Štěpán Krunert (18 let, Dukla).  Dukle ligový podzim nevyšel a v tabulce je poslední. Klub z Julisky čeká tuhý boj o záchranu, u kterého by mohl být i Štěpán Krunert. Osmnáctiletý záložník stihl na podzim tři starty, pokaždé jako střídající hráč a na hřišti byl celkově 52 minut. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Štursa (18 let, Dukla) . Dalším mladíkem, který si na podzim zahrál v dresu Dukly, je Ondřej Štursa. Osmnáctiletý útočník, jenž si loni připsal dva starty a premiérový gól za plzeňskou Viktorku, v létě odehrál tři zápasy za tým z Julisky. Pokaždé byl v základní sestavě, gólově se ale neprosadil. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Slaměna (18 let, Zlín).  Zlínské fotbalisty na podzim táhl francouzský kanonýr Jean-David Beauguel, který se blýskl devíti brankami. Ševci mají na soupisce i další velmi kvalitní útočníky v čele s Tomášem Poznarem a Lukášem Železníkem, ve třech zápasech však dostal šanci i osmnáctiletý forvard Patrik Slaměna. Gólově se zatím neprosadil. Foto: Profimedia.cz
 Michal Fukala (18 let, Liberec) . V Liberci vždy dokázali pracovat s mladými fotbalisty. Dalším z talentů severočeského klubu je Michal Fukala, který na sever Čech přišel před sezonou z Frýdku-Místku. Talentovaný mládežnický reprezentační obránce už zvládl i ligový debut a v posledním kole podzimu nastoupil do závěru utkání s Bohemians 1905. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Talenty v akci. 6 nejmladších hráčů, kteří zasáhli do letošní sezony Fortuna ligy

Fotbalová Fortuna liga během podzimu nabídla 19 kol. V akci se objevila celá řada zkušených matadorů, ale také několik talentovaných teenagerů.

Plzni se často vyčítalo, že je týmem přestárlých hráčů. Jenže když se podíváte na současnou soupisku, tak na ní najdete řadu nadějných fotbalistů, kteří toho mají ještě hodně před sebou. A šanci mladým hráčům dávají i jinde. Jména šesti nejmladších teenagerů, kteří na podzim naskočili do ligového koloběhu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Matěj Valenta (18 let, Slavia)

Matěj Valenta 'Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Prosadit se do kádru Slavie je složité. Tím spíš, pokud je vám teprve 18 let. Talentovaný slávistický záložník Matěj Valenta však už má ligový debut za sebou. V srpnu zasáhl na osm minut do vítězného zápasu s Teplicemi, od té doby se ale na hřišti zatím neobjevil. Na jaře bude hostovat v Ústí nad Labem.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Štěpán Krunert (18 let, Dukla)

Štěpán Krunert.jpg

Dukle ligový podzim nevyšel a v tabulce je poslední. Klub z Julisky čeká tuhý boj o záchranu, u kterého by mohl být i Štěpán Krunert. Osmnáctiletý záložník stihl na podzim tři starty, pokaždé jako střídající hráč a na hřišti byl celkově 52 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Ondřej Štursa (18 let, Dukla)

Ondřej Štursa.jpg

Dalším mladíkem, který si na podzim zahrál v dresu Dukly, je Ondřej Štursa. Osmnáctiletý útočník, jenž si loni připsal dva starty a premiérový gól za plzeňskou Viktorku, v létě odehrál tři zápasy za tým z Julisky. Pokaždé byl v základní sestavě, gólově se ale neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Patrik Slaměna (18 let, Zlín)

Patrik Slaměna.jpg

Zlínské fotbalisty na podzim táhl francouzský kanonýr Jean-David Beauguel, který se blýskl devíti brankami. Ševci mají na soupisce i další velmi kvalitní útočníky v čele s Tomášem Poznarem a Lukášem Železníkem, ve třech zápasech však dostal šanci i osmnáctiletý forvard Patrik Slaměna. Gólově se zatím neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Michal Fukala (18 let, Liberec)

Michal Fukala.jpg

V Liberci vždy dokázali pracovat s mladými fotbalisty. Dalším z talentů severočeského klubu je Michal Fukala, který na sever Čech přišel před sezonou z Frýdku-Místku. Talentovaný mládežnický reprezentační obránce už zvládl i ligový debut a v posledním kole podzimu nastoupil do závěru utkání s Bohemians 1905.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Adam Hložek (16 let, Sparta)

Adam Hložek Sparta 2 Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Nejmladším hráčem, který se na podzim objevil ve Fortuna lize, je Adam Hložek, jehož lákal Bayern Mnichov, Manchester City či Juventus Turín. Šestnáctiletý ofenzivní talent se stal nejmladším fotbalistou, který kdy v nejvyšší soutěži oblékl sparťanský dres. Naskočil do tří zápasů a další šanci by mohl dostat i na jaře.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud