Tomáš Čelůstka  - Jeho bratr Ondřej je jedním z pilířů reprezentace. O tři roky mladší Tomáš zase paří ke klíčovým hráčům Pardubic, se kterými oslavil postup mezi elitu. Čelůstka zasáhl do všech 29 zápasů a vstřelil i čtyři góly. Foto: Profimedia.cz
 Michal Hlavatý  - Největší současnou hvězdou týmu je Michal Hlavatý. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník přišel do Pardubic před sezonou na hostování z Plzně a ve východočeském týmu zářil. Hlavatý nasázel 14 branek a je suverénně nejlepším střelcem týmu. Zůstane teď v Pardubicích, nebo se vrátí bojovat o šanci do Plzně? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Jeřábek  - Každý tým potřebuje správného lídra a kapitána. V Pardubicích tuto funkci zastává šestatřicetiletý Jan Jeřábek. Zkušený záložník stále patří ke klíčovým postavám týmu, za který letos odehrál 28 zápasů a dal v nich osm branek. Teď se těší na premiéru mezi elitou. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Solil  - Zatímco Jeřábek je stálicí týmu, Tomáš Solil je teprve na začátku své cesty. Dvacetiletý záložník o sobě však dává vědět a ve 24 zápasech vstřelil čtyři góly. Mládežnický reprezentant má nakročeno k zajímavé kariéře. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Tato jména si zapamatujte. Podívejte se na 5 hráčů, kteří dovedli Pardubice do ligy

Sportovní fanoušci z Pardubic slaví. Hokejové Dynamo má snad to nejhorší za sebou a v příští sezoně by mělo hrát důstojnější roli, než v předešlém ročníku. A fotbalisté míří mezi elitu.

Fotbal Pardubice Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zbrojovka Brno? Dukla? Hradec Králové? Jihlava? Kdeže. Vítězem fotbalové Fortuna národní ligy se staly Pardubice, které si zajistily postup mezi ligovou elitu. Jména pěti hráčů, kteří měli na fantastické sezoně nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Tomáš Čelůstka

Tomáš Čelůstka Pardubice.jpg

Jeho bratr Ondřej je jedním z pilířů reprezentace. O tři roky mladší Tomáš zase paří ke klíčovým hráčům Pardubic, se kterými oslavil postup mezi elitu. Čelůstka zasáhl do všech 29 zápasů a vstřelil i čtyři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Hlavatý

Michal Hlavatý Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Největší současnou hvězdou týmu je Michal Hlavatý. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník přišel do Pardubic před sezonou na hostování z Plzně a ve východočeském týmu zářil. Hlavatý nasázel 14 branek a je suverénně nejlepším střelcem týmu. Zůstane teď v Pardubicích, nebo se vrátí bojovat o šanci do Plzně?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Jeřábek

Jan Jeřábek Pardubice.jpg

Každý tým potřebuje správného lídra a kapitána. V Pardubicích tuto funkci zastává šestatřicetiletý Jan Jeřábek. Zkušený záložník stále patří ke klíčovým postavám týmu, za který letos odehrál 28 zápasů a dal v nich osm branek. Teď se těší na premiéru mezi elitou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Solil

Tomáš Solil ČR.jpg

Zatímco Jeřábek je stálicí týmu, Tomáš Solil je teprve na začátku své cesty. Dvacetiletý záložník o sobě však dává vědět a ve 24 zápasech vstřelil čtyři góly. Mládežnický reprezentant má nakročeno k zajímavé kariéře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Toml

Martin Toml Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jen dva hráči Pardubic letos odehráli kompletní porci 2610 minut. Jedním z nich je Martin Toml, jenž je jedním z pilířů zadních řad. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty, který v lize odehrál jeden zápas za Karvinou a jeden za Mladou Boleslav, si letos do statistik připsal i tři branky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud