Talenty jsou zase doma. 3 mladíci, kteří se vrátili ze zahraničí zpátky domů

Talenty jsou zase doma. 3 mladíci, kteří se vrátili ze zahraničí zpátky domů

Talenty jsou zase doma. 3 mladíci, kteří se vrátili ze zahraničí zpátky domů

Domácí fotbalová scéna v létě přivítala řadu nových hráčů. Jsou mezi nimi i mladí navrátilci ze zahraničí.

Sparta získala Ondřeje Čelůstku nebo Ladislava Krejčího, Slavia jako již tradičně lovila v Liberci, další kluby ale přivedly i navrátilce ze zahraničí. Jména tří mladíků, kteří se v létě vrátili domů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Heidenreich

David Heidenreich Teplice Petr Bílek  MAFRA  Profimedia.jpg

V roce 2018 byl vyhlášený nejlepším tuzemským starším dorostencem. Ve svých 16 letech odešel z Teplic do Itálie a byl také kapitánem české devatenáctky na mistrovství Evropy v Arménii. David Heidenreich patří italské Atalantě, do prvního týmu se ale nedostal a loni působil jen v Primaveře. Měl nabídky ze Švýcarska, mohl pokračovat v Serii B, dvacetiletý obránce ale přišel hostovat do Teplic a v ligové premiéře se uvedl gólem proti Příbrami.

Foto: Petr Bílek / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Vasil Kušej

Vasil Kušej Ústí Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník už v patnácti letech opustil Ústí nad Labem a zamířil do Drážďan. Během tří let ve výběru do 19 let nasázel 29 gólů, do prvního týmu se ale nedostal. V uplynulém ročníku hostoval ve druhé rakouské lize, zasáhl však jen do čtyř zápasů a na začátku srpna se vrátil do druholigového Ústí nad Labem.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Ostrák

Tomáš Ostrák Karviná Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Další talent, který se vrátil zpátky domů. Dvacetiletý Tomáš Ostrák už v šestnácti letech odešel z Frýdku-Místku do německého Kolína nad Rýnem, kde se stal kapitánem juniorského týmu. Loni hostoval v rakouském Hartbergu, kde zasáhl do 11 zápasů a dal i jeden gól. Nedávno ale posílil Karvinou a v duelu s Baníkem si odbyl ligovou premiéru.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud