Tetteh a jeho kumpáni. 3 mladíci z Ghany, které Sparta přivedla na Letnou

Sparťanští fanoušci dodnes s nadšením vzpomínají na Bonyho Wilfrieda, který to dotáhl až do Manchesteru City. Na Letné působili také Léonard Kweuke a dres pražského týmu stále obléká Costa Nhamoinesu či Guélor Kanga. Kdo se vydá v jejich stopách?

Sparta na Letnou přivedla řadu Afričanů. Zatímco Bony či Kweuke zanechali velmi výraznou stopu, na jiné se zapomnělo. Jak si povedou tři mladí hráči z Ghany, které Sparta přivedla teprve nedávno? Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Zuberu Sharani

Nechybělo mnoho a Zuberu Sharani mohl hrát za Anderlecht. Nakonec se ale z akademie Dreams FC stěhuje na Letnou, kam přišel na roční hostování s opcí. Je mu teprve 18 let, je však dostatečně rychlý a důrazný na to, aby mohl provětrat obrany ligových týmů. Dostane ve Spartě šanci?

Pokračování 3 / 4

Cletus Nombil

Z akademie Dreams FC přichází i Cletus Nombil. Také sedmnáctiletý záložník v sobě skrývá zajímavý potenciál a ve Spartě bude působit minimálně rok. O jeho talentu svědčí i fakt, že byl na testech v Bayernu Mnichov. Teď se zkusí prosadit na Letné.

Pokračování 4 / 4

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh Sparta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třetím a dosud nejslavnějším z tria mladých ghanských fotbalistů na Letné je Benjamin Tetteh. Ten do Sparty přišel v létě po úspěšném angažmá v Boheminas 1905 a hned v prvním duelu s Opavou o sobě dal pořádně vědět. Podílel se na obou gólech rudého týmu a nahlas si řekl o místo v základní sestavě. Zdá se, že jednadvacetiletý útočník má nakročeno k hodně zajímavé kariéře.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud