Pavel Savitski (Dynamo Brest) – 1,3 mil. eur.  Pětadvacetiletý útočník, který nejčastěji nastupuje na levém křídle, přišel do Brestu před dvěma lety z Grodna a v loňské sezoně si do statistik připsal osm ligových branek. Na kontě má také 19 startů a čtyři góly v běloruské reprezentaci. Foto: Profimedia.cz
 Stanislav Dragun (BATE Borisov) – 1,5 mil. eur.  Své zastoupení mezi nejdražšími hráči ligy má i BATE Borisov, který sice v poslední sezoně sesadil z trůnu Brest, předtím ale domácí soutěži vládl nepřetržitě od roku 2006. Nejvyšší hodnotu má z kádru BATE jednatřicetiletý Stanislav Dragun, který odehrál i 66 zápasů za běloruskou reprezentaci. Tento zkušený střední záložník dříve hrával i za ruské Dynamo Moskva, Samaru či Orenburg. Foto: Profimedia.cz
 Oleksandr Noyok (Dynamo Brest) – 1,5 mil. eur.  V běloruské soutěži působí i cizinci. Tím nejdražším je ukrajinský reprezentant Oleksandr Noyok, jenž v roce 2018 přestoupil z Minsku do Brestu. Šestadvacetiletý defenzivní záložník dříve patřil i Šachtaru Doněck nebo Charkovu. Foto: Profimedia.cz
 Mikhail Gordeichuk (Dynamo Brest) – 1,5 mil. eur.  Milion a půl euro stojí také Mikhail Gordeichuk, který má jak kazašské, tak běloruské občanství. Třicetiletý běloruský reprezentační útočník dříve hrával za BATE Borisov, loni nastupoval za kazašský tým Tobol Kostanaj a od srpna je v Brestu. Od té doby vstřelil čtyři ligové góly. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Tato jména se naučte. Podívejte se na nejdražší hráče běloruské ligy

Kdo by to byl kdy řekl, že se běloruská fotbalová liga stane nejsledovanější soutěží na světě. Jinak to ale nejde, nic jiného se totiž nehraje.

Bělorusko fotbal.jpg

Zapomeňte na Ligu mistrů, Serii A, Fortuna ligu nebo Premier League. Nic z toho se v současné době nehraje. Soutěž v Bělorusku se ale nezastavila a stává se z ní hit. Zdá se tak, že je třeba naučit se nová jména. Podívali jsme se proto na portál transfermarkt.de a našli na něm čtyři nejdražší hráče běloruské fotbalové Vysšaje ligy. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Pavel Savitski (Dynamo Brest) – 1,3 mil. eur

Pavel Savitski.jpg

Pětadvacetiletý útočník, který nejčastěji nastupuje na levém křídle, přišel do Brestu před dvěma lety z Grodna a v loňské sezoně si do statistik připsal osm ligových branek. Na kontě má také 19 startů a čtyři góly v běloruské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Stanislav Dragun (BATE Borisov) – 1,5 mil. eur

Stanislav Dragun.jpg

Své zastoupení mezi nejdražšími hráči ligy má i BATE Borisov, který sice v poslední sezoně sesadil z trůnu Brest, předtím ale domácí soutěži vládl nepřetržitě od roku 2006. Nejvyšší hodnotu má z kádru BATE jednatřicetiletý Stanislav Dragun, který odehrál i 66 zápasů za běloruskou reprezentaci. Tento zkušený střední záložník dříve hrával i za ruské Dynamo Moskva, Samaru či Orenburg.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Oleksandr Noyok (Dynamo Brest) – 1,5 mil. eur

Oleksandr Noyok.jpg

V běloruské soutěži působí i cizinci. Tím nejdražším je ukrajinský reprezentant Oleksandr Noyok, jenž v roce 2018 přestoupil z Minsku do Brestu. Šestadvacetiletý defenzivní záložník dříve patřil i Šachtaru Doněck nebo Charkovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Mikhail Gordeichuk (Dynamo Brest) – 1,5 mil. eur

Mikhail Gordeichuk.jpg

Milion a půl euro stojí také Mikhail Gordeichuk, který má jak kazašské, tak běloruské občanství. Třicetiletý běloruský reprezentační útočník dříve hrával za BATE Borisov, loni nastupoval za kazašský tým Tobol Kostanaj a od srpna je v Brestu. Od té doby vstřelil čtyři ligové góly.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud