Brankář – Jaromír Blažek  Stálice mezi třemi tyčemi. Jaromír Blažek, který odchytal jeden zápas na Euru 2004, udržel čisté konto, jeho spoluhráči ale nenašli recept na soupeřovu obranu. Profimedia.cz

Brankář – Jaromír Blažek
Stálice mezi třemi tyčemi. Jaromír Blažek, který odchytal jeden zápas na Euru 2004, udržel čisté konto, jeho spoluhráči ale nenašli recept na soupeřovu obranu. Profimedia.cz

 Obránce – Zdeněk Pospěch  Tehdejší letní posila Sparty se rychle zabydlela v základní sestavě. Zdeněk Pospěch patřil k lepším hráčům na hřišti, ale ani jeho výpady podél pravé lajny k ničemu nevedly. Profimedia.cz
 Obránce – Martin Petráš  Byla to poslední sezona bývalého slovenského reprezentanta na Letné. Martin Petráš patřil k oporám sparťanské sestavy, svou defenzivní práci si plnil spolehlivě. Profimedia.cz
 Obránce – Adam Petrouš  Byl odchovancem Slavie, v lize debutoval v dresu Bohemians 1905 a v létě roku 2005 přišel oklikou přes Kazaň a Austrii Vídeň do Sparty. Na Letné si Adam Petrouš zahrál Ligu mistrů, v Praze ale dlouho nevydržel a po půl roce odešel do Turecka. Profimedia.cz
 Obránce – Michal Kadlec  Michal Kadlec přišel do Sparty v lednu roku 2005 a ihned se stal oporou základní sestavy. V roce 2008 přestoupil do Leverkusenu a o osm let později se vrátil přes Fenerbahce zpět na Letnou. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Thun, a pak už nic. Takhle vypadala poslední sestava Sparty v Lize mistrů

Před sedmi lety to bylo v Lize mistrů CSKA Moskva, pak Steaua Bukurešť, loni Monako a předtím další protivníci. Letenský tým v posledních letech pravidelně troskotá v předkole Champions League (pokud v něm vůbec hraje) a čekání na další účast se tak stále odkládá…

Sparta dříve patřila k pravidelným účastníkům Ligy mistrů. Porazila Barcelonu, trápila Real Madrid, Chelsea, Bayern Mnichov i Manchester United. Ty časy jsou ale pryč. Letenští hráli milionářskou soutěž naposledy v ročníku 2005/06, ve kterém vybojovali pouhé dva body za plichty s Ajaxem a Thunem.

Právě švýcarský soupeř byl dosud posledním, kdo Spartu na půdě soutěže prověřil. Zápas tehdy skončil bez branek. Kteří hráči do něj zasáhl a jak si vedli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jaromír Blažek

Jaromír Blažek-LM Thun.jpg

Stálice mezi třemi tyčemi. Jaromír Blažek, který odchytal jeden zápas na Euru 2004, udržel čisté konto, jeho spoluhráči ale nenašli recept na soupeřovu obranu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – Zdeněk Pospěch

Zdeněk Pospěch2.jpg

Tehdejší letní posila Sparty se rychle zabydlela v základní sestavě. Zdeněk Pospěch patřil k lepším hráčům na hřišti, ale ani jeho výpady podél pravé lajny k ničemu nevedly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Obránce – Martin Petráš

Martin Petráš.jpg

Byla to poslední sezona bývalého slovenského reprezentanta na Letné. Martin Petráš patřil k oporám sparťanské sestavy, svou defenzivní práci si plnil spolehlivě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce – Adam Petrouš

Adam Petrouš.jpg

Byl odchovancem Slavie, v lize debutoval v dresu Bohemians 1905 a v létě roku 2005 přišel oklikou přes Kazaň a Austrii Vídeň do Sparty. Na Letné si Adam Petrouš zahrál Ligu mistrů, v Praze ale dlouho nevydržel a po půl roce odešel do Turecka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Obránce – Michal Kadlec

Michal Kadlec.jpg

Michal Kadlec přišel do Sparty v lednu roku 2005 a ihned se stal oporou základní sestavy. V roce 2008 přestoupil do Leverkusenu a o osm let později se vrátil přes Fenerbahce zpět na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník – Jan Šimák

Jan Šimák1.jpg

Měl talent jako málokdo. Bohužel ho ale nikdy nedokázal prodat. Jan Šimák se vrátil v roce 2004 restartovat kariéru zpátky domů a tři roky byl hráčem Sparty. Přestože kvůli osobním problémům nezačal přípravu na sezonu 2005/06, dostal další šanci a dokonce si zahrál Ligu mistrů. Po hodině hry ho nahradil Jiří Jeslínek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník – Lukáš Zelenka

Lukáš Zelenka.jpg

Stejně jako Šimák, i Lukáš Zelenka byl považován za záložníka s obrovským talentem. Už v sedmnácti letech ho zkoušel Anderlecht, on se ale prosadil až ve Westerlo. V roce 2001 ho za 26 milionů korun koupila Sparta, s níž vybojoval dva ligové tituly. Mistr Evropy do jednadvaceti let si zahrál i v Lize mistrů a na začátku roku 2006 odešel do Turecka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník – Martin Hašek

Martin Hašek-Thun.jpg

Bývalý defenzivní záložník Martin Hašek působil poprvé ve Spartě v letech 1997 až 2001. V létě roku 2005 se přes Rakousko, Rusko a Liberec vrátil na Letnou a opět byl pevným pilířem záložní řady. Po roce ale zmizel v Příbrami. Na posledních deset minut utkání s Thunem ho nahradil Ondřej Herzán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník – Tomáš Poláček

Tomáš Poláček.jpg

Rychlonohý a technicky dobře vybavený záložník, který do té doby kopal za Most, se stal na podzim roku 2005 nečekanou posilou Sparty. V letenském dresu dal Tomáš Poláček čtyři ligové góly, okusil milionářskou Ligu mistrů a po roce odešel do Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník – Libor Došek

Libor Došek-Thun.jpg

Jedna z nejdražších posil ve sparťanské historii. Na Letnou přišel Libor Došek na začátku roku 2005 a měl se stát obávaným kanonýrem. Jenže předpoklady nikdy zcela nenaplnil a nedokázal se prosadit ani v Lize mistrů…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Miroslav Slepička

Miroslav Slepička.jpg

Stejně jako Došek, i Miroslav Slepička přišel na Letnou v létě roku 2005. I jeho Sparta koupila za tučný balík peněz z Liberce a ani on se nikdy neprosadil tak, jak se čekalo. V 66. minutě ho nahradil Miroslav Matušovič.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud