Talenty v maskách. 5 nejmladších brankářů, kteří letos chytali v extralize

Víte, co mají společného Aleš Stezka, Lukáš Sochůrek, Jan Růžička či Karel Vejmelka? Všichni patří k talentovaným českým gólmanům a všem jim je 21 let. V extralize však působí ještě několik mladších brankářů.

V extralize působí řada brankářů s reprezentačními ambicemi. Patrik Bartošák byl na olympijských hrách, vysoké cíle má i Miroslav Svoboda, Roman Will s Markem Langhamerem dokonce chytali v NHL. Všichni patří k mladé české brankářské škole, která znovu produkuje další talentované gólmany. Jména pěti těch nejmladších, kteří letos chytali extraligu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petr Kváča (Sparta, 20 let)

Petr Kváča Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Ve čtvrtém kole posledního draftu ho získalo Colorado, dvacetiletý Petr Kváča ale zůstal v Českých Budějovicích. S Motorem válčí o postup do extraligy, kterou letos ve dvou zápasech okusil i ve Spartě. Bylo to však v době, kdy Pražané tápali, a tak se ani Kváčovi duely moc nepovedly. V nejvyšší soutěži se ale ještě určitě objeví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Josef Kořenář (Jihlava, 20 let)

Josef Kořenář Jihlava.jpg

Účastník letošního juniorského šampionátu, na kterém s českým týmem postoupil až do semifinále, sice nikdy neprošel draftem, před sezonou ale podepsal smlouvu se San Jose. Minimálně na rok ale ještě zůstal doma a v dresu Jihlavy si odbyl extraligovou premiéru. Podaří se mu s Duklou udržet extraligovou příslušnost?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Milan Klouček (Pardubice, 19 let)

Milan Klouček Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Od Pardubic se toho moc nečekalo, nikdo ale nepočítal s tím, že budou bojovat o místo v šestce. Brankářskou jedničkou je Ondřej Kacetl, do deseti zápasů ale naskočil i devatenáctiletý Milan Klouček, který si nevedl vůbec zle. V extralize debutoval před rokem, letos chytal taky za Kladno a Litoměřice.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Jakub Škarek (Jihlava, 18 let)

Jakub Škarek Jihlava 2.jpg

Když loni debutoval v extralize, bylo mu teprve 17 let. Odchytal čtyři zápasy za Spartu a vedl si v nich velmi dobře. Letos bojoval o post jedničky v Jihlavě, zasáhl do 19 duelů a zamířil do prvoligových Litoměřic. Účastník posledního juniorského šampionátu, jenž by měl projít letošním draftem, ale ještě určitě neřekl poslední slovo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Dominik Pavlát (Chomutov, 18 let)

Chomutov.jpg

Jen o den mladší než Škarek je osmnáctiletý Dominik Pavlát, který by mohl projít letošním draftem. Podle Centrálního skautingu je na 14. místě mezi gólmany z Evropy. Narodil se v Táboře a letos dostal šanci v jednom zápase za Chomutov. Během premiéry vydržel na hřišti jen 26 minut, Piráti s ním ale mají své plány a Pavlát podepsal dlouhodobý kontrakt.

 

Doporučujeme

Články odjinud