Lukáš Provod - Zřejmě nejvážnější adept na „uvolněný“ post. Výhodu Lukáše Provoda je, že může nastoupit na více místech sestavy a zaskočit tak dokáže i na levém kraji zálohy. Třiadvacetiletý Provod je ve Slavii od podzimu a dosud za ni odehrál devět ligových zápasů. Na jaře byl třikrát v základní sestavě, v derby už ale nenastoupil. Foto: Profimedia.cz
 Petr Ševčík - Na kraj zálohy by se mohl přesunout i Petr Ševčík, který ve Slavii vyzrál v jednoho z lídrů týmu. Šestadvacetiletý reprezentant, který letos dal tři góly a přidal k nim pět nahrávek, nastupuje ve středu záložní řady, ovšem zastoupit Olayinku, to by pro něj neměl být problém. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Nicolae Stanciu - Olayinku by mohl nahradit také Nicolae Stanciu. Sedmadvacetiletý rumunský reprezentant už na kraji zálohy nastupoval i ve Spartě a tento post tak dobře ovládá. Změna by mu mohla teoreticky i pomoct, ve středu záložní řady sešívaných totiž zatím nepředvádí takové výkony, jaké se od posily za sto milionů korun čekaly. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Oscar Dorley - Na levém kraji zálohy by teoreticky mohl zaskočit taky Oscar Dorley z Libérie, který do Edenu přišel v zimě z Liberce. Jednadvacetiletý Oscar je sice „povoláním“ středním záložníkem, trenér Jindřich Trpišovský ho ale v přípravě zkoušel i na kraji. Vsadí na tuto variantu i v lize? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Těžký úkol pro Trpišovského. 4 hráči, kteří ve Slavii mohou nahradit zraněného Olayinku

Slavia řeší nečekaný problém. Jeden z klíčových záložníků sešívané sestavy Peter Olayinka se totiž zranil a sezona, pokud se tedy znovu rozběhne, pro něj už skončila. Kdo ho nyní nahradí?

Peter Olayinka Slavia 20 2 MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Slavia v zimě přišla o Tomáše Součka, jenž zamířil do West Hamu. Teď se však musí obejít také bez Petera Olayinky, který si zlomil lýtkovou kost a tři měsíce bude mimo hru. Kdo jej na levém kraji záložní řady nahradí? Na čtyři možnosti se podívejte v následujících kapitolách.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Lukáš Provod

Lukáš Provod Slavia.jpg

Zřejmě nejvážnější adept na „uvolněný“ post. Výhodu Lukáše Provoda je, že může nastoupit na více místech sestavy a zaskočit tak dokáže i na levém kraji zálohy. Třiadvacetiletý Provod je ve Slavii od podzimu a dosud za ni odehrál devět ligových zápasů. Na jaře byl třikrát v základní sestavě, v derby už ale nenastoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Petr Ševčík

Petr Ševčík SLavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na kraj zálohy by se mohl přesunout i Petr Ševčík, který ve Slavii vyzrál v jednoho z lídrů týmu. Šestadvacetiletý reprezentant, který letos dal tři góly a přidal k nim pět nahrávek, nastupuje ve středu záložní řady, ovšem zastoupit Olayinku, to by pro něj neměl být problém.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Olayinku by mohl nahradit také Nicolae Stanciu. Sedmadvacetiletý rumunský reprezentant už na kraji zálohy nastupoval i ve Spartě a tento post tak dobře ovládá. Změna by mu mohla teoreticky i pomoct, ve středu záložní řady sešívaných totiž zatím nepředvádí takové výkony, jaké se od posily za sto milionů korun čekaly.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na levém kraji zálohy by teoreticky mohl zaskočit taky Oscar Dorley z Libérie, který do Edenu přišel v zimě z Liberce. Jednadvacetiletý Oscar je sice „povoláním“ středním záložníkem, trenér Jindřich Trpišovský ho ale v přípravě zkoušel i na kraji. Vsadí na tuto variantu i v lize?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud