Tento rok jim vyšel. 3 čeští fotbalisté, kteří se dostali mezi elitu v anketě Sportovec roku

Kdo se letos stane Sportovcem roku? Bude to David Pastrňák? Tomáš Satoranský? Ester Ledecká? Nebo snad Tomáš Souček?

Tomáš Souček Coufal WH.jpg

Loňským králem prestižní ankety se stal Lukáš Krpálek, ten ale letos svůj triumf neobhájí. Mezi nejlepší pětadvacítku českých sportovců v republice se však dostali tři fotbalisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal West Ham.jpg

Reprezentační obránce prochází skvělým obdobím. Ještě před rokem válel v barvách Slavie v Lize mistrů a se sešívanými získal další titul. V národním týmu vyšoupl mezi náhradníky Pavla Kadeřábka a na začátku letošní sezony se posunul zase o kus dál. Osmadvacetiletého Vladimíra Coufala koupil West Ham, kde se ihned zabydlel v sestavě. V anketě Sportovec roku skončil šestnáctý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík Sevilla 20.jpg

O jednu příčku výše než Coufal se umístil Tomáš Vaclík, jenž se Sevillou došel k vítězství v Evropské lize. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy je ve španělském klubu třetím rokem, je však otázkou, co s ním bude dál, protože mu po sezoně končí smlouva. Vaclík si zároveň drží pozici reprezentační jedničky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Souček

Tomáš Souček WH 20.jpg

Jako jediný z fotbalistů se ve Sportovci roku dostal mezi nejlepší desítku. Tomáš Souček loni patřil k oporám Slavie, ze které v zimě odešel do anglického West Hamu – nejprve na hostování, to se však v létě změnilo na přestup. Ze Součka, který je klíčovým hráčem národního týmu, se stal nejdražší ligový hráč všech dob. Na jaké pozici v anketě se nakonec umístí?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud