Tatar, Černák, Fehérváry. Kolik si v aktuální sezoně vydělají nejlépe placení Slováci v NHL?

Do aktuální sezony NHL dosud zasáhlo pouze pět slovenských hokejistů. Jejich role v týmech už ale nejsou tak významné, jak tomu bývalo před lety, kdy v zámoří váleli Hossa, Gáborík či Bondra. Tomu také odpovídají jejich platy.

Kolik berou nejlépe placení slovenští hokejisté v NHL? Žádný ze současných hráčů nepatří mezi nadstandardně ohodnocené. Platy těch, kteří si vydělají nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Tomáš Tatar (Colorado Avalanche) – 1,5 milionu dolarů

Tomáš Tatar-Colorado (2).jpg

Dvaatřicetiletý útočník Tomáš Tatar je univerzálem, který může hrát na pravém i levém křídle. Několik let hájil barvy Detroitu, který ho v roce 2009 draftoval, krátce se mihl v Las Vegas a tři sezony byl hráčem Montrealu.

Před ročníkem 2021/22 se upsal na dva roky Ďáblům z New Jersey za devět milionů dolarů. Větší část z této částky ve výši 5,25 milionu dolarů mu přistála na účtu v minulém ročníku a dělala z něho nejlépe placeného Slováka v NHL. V aktuální sezoně mu však mezi jeho krajany patří v tomto ohledu třetí příčka. Překvapivě dlouho v létě čekal na podpis nového kontraktu a dočkal se až v polovině září, kdy se na jeden rok upsal Coloradu za jeden a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Martin Fehérváry (Washington Capitals) – 3,4 milionu dolarů

Martin Fehérváry.jpg

Martin Fehérváry je jedním z nejvýraznějších slovenských talentů posledních let. Bratislavský rodák se už od 15 let hokejově vzdělával ve Švédsku, kde strávil pět sezon a tu poslední už odehrál v elitní lize dospělých. Před ročníkem 2019/20 se přesunul za Atlantik a okřesával se ve farmářském celku Hershey Bears. Nyní už má třetím rokem pevné místo v týmu Capitals. Před aktuální sezonou prodloužil v klubu smlouvu o tři roky. Nejvyšší plnění mu zajišťuje tento ročník, v němž mu přistane na účtu skoro tři a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Erik Černák (Tampa Bay Lightning) – 6,76 milionu dolarů

Erik Černák.jpg

Jednu z nadějí slovenského hokeje, Erika Černáka, získalo v draftu roku 2015 Los Angeles. Talentovaný bek však poprvé okusil NHL v barvách Tampy Bay, kam byl o dva roky později vytrejdován. Za Lightning už odehrál přes tři stovky zápasů, ve kterých ukázal svůj potenciál, důraz i přehled. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu je pro klub nesmírně cenný hráčem. Loni v létě podepsal osmiletý kontrakt, který vyprší až po sezoně 2030/31.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud