Feyenoord Rotterdam    - Po stáži v Eindhovenu se Sadílek do Nizozemska ještě vrátil a vyzkoušel si, jaké podmínky panují ve Feyenoordu. Před klubem, v němž působí Robin van Persie, ale nakonec dostalo přednost PSV. Foto: Profimedia.cz
 Juventus FC  - Dres Juventusu dříve oblékali Pavel Nedvěd se Zdeňkem Grygerou a i poté se spekulovalo o odchodech několika českých hráčů do Turína. Na stáži byl ve slavném italském klubu také Sadílek, jeho pozdější kroky ale vedly jinam. Foto: Profimedia.cz
 VfB Stuttgart  - Sadílek si vyzkoušel také stáž ve Stuttgartu. Za ten dříve hrával Jan Šimák či Jan Kliment, odchovanec Slovácka se ale v jejich stopách nevydal. A jak se zdá, tak udělal dobře. Zatímco Stuttgart letos sestoupil z Bundesligy, PSV se pravidelně pohybuje na čele nizozemské soutěže. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Twente Enschede  - Nejen fanoušci pražské Sparty si dobře pamatují na Marca Janka. Ten před dvěma lety přišel na Letnou s vizitkou obávaného kanonýra, po pár odehraných zápasech se ale pakoval. Dres klubu z nizozemského města Enschede, který v roce 2010 získal titul, dříve oblékal také Miroslav Stoch, talentovaný Sadílek si však zvolil jinou adresu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Talent z Eindhovenu. Podívejte se, které evropské kluby měly zájem o Michala Sadílka

Českou reprezentaci po výhře nad Bulharskem čeká ještě důležitý zápas o postup na Euro proti Černé Hoře. Do akce by se mohl podívat i Michal Sadílek.

Dvacetiletý odchovanec Slovácka je nováčkem v reprezentační nominaci. Trenéra Jaroslava Šilhavého přesvědčil velmi dobrými výkony v dresu PSV Eindhoven, kde si čtyřnásobný nejlepší český dorostenec získává pevnou pozici. Talentovaný záložník však klidně mohl působit i jinde. V následujících kapitolách zjistíte, ve kterých klubech byl dříve na stážích.

Pokračování 2 / 6

PSV Eindhoven

Michal Sadílek PSV.jpg

Sadílek na svou první stáž zamířil společně s bratrem Lukášem. Tehdy mu bylo 14 let. Přestože poté nakoukl ještě do dění dalších klubů, PSV jej zaujalo nejvíc. V roce 2015 tak do Eindhovenu zamířil na hostování, které se v dalším roce změnilo na přestup. Stal se kapitánem juniorky, kterou dovedl k titulu a letos už měl pevné místo v prvním týmu PSV. Na hřišti Interu Milán debutoval v Lize mistrů a dal i první ligový gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Feyenoord Rotterdam

Michal Sadílek ČR.jpg

Po stáži v Eindhovenu se Sadílek do Nizozemska ještě vrátil a vyzkoušel si, jaké podmínky panují ve Feyenoordu. Před klubem, v němž působí Robin van Persie, ale nakonec dostalo přednost PSV.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Juventus FC

Michal Sadílek PSV 2.jpg

Dres Juventusu dříve oblékali Pavel Nedvěd se Zdeňkem Grygerou a i poté se spekulovalo o odchodech několika českých hráčů do Turína. Na stáži byl ve slavném italském klubu také Sadílek, jeho pozdější kroky ale vedly jinam.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

VfB Stuttgart

Michal Sadílek ČR 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sadílek si vyzkoušel také stáž ve Stuttgartu. Za ten dříve hrával Jan Šimák či Jan Kliment, odchovanec Slovácka se ale v jejich stopách nevydal. A jak se zdá, tak udělal dobře. Zatímco Stuttgart letos sestoupil z Bundesligy, PSV se pravidelně pohybuje na čele nizozemské soutěže.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Twente Enschede

Michal Sadílek PSV 3.jpg

Nejen fanoušci pražské Sparty si dobře pamatují na Marca Janka. Ten před dvěma lety přišel na Letnou s vizitkou obávaného kanonýra, po pár odehraných zápasech se ale pakoval. Dres klubu z nizozemského města Enschede, který v roce 2010 získal titul, dříve oblékal také Miroslav Stoch, talentovaný Sadílek si však zvolil jinou adresu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud