Ti nejdražší. 9 ligových útočníků, jejichž hodnota je minimálně milion eur

Na fotbalové scéně se schyluje k zajímavému obchodu mezi Plzní a Olomoucí. Zatímco do Viktorky by měl za více než dvacet milionů korun přestoupit Tomáš Chorý, Sigma získá Jakuba Řezníčka. Mimochodem, toho západočeský klub v létě koupil za 13,2 milionů korun.

Bez názvu.jpg

O Chorého se nezajímala jen Plzeň. V létě okolo něj kroužila Slavia a situaci sondovala také Sparta. Přetahovanou však vyhraje Viktorka, která vytáhne pořádný balík peněz. V lize jsou ale ještě dražší útočníci. Jména devíti z nich, kteří podle renomovaného portálu transfermarkt mají nejvyšší tržní hodnotu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Muris Mešanovič (Slavia) – 1 mil. eur

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Loni prožil životní sezonu, nastřílel 12 branek a Slavii pomohl k titulu. Jenže letos na hrotu sešívaného útoku vzrostla konkurence, Muris Mešanovič se navíc zranil a v lize naposledy nastoupil v utkání čtvrtého kola. Ve třech zápasech, do kterých zasáhl, se gólově neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 10

Stanislav Tecl (Jablonec) – 1 mil. eur

Stanislav Tecl Jablonec  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stanislav Tecl před rokem překvapivě přestoupil do Slavie. V Edenu se ale moc neukázal, gólově se prosadil až v závěrečném duelu sezony a na začátku nového ročníku se vrátil na hostování do Jablonce. Tomu pomohl osmi ligovými góly.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 10

Matěj Pulkrab (Liberec) – 1 mil. eur

Matěj Pulkrab Liberec Michal Beránek  CNC Profimedia.jpg

Loňskou sezonu dvacetiletý útočník strávil ve „své“ Spartě a ve 14 zápasech dal čtyři góly. V létě se však vrátil na hostování do známého prostředí a znovu oblékl dres Liberce. Skóroval hned v prvním kole proti Zlínu, od té doby se ale střelecky neprosadil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 10

Lukáš Juliš (Sparta) – 1 mil. eur

Lukáš Juliš Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Věštila se mu zajímavá kariéra, měl být novou útočnou zbraní Sparty. Jenže na Letné si letos téměř neškrtl a v lize odehrál jen úvodní kolo proti Bohemians 1905. V zimě nejspíš odejde na hostování.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 6 / 10

Marc Janko (Sparta) – 1 mil. eur

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V létě přišel zadarmo, avšak s vizitkou obávaného kanonýra. Marc Janko ale svou pověst nenaplnil. Posila z Basileje si nezískala místo v sestavě, v lize odehrála jen 102 minut a dala jediný gól. Sparta se ho chtěla zbavit už na začátku sezony, teď se s ním nejspíš rozloučí nadobro.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 7 / 10

Milan Škoda (Slavia) – 2 mil. eur

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Milan Škoda i přes mohutné slávistické posilování zůstal útočníkem číslo jedna. Rozjížděl se sice pomaleji, nakonec ale zvládl nastřílet sedm branek a je nejlepším střelcem sešívaného kádru. Jeho aktuální tržní cena je vyšší než 50 milionů korun, postupně ale začne klesat…

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 10

Václav Kadlec (Sparta) – 2 mil. eur

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Když do Sparty přišel před rokem, stál 73 milionů korun. Jenže na Letné se mu nevedlo tak, jak všichni čekali. Také Andrea Stramaccioni stavěl sestavu bez něj, Václav Kadlec se ale nakonec dočkal šance, v sezoně dal tři góly a vrátil se do reprezentace. Jeho tržní cena přesto výrazně klesla.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 10

Tomáš Necid (Slavia) – 2,25 mil. eur

Tomáš Necid Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loňské jaro strávil v Legii Varšava, na začátku podzimu ho Bursaspor poslal do Slavie. Tomáš Necid se poprvé objevil v akci v utkání šestého kola a v 17 utkáních, které ve Slavii odehrál, dal celkově osm branek. Přesto si nezískal pevné místo v sestavě.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 10

Michael Krmenčík (Plzeň) – 2,25 mil. eur

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V HET lize aktuálně není lepšího útočníka. Michael Krmenčík dal na podzim 11 branek a vládne tabulce střelců. Viktorka ho bude chtít přes zimu udržet, okolo reprezentačního kanonýra však krouží zájemci ze zahraničí. Jeho aktuální tržní cena je podle portálu transfermarkt.cz necelých 60 milionů korun, už Slavia ale v létě nabízela o dvacet milionů korun více. Dostane se nakonec přes stomilionovou hranici?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud