Těžké časy českých gólmanů. 4 reprezentační adepti, kteří ve svých klubech nechytají

Mají kvality na to, aby chytali v reprezentaci. Jenže v současné době (téměř) nechytají ani ve svých klubech.

Sázka na Tomáše Vaclíka je jasná. O pozici reprezentační dvojky se přetahují Aleš Mandous s Jindřichem Staňkem z české Fortuna ligy, přičemž oba mají náskok před dalšími konkurenty. Ti by normálně klepali na dveře národního týmu, ovšem nyní ve svých klubech nechytají. Jedná se přitom o hodně kvalitní gólmany. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Jiří Pavlenka (Brémy)

Jiří Pavlenka Brémy 3.jpg

Ještě před časem se zdálo, že by z postu reprezentační jedničky mohl sesadit Tomáše Vaclíka. Spekulovalo se o tom, že by mohl odejít do Premier League, místo toho ale sestoupil s Brémami z německé Bundesligy. Přišel o EURO a zranění ho nepustilo ani do začátku letošního ročníku. A když už byl fit, tak stejně vysedával jen mezi náhradníky. V posledních dvou duelech už byl ale Jiří Pavlenka zpátky na hřišti, naposledy vychytal výhru s Norimberkem a nahlas se opět přihlásil o svou šanci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tomáš Koubek (Augsburg)

Tomáš Koubek Augsburg.jpg

Na reprezentační akce jezdil společně s Vaclíkem a Pavlenkou. Tomáš Koubek podával parádní výkony v Rennes a zařadil se mezi nejlepší gólmany francouzské ligy. Jenže pak přišel přestup do německého Augsburgu a jeho kariéra se zadrhla. Loni si devětadvacetiletý Tomáš Koubek nepřipsal ani jeden start a v akci ještě nebyl ani letos. Co s ním bude dál? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Matouš Trmal (Guimaraes)

Matouš Trmal Portugalsko.jpg

Koubek s Pavlenkou mají 29 let, Tomáš Vaclík už 32. Stále je sice v parádní kondici, reprezentační trenéři by se ale měli dívat i do budoucna. Hodně zajímavou variantu představuje Matouš Trmal, jenž zamířil ze Slovácka do portugalské soutěže a chytá za Guimaraes.

Loni si v portugalské soutěži připsal první tři starty a dalších sedm jich přidal letos. Podával velmi dobré výkony a zdálo se, že si zamluví post jedničky mezi třemi tyčemi. V posledních čtyřech duelech zůstal ale jen mezi náhradníky a jeho tým i bez něj dokázal třikrát vyhrát. Na Trmalově pozici se tak zřejmě nic nezmění. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ondřej Kolář (Slavia)

Ondřej Kolář maska 2.jpg

Byl nejlepším gólmanem Fortuna ligy, oklepal se z hrůzostrašného zranění a kroužily okolo něj kluby z elitních soutěží. Ondřej Kolář měl skvěle nakročeno a měl se rvát o post reprezentační jedničky. Jenže pak nečekaně odmítl pozvánku na EURO a na začátku letošní sezony udělal několik velkých chyb. Navíc ho trápily zdravotní problémy, a tak se své šance chopil Aleš Mandous, který už v bráně Slavie zůstal. Ze sedmadvacetiletého Koláře se rázem stal náhradník, který nejspíš prováhal ideální šanci na přestup do zahraničí. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud