorozumívají telepaticky, to je skvělé pro celý tým,“ radoval se. Profimedia.cz
 5. Michael Owen, Emile Heskey  Tihle dva si opravdu skvěle rozuměli, a to nejen na klubové úrovni, ale také v anglické reprezentaci. Jejich spolupráce byla natolik dokonalá, že se manažer Gerard Houllier rozhodl v roce 2001 prodat klubovou legendu Robbieho Fowlera do Leedsu, protože tehdy šestadvacetiletý forvard by jen leštil lavičku. Ve stejném roce Michael Owen s Emilem Heskeym pomohli Liverpoolu ke čtyřem cenným pohárům – Reds vyhráli Pohár UEFA, FA Cup a Ligový pohár a Superpohár UEFA. Profimedia.cz
 4. Robbie Fowler, Stan Collymore  V polovině devadesátých let minulého století, když na Anfield Road přišel za osm a půl milionu liber Stan Collymore, byl Robbie Fowler v životní formě. Zpočátku spolu tihle dva moc nenastupovali, ale brzy se ukázalo, že mladé duo si dokáže perfektně vyhovět a společně umí na hřišti doslova rozsekat soupeře. Nezapomenutelný zápas sehráli v roce 1996, kdy každý dvěma brankami pomohl k vítězství 4:3 nad Newcastlem. Profimedia.cz
 3. Kevin Keegan, John Toshack  Malý a vysoký útočník. Že to může báječně fungovat, dobře známe ze spojení Jana Kollera s Milanem Barošem z české reprezentace. V sedmdesátých letech si podobně rozuměl subtilní Kevin Keegan s vytáhlým Johnem Toshackem. I díky jejich bezvadné spolupráci v ofenzívě byl tenkrát Liverpool jedním z nejlepších klubů na světě. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Tihle borci se pro sebe narodili. 7 nejlepších útočných dvojic v historii Liverpoolu

Jestliže nemá Liverpool v několika posledních sezonách Premier League s něčím potíže, pak to je ofenzíva. Také v aktuálním ročníku patří Reds mezi nejproduktivnější celky soutěže.

Za vším hledejte útočníky, kteří si náramně sedli a umí si dokonale vyhovět. V minulosti už pár výjimečných dvojic po Anfield Road pobíhalo. V následujících kapitolách najdete sedm ofenzivních párů, kterým to v Liverpoolu náramně klapalo.

Pokračování 2 / 8

7. Mohamed Salah, Sadio Mané

Salah - Mané.jpg
Trenéru Jürgenu Kloppovi se povedlo v Liverpoolu stvořit jednu z nejlepších ofenzivních dvojic v historii klubu. (Foto: Profimedia.cz)

Na tom, že Liverpool až do do konce sezony 2018/19 bojoval o mistrovský titul v Premier League, že vyhrál Ligu mistrů a v dalším ročníku i ligový titul, mělo lví zásluhu útočné duo Mohamed Salah a Sadio Mané. Dva Afričané si v dresu Reds spolu náramně notovali a sázeli soupeřům jeden gól za druhým. V ligovém ročníku 2018/19 spolu nasázeli 44 branek (oba se trefili dvaadvacetkrát) a zařídili polovinu branek týmu. V další sezoně dali 37 gólů a v té minulé devětatřicet. Po ní se však rozloučili, protože Mané zamířil za další výzvou do Bayernu Mnichov.

Pokračování 3 / 8

6. Daniel Sturridge, Luis Suárez

Daniel Sturridge, Luis Suarez-slide.jpg
Dnes už legendární útočné duo. Daniel Sturridge si s Luisem Suárezem na hřišti zatraceně dobře rozuměl. (Foto: Profimedia.cz)

Mnozí v sezoně 2013/14 jen nevěřícně zírali, jak to těm dvěma spolu šlo. Řeč je o uruguayském útočníkovi Luisi Suárezovi a Danielu Sturridgeovi. Spousta lidí byla k tomuto spojení dvou ofenzivních osobností nejprve skeptická, ale hráči jim vytřeli zrak.

Tehdejší trenér Liverpoolu Brendan Rodgers pěl na adresu svých útočníků oslavné ódy. „Neexistuje mnoho lepších dvojic pro kombinaci. Vypadá to, že se spolu dorozumívají telepaticky, to je skvělé pro celý tým,“ radoval se.

V další sezoně už měl ale po radosti. Suárez zmizel v Barceloně a Mario Balotelli, který ho měl aspoň částečně nahradit, do mužstva nezapadl a zklamal.

Pokračování 4 / 8

5. Michael Owen, Emile Heskey

Michael Owen, Emile Heskey.jpg
Emile Heskey a Michael Owen na tiskové konferenci v Hong Kongu, kde hrál v létě roku 2003 Liverpool několik přípravných zápasů před novou sezonou. (Foto: Profimedia.cz)

Tihle dva si opravdu skvěle rozuměli, a to nejen na klubové úrovni, ale také v anglické reprezentaci. Jejich spolupráce byla natolik dokonalá, že se manažer Gerard Houllier rozhodl v roce 2001 prodat klubovou legendu Robbieho Fowlera do Leedsu, protože tehdy šestadvacetiletý forvard by jen leštil lavičku. Ve stejném roce Michael Owen s Emilem Heskeym pomohli Liverpoolu ke čtyřem cenným pohárům – Reds vyhráli Pohár UEFA, FA Cup a Ligový pohár a Superpohár UEFA.

Pokračování 5 / 8

4. Robbie Fowler, Stan Collymore

Stan Collymore.jpg
Stan Collymore v akci. Takhle střílel na branku Leicesteru v utkání Carling Cupu v prosinci 1996. (Foto: Profimedia.cz)

V polovině devadesátých let minulého století, když na Anfield Road přišel za osm a půl milionu liber Stan Collymore, byl Robbie Fowler v životní formě. Zpočátku spolu tihle dva moc nenastupovali, ale brzy se ukázalo, že mladé duo si dokáže perfektně vyhovět a společně umí na hřišti doslova rozsekat soupeře. Nezapomenutelný zápas sehráli v roce 1996, kdy každý dvěma brankami pomohl k vítězství 4:3 nad Newcastlem.

Pokračování 6 / 8

3. Kevin Keegan, John Toshack

Kevin Keegan.jpg
Takhle střílel góly Kevin Keegan. Tento dal ve finále FA Cupu v roce 1974 proti Newcastlu. Liverpool vyhrál zápas 3:0. (Foto: Profimedia.cz)

Malý a vysoký útočník. Že to může báječně fungovat, dobře známe ze spojení Jana Kollera s Milanem Barošem z české reprezentace.

V sedmdesátých letech si podobně rozuměl subtilní Kevin Keegan s vytáhlým Johnem Toshackem. I díky jejich bezvadné spolupráci v ofenzívě byl tenkrát Liverpool jedním z nejlepších klubů na světě.

Pokračování 7 / 8

2. Roger Hunt, Ian St John

Roger Hunt.jpg
Mužstvo Liverpoolu pro sezonu 1960/61. Druhý hráč zleva ve druhé řadě odshora je Roger Hunt. O sezonu později už vytvořil obávané útočné duo s Ianem St Johnem. (Foto: Profimedia.cz)

Zabijácký ofenzivní pár Roger Hunt, Ian St John řádil v dresu Liverpoolu v šedesátých letech minulého století. Tihle dva spolu dohromady nastříleli neuvěřitelných 404 gólů.

Hunt je s 244 brankami dodnes nejlepším ligovým střelcem klubu v jeho historii. St John zase vstřelil nezapomenutelný gól, který Liverpoolu zajistil v roce 1965 první vítězství v FA Cupu.

Pokračování 8 / 8

1. Ian Rush, Kenny Dalglish

Ian Rush, Kenny Dalglish.jpg
Kenny Dalglish a Ian Rush oslavují zisk FA Cupu po vítězném finále s Evertonem. Liverpool porazil v roce 1986 městského rivala na stadionu ve Wembley 3:1. (Foto: Profimedia.cz)

Nejlepší střelec v dějinách klubu a nejlepší hráč v celé jeho historii spolu vytvořili také nejlepší ofenzivní duo, jaké kdy na Anfield Road hrávalo. Ian Rush s Kenny Dalglishem byli fantastickou útočnou dvojicí.

Nadvláda Liverpoolu nad evropským fotbalem v osmdesátých letech minulého století stála především na jejich famózní kooperaci a umění. Oba byli úžasnými fotbalisty, ale společně byli naprosto fenomenální…

Doporučujeme

Články odjinud