3. Adam Hložek (Sparta Praha) – 16 let, 11 měsíců, 19 dní  Ligový debut si mladý sparťanský klenot Adam Hložek odbyl už v ročníku 2018/19 a zařadil se mezi nejmladší hráče v historii české nejvyšší soutěže. Když naskočil do prvního utkání v sezoně 2019/20, pořád mu ještě nebylo ani 17 roků. Během ročníku odehrál 34 střetnutí, z nichž kromě jediného byl pokaždé v základní jedenáctce. Zaznamenal sedm branek a k nim přidal stejný počet asistencí. Letenským – a celému českému fotbalu - v jeho osobě roste velký příslib do budoucnosti. Profimedia.cz

3. Adam Hložek (Sparta Praha) – 16 let, 11 měsíců, 19 dní
Ligový debut si mladý sparťanský klenot Adam Hložek odbyl už v ročníku 2018/19 a zařadil se mezi nejmladší hráče v historii české nejvyšší soutěže. Když naskočil do prvního utkání v sezoně 2019/20, pořád mu ještě nebylo ani 17 roků. Během ročníku odehrál 34 střetnutí, z nichž kromě jediného byl pokaždé v základní jedenáctce. Zaznamenal sedm branek a k nim přidal stejný počet asistencí. Letenským – a celému českému fotbalu - v jeho osobě roste velký příslib do budoucnosti. Profimedia.cz

Talenty v akci. 3 nejmladší fotbalisté, kteří zasáhli do uplynulé sezony Fortuna ligy

Minulá sezona fotbalové Fortuna ligy byla kvůli koronavirovému šílenství hodně zvláštní. V čem se však nevymykala žádné jiné, to je zapojením mladých hráčů do týmů v české nejvyšší soutěži.

Dva ligové mančafty vyslaly v ročníku 2019/20 do bojů mezi elitou hráče, jimž nebylo ani 17 let. Jeden z nich dal dokonce šanci hned dvěma takovým teenagerům. Tyto borce najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Adam Hložek (Sparta Praha) – 16 let, 11 měsíců, 19 dní

Adam Hložek1.jpg

Ligový debut si mladý sparťanský klenot Adam Hložek odbyl už v ročníku 2018/19 a zařadil se mezi nejmladší hráče v historii české nejvyšší soutěže. Když naskočil do prvního utkání v sezoně 2019/20, pořád mu ještě nebylo ani 17 roků. Během ročníku odehrál 34 střetnutí, z nichž kromě jediného byl pokaždé v základní jedenáctce. Zaznamenal sedm branek a k nim přidal stejný počet asistencí. Letenským – a celému českému fotbalu - v jeho osobě roste velký příslib do budoucnosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Michal Černák (FK Jablonec) – 16 let, 8 měsíců, 28 dní

Michal Černák.jpg

Když se po koronavirové pauze opět rozběhla Fortuna liga, byl u toho také mladý jablonecký záložník Michal Černák. Debut si odbyl jako střídající hráč v utkání na hřišti Slavie, v němž naskočil na šest minut. Do uzavření soutěže pak zvládl ještě čtyři zápasy a v tom posledním (opět na Slavii) byl dokonce v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Adam Karabec (Sparta Praha) – 16 let, 7 měsíců, 21 dní

Adam Karabec.jpg

Nikoho mladšího než Adama Karabce ze Sparty jsme v sezoně 2019/20 na ligových trávnících neviděli. Talentovaný záložník debutoval v únoru na hřišti Olomouce, když naskočil jako střídající hráč na tři minuty. Do konce ročníku si stihl připsat do statistik dalších devět startů, z toho čtyři v základní sestavě, a jeden vstřelený gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud