Aiham Ousou (Švédsko) 
 Taras Kačaraba (Ukrajina) 
 Oscar Dorley (Libérie) 
 Nicolae Stanciu (Rumunsko) 
6
Fotogalerie

Teď jsou nepostradatelní. 6 nejlepších hráčů ze zahraničí, kteří aktuálně působí ve Slavii

Slavia v létě přišla o Abdallaha Simu, v Edenu však působí řada dalších špičkových cizinců.

Ve Slavii se v posledních letech protočila řada vynikajících zahraničních fotbalistů. A hodně cizinců působí v Edenu i letos. Kteří z nich jsou aktuálně v nejlepší formě? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Alexander Bah (Dánsko) 

Alexander Bah Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Poté, co Slavia přišla o Vladimíra Coufala, upřela veškerou svou snahu k získání Alexandera Baha. Ten přišel do Edenu na začátku letošního roku a ve Slavii rychle přesvědčil o svých kvalitách. Velmi dobré výkony podává na domácí i evropské scéně a patří k nejlepším hráčům sešívané družiny. Ve Slavii budou mít co dělat, aby třiadvacetiletého pravého dánského beka udrželi. 

Foto:  Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Aiham Ousou (Švédsko) 

Aiham Ousou Slavia 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než sám čekal. Náročnou zkoušku zvládl a teď je pilířem slávistické obrany. Sázka na jednadvacetiletého beka se rozhodně vyplácí. 

Foto:  Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Taras Kačaraba (Ukrajina) 

Taras Kačaraba Slavia.jpg

Stejně jako Ousou měl být spíše alternativou do stoperské dvojice. Jenže okolnosti tomu chtěly jinak, a tak Taras Kačaraba, který ve Slavii hostuje z Liberce, hraje pravidelně. A hraje velmi dobře. Sešívaná obrana neinkasuje a šestadvacetiletý bek se dostal až do ukrajinské reprezentace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Oscar Dorley (Libérie) 

Oscar Slavia 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na levém kraji slávistické obrany dlouho vládl Jan Bořil. Jenže slávistického kapitána letos trápila slabší forma, pak se navíc zranil a v této sezoně si už možná nekopne. Slavia ale zareagovala po svém. Bořilovo místo zaujal Oscar Dorley, který v každém utkání hraje ve velmi dobré formě. Třiadvacetiletý liberijský reprezentant je navíc produktivní a na kontě má už jeden gól a čtyři nahrávky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Nicolae Stanciu (Rumunsko) 

Nicolae Stanciu 21.jpg

Rumunský reprezentační záložník v posledním utkání v Olomouci sice nedal penaltu a oproti loňským dvanácti gólům se letos trefil jen dvakrát, pro Slavii je však i nadále ohromně důležitý. Osmadvacetiletý Nicolae Stanciu znovu patří ke klíčovým hráčům sešívané družiny a pro své spoluhráče letos připravil už pět branek. Jak dlouho ho v Edenu ještě udrží? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Peter Olayinka (Nigérie) 

Peter Olayinka Rangers.jpg

Stejně jako řadu další hráčů, tak i jeho trápily v úvodu sezony zdravotní problémy. Šestadvacetiletý nigerijský křídelník už je ale fit a znovu má pevné místo v základní sestavě. V říjnu se blýskl třemi góly v řadě, další trefu přidal v utkání s Jabloncem. V zahraničí o něj bude zřejmě zase zájem. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud