Tetteha vábí Anglie. 4 kluby z Premier League, které chtějí kanonýra z Letné

Sotva jednu nabídku smetli ze stolu, tak jim na stole už leží další. Sparta bude mít co dělat, aby Benjamina Tetteha udržela, o ghanského útočníka totiž stojí kluby z anglické Premier League.

Prvním zahraničním klubem, který o Tetteha projevil vážný zájem, byl Galatasaray. Teď se do hry o jednadvacetiletého útočníka, jenž na Letnou přišel v létě z Bohemians 1905 a během podzimu stihl dát devět branek, vložily i čtyři týmy z Premier League. Které to jsou, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Bournemouth

Benjamin Tetteh SParta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Do letošního ročníku Bournemouth vstoupil dobře, jenže od listopadu vyhrál jen dva zápasy. Nejlepší střelec týmu Wilson Callum, který dal v Premier League devět branek, je navíc na marodce, a klub se tak dívá po posilách. Tou by se mohl stát právě Tetteh.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Everton

Benjamin Teteh Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Hodně prestižní adresa. Everton neprožívá ideální sezonu, v Premier League je až desátý a poohlíží se po posilách, které by tým dokázaly zvednout. The Toffees mají na soupisce Thea Walcotta či nejlepšího střelce Richarlisona, jenž se do statistik zapsal už devětkrát. Přesto zacílili i na Tetteha.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

West Ham

Benjnamin Tetteh Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dalším z klubů, který se podle portálu Football Ghana o Tetteha zajímá, je West Ham. Aktuálně devátý tým tabulky ztrácí deset bodů na pátý Arsenal i šestý Manchester United a ještě by se rád porval o poháry. Kladiváři z posledních deseti zápasů sedmkrát vyhráli, přesto by rádi ještě posílili. Pokud Manuel Pellegrini Tettehův příchod skutečně dotáhne, tak se stane spoluhráčem Chicharita, Jacka Wilshera či Pabla Zabalety.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Wolverhampton

Nicolae Stanciu Tetteh Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Galatasaray za Tetteha nabízel sedm milionů liber. Sparta tuto nabídku neakceptovala. Ovšem Wolverhampton, který je v Premier League aktuálně jedenáctý, je ochoten zajít ještě dál. Jak uvádí například dailymail.co.uk, ve hře je vysoké odstupné ve výši jedenácti milionů liber. To je více než 300 milionů korun! Co na tuto nabídku řekne letenské vedení?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud