Erik Černák (Tampa Bay Lightning) – 700 tis. dolarů.  Dvaadvacetiletý bek debutoval v HL loni a ukázal hodně zajímavý potenciál. Erik Černák z Tampy Bay dostával hodně prostoru taky letos a do statistik si připsal 12 bodů za pět branek a sedm asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Andrej Sekera (Dallas Stars) – 1,5 mil. dolarů.  Slovenská stálice v NHL. Andrej Sekera, který si zahrál i na Světovém poháru v roce 2016 v týmu Evropy, debutoval v nejlepší lize světa už v sezoně 2006/07. Postupně hrával za Buffalo, Carolinu, Los Angeles a Edmonton, odkud před letošní sezonou zamířil do Dallasu. S tím třiatřicetiletý bek podepsal roční smlouvu na 1,5 milionů dolarů. Foto: Profimedia.cz
 Zdeno Chára (Boston Bruins) – 2 mil. dolarů.  Zdá se, že Zdeno Chára nestárne. Slovenský obr sice má už 43 let, stále však patří ke klíčovým hráčům Bostonu, se kterým v roce 2011 získal Stanley Cup. Uvidíme, zda bývalý bek New Yorku Islanders či Ottawy bude v NHL pokračovat i nadále, s vedením Bruins má totiž podepsaný roční kontrakt. Foto: Profimedia.cz
 Jaroslav Halák (Boston Bruins) – 2,25 mil. dolarů.  Společně s Chárou působí v Bostonu také Jaroslav Halák. Čtyřiatřicetiletý gólman tvoří velmi silný brankářský tandem s Tuukkou Raskem, ovšem i jemu končí po sezoně smlouva, kterou měl podepsanou na dva roky. Dříve chytal taky za Montreal, St. Louis, Washington a New York Islanders. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Tatar, Chára i Halák. Podívejte se, jaké platy mají největší slovenské hvězdy v NHL

Do letošní sezony NHL zasáhlo celkově 12 slovenských hokejistů. Jejich role už ale nejsou takové, jako tomu bývalo dříve.

Bez názvu.jpg

Dříve v NHL váleli Pavol Demitra, Miroslav Šatan, Marián Hossa či Marián Gáborík. Ty časy už jsou ale pryč a aktuálně v nejlepší soutěži světa působí jen dvanáct slovenských hokejistů. Podívejte se, kolik berou ti nejlepší z nich.

Pokračování 2 / 7

Erik Černák (Tampa Bay Lightning) – 700 tis. dolarů

Erik Černák Tampa.jpg

Dvaadvacetiletý bek debutoval v HL loni a ukázal hodně zajímavý potenciál. Erik Černák z Tampy Bay dostával hodně prostoru taky letos a do statistik si připsal 12 bodů za pět branek a sedm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Andrej Sekera (Dallas Stars) – 1,5 mil. dolarů

Andrej Sekera Dallas.jpg

Slovenská stálice v NHL. Andrej Sekera, který si zahrál i na Světovém poháru v roce 2016 v týmu Evropy, debutoval v nejlepší lize světa už v sezoně 2006/07. Postupně hrával za Buffalo, Carolinu, Los Angeles a Edmonton, odkud před letošní sezonou zamířil do Dallasu. S tím třiatřicetiletý bek podepsal roční smlouvu na 1,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Zdeno Chára (Boston Bruins) – 2 mil. dolarů

Zdeno Chára 2.jpg

Zdá se, že Zdeno Chára nestárne. Slovenský obr sice má už 43 let, stále však patří ke klíčovým hráčům Bostonu, se kterým v roce 2011 získal Stanley Cup. Uvidíme, zda bývalý bek New Yorku Islanders či Ottawy bude v NHL pokračovat i nadále, s vedením Bruins má totiž podepsaný roční kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jaroslav Halák (Boston Bruins) – 2,25 mil. dolarů

Jaroslav Halák Boston.jpg

Společně s Chárou působí v Bostonu také Jaroslav Halák. Čtyřiatřicetiletý gólman tvoří velmi silný brankářský tandem s Tuukkou Raskem, ovšem i jemu končí po sezoně smlouva, kterou měl podepsanou na dva roky. Dříve chytal taky za Montreal, St. Louis, Washington a New York Islanders.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Richard Pánik (Washington Capitals) – 3,2 mil. dolarů

Richard Pánik Washington.jpg

V NHL si vybudoval silnou pozici také Richard Pánik, jenž v zámoří debutoval v sezoně 2012/13 v Tampě Bay. Poté hrával za Toronto, Chicago nebo Arizonu a od léta je ve Washingtonu, se kterým podepsal čtyřletý kontrakt na 11 milionů dolarů. V aktuálním ročníku dal devět branek a přidal 13 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Tatar (Montreal Canadiens) – 5,5 mil. dolarů

Tomáš Tatar Montreal.jpg

Největší slovenskou hvězdou v NHL je Tomáš Tatar, který je zároveň nejlépe placeným slovenským hokejistou v zámoří. Devětadvacetiletý útočník hrál několik let za Detroit, krátce hrál i za Las Vegas a poslední dvě sezony je hráčem Montrealu. Letos dal už 22 branek a přidal 39 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud