Martin Vitík (18 let) 
 Adam Hložek (19 let) 
 Martin Minčev (20 let) 
 Filip Souček (21 let) 
6
Fotogalerie

Těžké časy mladých hráčů ve Spartě. Kdo patří k oporám a kdo čeká na šanci marně?

Už během působení v Plzni bylo vidět, že trenér Pavel Vrba rád pracuje se staršími a zkušenějšími hráči. To stejné teď platí také ve Spartě.

Sparta sice naposledy porazila Teplice, rudý tým se ale po posledních výkonech dostává pod palbu kritiků. Tu schytává i trenér Vrba, jenž do sestavy staví často starší hráče, kteří mnohdy nejsou v ideální formě, na úkor talentovaných mladíků. Zaměřili jsme se proto na to, kolik prostoru letos dostávají v lize hráči Sparty, jimž nebylo více než 21 let. Co jsme zjistili? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Adam Karabec (18 let) 

Adam Karabec Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně: 11 

Bořek Dočkal schytává kritiku ze všech stran, Pavel Vrba jej ale zuby nehty drží v sestavě. A to má k dispozici Adama Karabce, jenž by měl Dočkala nahradit. Podle mnohých ho už herně zastiňuje, letos ale moc prostoru nedostává. Osmnáctiletý záložník sice zasáhl do jedenácti zápasů, do hry ale chodí převážně z lavičky náhradníků. V posledním kole s Teplicemi odehrál jen 19 minut. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Martin Vitík (18 let) 

Martin Vitík 1 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně:

Spartě se v duelu s Lyonem zranil Ondřej Čelůstka a bylo otázkou, kdo místo něj dostane šanci v utkání s Teplicemi. Čekali jste na hřišti vedle Filipa Panáka Martina Vitíka? Omyl, osmnáctiletý stoper zůstal znovu mezi náhradníky a do základní sestavy naskočil Lukáš Štetina. Zatímco loni byl Vitík velkým sparťanským objevem, který naskočil i do Evropské ligy, letos si připsal jediný ligový start. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Adam Hložek (19 let) 

Adam Hložek Sparta 21_2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně: 13 

Je dost možné, že ve Spartě hraje svou poslední sezonu. Devatenáctiletý útočník nyní bojuje se zdravotními problémy, které ho vyřadily ze hry, jinak je ale pro kouče Vrbu nepostradatelný. Adam Hložek se sice letos trápí v koncovce a zahodil řadu šancí, na druhou stranu, v lize dal už čtyři góly a přidal šest asistencí, což by určitě brala i většina dalších ligových útočníků. Místo v sestavě má jisté. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Martin Minčev (20 let) 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně:

Sparta za něj loni zaplatila okolo padesáti milionů korun, Martin Minčev ale v minulém ročníku nedostal skoro žádný prostor. Na Letné přesto zůstal a letos začal ukazovat, co v něm je. Mladý bulharský reprezentant se postavil na hrot sestavy a v devíti ligových duelech dal tři branky. Od trenéra Vrby dostává hodně prostoru, ovšem v posledních třech duelech vyšel střelecky naprázdno. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Filip Souček (21 let) 

Filip Souček SParta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně:

Jednadvacetiletý střední záložník odehrál kvůli zranění poslední ligový zápas na konci září, ovšem ani předtím nedostával tolik prostoru, kolik by si přál. Do základní sestavy se podíval jen dvakrát a v posledních dvou duelech, do kterých zasáhl, odehrál dohromady jen osm minut.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Matěj Polidar (21 let) 

Matěj Polidar 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy v sezoně:

Jeho výhodou je, že může naskočit jak na kraji obrany, tak v záloze. Nevýhodou ale, že Sparta má na levé straně Lukáše Haraslína, Caspera Højera nebo Dávida Hancka. Jednadvacetiletý Matěj Polidar hrál v úvodu sezony pravidelně, jenže pak se zranil a od té doby tak moc prostoru nedostává.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud